GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 800900, do, telefon, zl

telefon (do 800-900 zł)?
Autor Wiadomość
brovar 
Nowy(a) na forum


Telefon: Nokia E52
Sieć GSM: Play
Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 07, 2011 11:41   telefon (do 800-900 zł)?

Witam,

Ponieważ jestem już powoli zmęczony wczytywaniem/wsłuchiwaniem się we wszelkie recenzje i testy, postanowiłem poprosić o pomoc tutejszych znawców.

Pierwotnie zamierzałem (również po chyba tygodniu przeglądania, eliminowania itd.) wziąć sobie przy przedłużaniu umowy w Play HTC Desire S. Teraz, ponieważ operator potraktował mnie po prostu skandalicznie, złożyłem wypowiedzenie umowy z przeniesieniem do oferty na kartę (może będę w ogóle uciekał do innej sieci, może nie, jeszcze nie wiem) i muszę sobie zorganizować telefon we własnym zakresie (mój obecny powoli się już rozkłada). I tu pojawia się problem...

Wymieniony HTC jest poza abonamentami stanowczo za drogi, więc odpada. Przeznaczyć na telefon zamierzam jak w temacie - max ok. 800-900 zł. Zacząłem się orientować w telefonach w tym przedziale cenowym, ale jest tego tyle, że nie mam siły już czytać na temat każdego z osobna. Mojego wymagania/problemy:

  • moja komunikacja ze znajomymi to 75% smsy, 25% rozmowy, więc potrzebuję telefonu, na którym wygodnie by się pisało - albo z klasyczną klawiaturką, albo z możliwością zainstalowania swype'a; do wysuwanych klawiatur qwerty nie jestem specjalnie przekonany, ale jeśli ktoś by mógł na ich temat powiedzieć coś dobrego, to chętnie poczytam;
  • dobrej jakości głośnik lub innymi słowy - dobrej jakości rozmowa; ta w Nokii E52 (przynajmniej mojej) pozostawia wiele do życzenia;
  • wyświetlacz w przypadku ekranów dotykowych - przede wszystkim wyraźny, z dobrym odwzorowaniem kolorów; co do kwestii oporowy/pojemnościowy - niby wiem, że oporowy to nowsza i stanowczo lepsza technologia, ale jakoś rysikiem mi się lepiej pracuje - ekran się tak nie palcuje ;) ale tu też chętnie wysłucham opinii innych;
  • system operacyjny - tak naprawdę w miarę dowolny, z wyjątkiem Windows Mobile i starych symbianów (Anne czy Belle byłby ok); systemy "dedykowane" szału nie robią, ale wystarczają;
  • parametry - jeśli Android, to procek najlepiej 1+ GHz i nie mniej niż 512 MB RAM;
  • smartfon/nie smartfon - dowolnie; chętnie kupię smartfona, ale i "zwykły telefon" pokroju niektórych SE też by mi w pełni odpowiadał - w ofercie na kartę i tak nie będę miał pakietów internetowych, więc, że tak powiem, "zasadniczej" funkcji smartfona i tak zbytnio nie wykorzystam;
  • wytrzymałość/dobre materiały - telefon, w którym co tydzień trzeba będzie wymieniać obudowę, bo się będzie rysował od samego wsadzenia do kieszeni albo z rysującym się od byle czego szkiełkiem odpada;
  • telefon jest często moim podstawowym odtwarzaczem muzyki (będąc w mieście przynajmniej), więc dobrze, gdyby "dawał radę" multimedialnie - jak np. SE z serii "walkman"; i koniecznie z jackiem 3,5 mm;
  • żywotność baterii - niech wytrzyma chociaż te 3 dni;
  • mile widziany aparat robiący porządne zdjęcia, ale to już tylko dodatek;


Niektóre z telefonów, które do tej pory brałbym pod uwagę:

  • Nokia 500 - z założenia co prawda nie kupuję czegoś, co jest na rynku krócej niż kilka miesięcy, bo współczynnik "badziewności" może być zbyt wysoki, ale może i byłaby warta uwagi;
  • Samsung Wave II - może to nie Galaxy S czy któryś pokrewny, ale spotkałem się z bardzo pochlebnymi opiniami na temat tego telefonu i BadaOS-u;
  • Samsung Galaxy Ace - niby Galaxy, niby Android, niby wszystko fajnie, ale jakiś sceptyczny do niego jestem;
  • Sony Ericsson Vivaz Pro - choć w sumie traktuję go bardziej jako ciekawostkę - SE z Symbianem ;);
  • Nokia C6 - sam nie wiem, niby popularny, niby fajny, ale jakoś nie mam przekonania do Nokii z serii C;
  • Nokia X2-00/X3-02/E66 - prostsze telefony, ale, wydaje mi się, całkiem porządne i spełniające swoje zadanie;
  • Sony Ericsson Hazel - klasyczny, prosty, zapewne niezawodny - ale jednak zostawiający jakiś niedosyt;
  • Sony Ericsson W910i/W950i - bo walkman;
  • z kilkanaście innych;


Pomocy. Telefony nie wymienione w liście również proszę podawać :)

Z góry serdeczne dzięki.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 22:53   

Muzycznie, jakością wyświetlanego obrazu, szybkością, niezawodnością itd itp wygrywa Samsung Wave II. Posiadam S8500 czyli Wave więc wiem co mówię. Telefon godzien polecenia, napewno będziesz zadowolony.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>