GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: baterii, fakty, formatowanie, mity

Formatowanie baterii. Fakty i mity.
Autor Wiadomość
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Lip 30, 2010 23:17   Formatowanie baterii. Fakty i mity.

Ponieważ pojawiają się pytania i wątpliwości dotyczące formatowania baterii postanowiłem stworzyć ten temat.



Formatowanie baterii czyści pamięć baterii z powstałych kryształków które tworzyły się po pewnym czasie w jej wnętrzu osadzając na ściankach co sprawiało, że bateria "widziała" np. 70% naładowania, a rzeczywiście była na wyczerpaniu.

Formatowało się baterie Niklowo- Kadmowe Ni-Cd oraz Niklowo- Wodorkowe Ni-MH te baterie tylko posiadają efekt pamięci naładowania, a ilość cykli ładowania w nich nie była większa niż 1000cykli ładowania z tym, że baterie Niklowo- Wodorkowe były o wiele wydajniejsze niż Niklowo- Kadmowe.

Nowe baterie czyli Litowo Polimerowe, czy Litowo Jonowe NIE POSIADAJĄ EFEKTU PAMIĘCI, przez co nie potrzebują formatowania. Baterią tym pełne rozładowanie może zaszkodzić, zaszkodzić tak bardzo, że stracą one swoje właściwości i będą trzymać bardzo krótko, aż w końcu w ogóle nie będą nadawały się ładowania. Nie wolno tych baterii na siłę rozładowywać, na siłę ponieważ nowsze telefony nie pozwalają nam na rozładowanie na amen baterii.


Podsumowując baterii Litowo Jonowych oraz Litowo Polimerowych NIE WOLNO FORMATOWAĆ, GROZI USZKODZENIEM OGNIWA!!
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Raskus 
Bywa na forum
Pracownik Orange



Sieć GSM: Orange
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 27
Wysłany: Sob Lip 31, 2010 02:20   

Dzięki za założenie tematu z wyjasnieniami,
pozdrawiam.

teraz wszystkie telefony sprzedawane mają baterie litowo jonowe lub litowo polimerowe?
 
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Sob Lip 31, 2010 13:30   

Nie, nie wszystkie. Wciąż trafiają się relikty.

Ale w tych nowszych telefonach(raczej większości, ciężko już spotkać coś na starych śmieciach, że tak nieelegancko powiem) baterii rzeczywiście nie formatujemy. W najgorszym przypadku ją przepalimy(o złącza i ogniwa chodzi, co już wcześniej ziomiwan napisał), albo zjedziemy całkiem(mało prawdopodobne).
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Lip 31, 2010 13:32   

Tak.
Zrezygnowano ze starej i mało wydajnej technologii baterii Niklowo-Kadmowych i Niklowo-Wodorkowych.

Li-Poli oraz Li-ion (bo tak są zazwyczaj oznaczane baterie- są standardowo montowane w telefonach.

Baterie te od nowości mają pełną pojemność (czego nie miały niklowo kadmowe i niklowo wodorkowe właśnie formatowanie miało na celu również nadanie baterii odpowiedniego stanu który pozwalał na całkowite naładowanie tak jakby "rozepchanie" baterii i do tego potrzebne było aż 12h ładowania przy których prąd nie był odłączany od baterii).

W przypadku bateri Li-ion oraz Li-poli zasilanie jest automatycznie odłączane po jej naładowaniu (przeważnie jest to 45minut, ale nieraz i 4godziny do stanu pełnego naładowania), ale baterie te nie znoszą wysokich temperatur, one również skracają jej żywotność, a więc trzeba uważać, aby baterie nie przebywały na kaloryferach, na słońcu i równie gorących powierzchniach.
Również bardzo niska temperatura jest zabójcza dla baterii, dlatego też wkładanie ich do zamrażalnika (gdzieś ktoś komuś doradzał taką czynność...) czy długie przebywanie na mrozie również niszczy ogniwo, dlatego zimą najlepiej trzymać telefon w kieszeni spodni tak aby był ogrzewany ciepłem ciała.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Iron Maiden 
Nowy(a) na forum
up the irons!!!


Telefon: samsung avila
Sieć GSM: plus
Internet: neostrada
Komunikator: gg
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lip 2010
Posty: 14
  Wysłany: Pią Sie 20, 2010 15:19   

:) sorki że się wstrącam, ale baterii się nie "formatuje", tylko jak już "formuje"... sformatować można sobie dysk w komputerze, i co niektórzy w głowie;p pozdrawiam :cool:
_________________
... I have a phobia that someone always there...
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 15:23   

Chyba właśnie sform(mat)owałaś mi mózg :razz: Zostawmy już te baterię, bo pomieszania dostaniemy w końcu...
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 15:53   

A "uformować" to możesz sobie drzewko, lub krzew w ogrodzie ;) .
Formatowanie czyli czyszczenie pamięci baterii koleżanko.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 16:29   

Aaa!!! Dajcie już z tym spokój :wink:
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
Krzysztof_sc
Nowy(a) na forum


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 8
Wysłany: Nie Sty 09, 2011 09:05   

Tak? Bardzo ciekawe. Mam Nokię 6300 a w niej bateria LI-On 860 mAh, a kolega ją sformatował i chodzi jeszcze lepiej niż moja. Skoro nie można jej formatować (formować), to jakim cudem on ją zrobił i chodzi lepiej. Mnie ta komórka wkurza, już raz ją rzuciłem o asfalt, bo mnie wkurza tym rozładowywaniem, dobrze że tylko odpadła jedna dioda. Już wiem czemu ona jest metalowa, po to aby ktoś się wkurzy, to żeby ją nie rozwalić doszczętnie. Dobra spróbuję ja sformatować, zobaczymy co będzie i tak ta bateria się nadaję do wymiany. Bo czas rozmów jest tak długi, że czasem szkoda gadać.

Tak sobie przeglądam też różne fora, że jak kupi się nową baterię to trzeba ją sformować, a inni piszą że nie wolno bo się popsują ogniwa. To kogo się słuchać?
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Sty 09, 2011 18:12   

Na pewno koledze nie dzieje się tak z powodu rzekomego formatowania baterii.
Być może Twoje ogniowo jest wadliwe.

Nie wolno formatować baterii, a dlaczego napisałem powyżej.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Krzysztof_sc
Nowy(a) na forum


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 8
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 12:01   

Przetestowałem i muszę powiedzieć że macie rację. Baterii Li-on się nie formatuje (formuje). Gorzej mi jeszcze trzyma, a wskaźnik baterii różnie wskazuje. Teraz kupiłem sobie Samsung E 1080i i gościu w sklepie mówił że mam sobie ładować 2 razy po 12 godzin. Wtedy wzmocni baterii. Nie wzmocni tylko osłabi bo to jest li-on. Tak już ci zrobię, w instrukcji co innego pisze.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 15:01   

Niestety sprzedawcy w sklepach są nie douczeni, a w zasadzie w większości nie wiedzą co sprzedają, a zupełnie nie mają pojęcia o tym jak powinno się postępować z urządzeniem oraz jakie ma ono możliwości.
Dlatego nie polecam słuchania tego co mówi sprzedawca w sklepie.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ksawery Góra 
Bywa na forum


Wiek: 51
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 09:51   

dokladnie ;/ tez sie z tym ostatnio spotkalem ;/
_________________
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>