GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czy, s3600, s5510, samsung

Samsung S3600 czy S5510 ?
Autor Wiadomość
marwika 
Nowy(a) na forum



Dołączyła: 11 Lip 2010
Posty: 9
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 11:45   Samsung S3600 czy S5510 ?

Witam
Zarzekałam się , że nigdy nie kupię telefonu z klapką.
Żeby jednak przekonać się jak to z nimi jest, kupiłam prostego Samsunga z klapką (uzywany za małą cenę). No i ..... zakochałam się w klapce :)

Wyszukałam w necie dwa modele Samsunga: S3600 i S5510.
Nie mam wygórowanych wymagań, więc takie modele zupełnie mi wystarczą.
Do tej pory miałam Nokię i SE.

Tak więc zastanawiam się nad tymi dwoma modelami Samsunga. Nie widziałam ich narazie na żywo.
Może doradzi mi ktoś , kto używał tych telefonów :
- czy dobrze pisze się SMS-y (wygodna klawiatura) , jakoś mam obiekcje do płaskich klawiatur
- czy do każdego kontaktu da się przypisać zdjęcie i plik muzyczny (dzwonek MP3)
- który z tych modeli polecacie.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 14:44   

S5510 jest dużo lepszym sprzętowo telefonem niż S3600.
Z klawiaturą tego typu jaki użytow S5510 miałem już doczynienia i jest wygodna, przyjemnie pisze się smsy.

Czy do każdego kontaktu? Na pewno do tylu na ile starczy nam miejsca na telefonie na dzwonki mp3 bo ma chyba 25mb jedynie. Zdjęcie oczywiście można do każdego kontaktu przypisać.

Tak jak napisałem S5510 jest o niebo lepszy, a i pozwoli jakąś fotke strzelić która będzie w dobrej jakości.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
marwika 
Nowy(a) na forum



Dołączyła: 11 Lip 2010
Posty: 9
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 16:48   

ziomiwan napisał/a:

Czy do każdego kontaktu? Na pewno do tylu na ile starczy nam miejsca na telefonie na dzwonki mp3 bo ma chyba 25mb jedynie. Zdjęcie oczywiście można do każdego kontaktu przypisać.


Jeszcze troche pomęczę :)

Fakt, bardziej zainteresował mnie model S5510.
Jeżeli mam np. zapisane pliki muzyczne (dzwonki) i zdjęcia na karcie pamięci , to czy do kontaktów da się przypisać te pliki z karty pamięci?
Coś mi się gdzieś obiło, że w Samsungach jest z tym problem.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 17:13   

Nie nie można. Tzn. można ale każdy plik i tak zostanie skopiowany do pamięci telefonu.
Dlaczego tak się dzieje i czy jest dobre rozwiązanie?
Jest to znakomite rozwiązanie! A dzieje się tak dlatego, że producent pomyślał o ludkach kopiujących różności na kartę pamięci przy czym wyjmują ją z telefonu i tym sposobem wszystkie nasze ustawienia idą na marne.
Dzięki temu, że dzwonki są kopiowane na pamięć telefonu o zmianie ustawień niema mowy.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
marwika 
Nowy(a) na forum



Dołączyła: 11 Lip 2010
Posty: 9
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 18:28   

Hm... Czy dobrze zrozumiałam: jeżeli jakiś plik (muzyczny lub obraz) zapiszę na karcie pamięci , to ten sam plik automatycznie zapisuje się w pamięci telefonu ?
Przepraszam,za może śmieszne pytania, ale w tej chwili mam inną markę telefonu i muszę Samsunga trochę porozgryzać :)

Tak jak wspomniałam kupiłam na próbę prostego Samsunga (X200) i troszkę jestem zaskoczona dość rozbudowanym menu. Przyznam, że w SE jest bardziej intuicyjne, ale zauważyłam , że ten prosty Samsung ma więcej możliwości różnych ustawień.
Choć w SE łatwiej mi się porusza po menu i wyszukuje potrzebne ustawienia.

Jednak wizualnie Samsungi podobają mi się bardziej. A te z klapką, to już najbardziej :)
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 12:43   

Nie nie nie. To co masz na karcie pamięci tam pozostanie.

Ale jeśli np. utwór "Na na na" chcesz ustawić na dzwonek dla Zenka to utwór "Na na na" skopiuje się do pamięci telefonu, jeśli chcesz utwór teraz na Miecia który nazywa się "Rampam pampam" to utwór również się skopiuje do pamięci telefonu.

Ale jeśli chcesz słuchać muzyki to żaden utwór nie będzie kopiowany do Pamięci telefonu.


Kopiowane są tylko te elementy które użyte są jako dzwonki/budziki.

x200 miałem i troszkę problemów mi sprawił, ale w rodzinie funkcjonuje do dziś, a ma już ponad 3lata.

A widziałaś Samsung S5150 Diva? ;) Iście kobiecy model.

Z SE z klapką nawet niezły wizualnie jest Sony Ericsson T707
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
marwika 
Nowy(a) na forum



Dołączyła: 11 Lip 2010
Posty: 9
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 14:45   

Pięknie dziękuję :) Juz wszystko jasne.

Tak, widziałam Divę, ale w necie.
Owszem ładny telefonik, taki ....bajerancki :wink: Nie powiem, że mi się nie podoba.
Jednak wolę mniej rzucające się w oczy gadżety :)

Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:31   

Niema za co.
W razie pytań pisz, na pewno pomożemy.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
tantal666 
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 90
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 14:30   

A ja mam pytanko, ciut inne.
Czy to prawda, że S5510 łatwo gubi zasięg? Pytam, bo zdarza mi się jeździć pociągami i chciałbym móc dzwonić i sms'ować. Tak, wiem że czasem zasięgu po prostu brak i żaden fonik go nie złapie, ale czy jest tak, że np. mamy jedną kreskę zasięgu i S5510 już wariuje podczas gdy modele innych firm sobie radzą bez problemu?
Drugie pytanko, czy ktoś kręcił tym filmiki? Jaką to ma rozdzielczość (gdzieś tam wyczytałem, że chyba 320x240), w jakim formacie zapisuje, no i jakiej jakości są mniej więcej te filmiki (może ktoś coś wrzucił na jutjuba, jako przykład, żeby można sobie obejrzeć).
Aha, no i jeszcze jedno! Jak z obudową? Wytrzymała na upadki? Klapka się nie luzuje podczas używania? Podatny na zabrudzenia, czy też może dość prosto go wyczyścić suchym wacikiem?
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 21:49   

Haha bez przesady ;) to nie iPhone żeby zrywać połączenie.

Samsungowi tego nie można zarzucić, nie znam modelu samsunga który miałby takie dolegliwości.

Filmiki są takiej jakości jak w większości modeli z takim aparatem i rozdzielczością, musisz poszukać na necie. A zapisuje zapewne w formacie 3gp.

A pozostałe pytania? Odpowiedź brzmi: jak w każdym innym telefonie.
Aczkolwiek luzów nie będzie, chyba, że po dwóch-trzech latach użytkowania.


Poza tym to nie jest telefon za 2tysiące aby wymagać od niego cudów ;)
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>