GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czyzby, przekierowywanie

Czyżby przekierowywanie ?
Autor Wiadomość
avacs09 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 3
Wysłany: Śro Lip 05, 2006 22:08   Czyżby przekierowywanie ?

Witam i pozdrawiam. Mam taki nurtujący mnie temacik. Osoba dzwoni do mnie na komórkowy ze stacjonarnego - 784 xxx xxx ( to chyba Dialog ) a u mnie wyświetla raz 691 xxx xxx lub 510 xxx xxx . Oddzwaniam na komórkowe i w słuchawie nikt nie odbiera. Sam raz sprawdzałem dzwoniąc z owego stacjonarnego ( tu dałem, bo jak miałem okazję to nie sprawdziłem wtedy w drugą stronę). Jest to telefon pewnej firmy. W biurze numerów ( 691 xxx ) nie chcieli mi podac czyj to numer, uzyskałem jedynie odpowiedz że nie jest zarejestrowany na ta firmę. Ma ktoś jakiegoś pomysła co tu jest grane?
Dzięki i pozdrówki
 
     
Erkaser 
Bywa na forum


Wiek: 47
Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 23, 2006 20:39   

hmm..operator telefonu stacjonarnego wysyla polaczenia na komorki do tzw Tanich Operatorow Komorkowych...
cos wiecej?

pozdr,
Erkaser
 
     
avacs09 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 3
Wysłany: Nie Lip 23, 2006 21:54   

Dzięki Erkaser za odpowiedź. Ale gdzie tu sens i logika, Skoro opek ma własne łącze to po co ma przekierowywać i korzystać z innego , wypożyczonego i chyba jednak droższego ( Plus do najtańszych nie nalezy). Sorki głęboko w temacie telekomunikacji nie siedzę i coś to do mnie ciężko dociera. Przykładowo nie prościej z Dialogu na Erę niż z Dialogu przez Plusa na Erę? No i jeszcze jedno pytanko , czemu nie można się dodzwonić w drugą stronę ?
Dzięki.Pozdrówki.
 
     
Erkaser 
Bywa na forum


Wiek: 47
Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 24, 2006 09:28   

To co piszesz podpowiada logika, jednakze w rzeczywistosci tak nie ma. Operatorzy podpisujac umowy ustalaja inne stawki na rozne kierunki, sa oczywisice tansze niz to co dostaje end user. Wiec jest pole do popisu dla marży. W 99% tanie polaczenia sa bez prezentacji lub pojawia sie dziwny numer. Numer ten to moze byc np.: karta SIM (tani operatorzy maja takie maszynki na 10-10 kart SIM, wkladaja je i juz)... czasami puszcza sie ten ruch po VoIPie i tez nie ma prezentacji.
Czy sie oplaca? Załóż ze na kazdym polaczeniu gosc zarabia 1-5 gr, w miesiacu przepusci ok. 100 tys rozmow... rozumiesz zarobek?:)...takich "operatorow" w Polsce jest okolo 10ciu.

pozdr,
Tomek
 
     
avacs09 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 3
Wysłany: Pon Lip 24, 2006 21:36   

Wielkie dzięki Tomciu. Troszkę skomplikowane ale pojąłem. Ostatnie jeszcze pytanko jeśli można - czemu dzwoniąc w drugą stronę nie można się połączyć ? ( nikt nie odbiera) Pozdrowionka.
Krzychu.
 
     
Erkaser 
Bywa na forum


Wiek: 47
Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 29, 2006 18:32   

bo dodzwaniasz sie do maszyny..bezdusznej...
 
     
jarzabek
Nowy(a) na forum


Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 3
Wysłany: Czw Sie 24, 2006 13:24   

Erkaser napisał/a:
To co piszesz podpowiada logika, jednakze w rzeczywistosci tak nie ma. Operatorzy podpisujac umowy ustalaja inne stawki na rozne kierunki, sa oczywisice tansze niz to co dostaje end user. Wiec jest pole do popisu dla marży. W 99% tanie polaczenia sa bez prezentacji lub pojawia sie dziwny numer. Numer ten to moze byc np.: karta SIM (tani operatorzy maja takie maszynki na 10-10 kart SIM, wkladaja je i juz)... czasami puszcza sie ten ruch po VoIPie i tez nie ma prezentacji.
Czy sie oplaca? Załóż ze na kazdym polaczeniu gosc zarabia 1-5 gr, w miesiacu przepusci ok. 100 tys rozmow... rozumiesz zarobek?:)...takich "operatorow" w Polsce jest okolo 10ciu.

pozdr,
Tomek


Witam,

Ciekawi mnie co toza operatorzy ktorzy puszczaja tak ruch i maja te maszynki 10-10 kart SIM. I Proszę wymien z kilku takich operatorów.

Drugie pytanko czy ktos wie jakzrobic callback? Ile to kosztuje itd.

pz
Jarzabek
 
     
Erkaser 
Bywa na forum


Wiek: 47
Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 23:24   

niestety nie moge podac takich operatorów...taki life i umowa o "nieagresji"...ale spokojnie skoncza sie do lutego 2007...regulacja cen dla komorkowcow zabije ten biznes

callback...teleinformatyczny czy glosowy?

teleinformatyczny (dialup) to musisz miec jakis access serwer...NASK ma chyba jako zlom AXC711 ericssona...
glosowy.... hmmm... masz komorkowy (raczej sie nie znam)...i tradycyjny (chyba ze VOIP)..ale tutaj sie nie chce wypowiadac..
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>