GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czy, k750i, k770i

K750i czy K770i
Autor Wiadomość
tantal666 
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 90
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 21:27   K750i czy K770i

Który z tych modeli byście polecali? K750i czy K770i?
Który z nich jest bardziej wytrzymały na uderzenia, zabrudzenia i "niezbyt delikatne" traktowanie? Jakie wymieli byście wady i zalety?
No i ostatnia kwestia... ile kasy miałbym przygotować na zakup nowych telefonów w jakimś komisie?
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 22:36   

Oczyście, że lepszy jest k770i. Ma większy wyświetlacz i lepszy aparat. Poza tym, to prawie to samo, co k750i.
Co do cen, to kumpel ostatnio za k750i w stanie idealnym (oczywiście w komisie) dał 100zł. Na k770i będziesz musiał wyłożyć gdzieś ok. 200-250zł.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
tantal666 
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 90
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 23:15   

Rozumiem, że to za używane tyle dał. A ile za nówki?
Dostał jakąś gwarancję na ten telefon?

p.s. jak długo mu trzyma bateria (słyszałem, że SE mają teraz najlepsze baterie na rynku) i jak z softem (nie wiesza się i nie muli przy MicroSD o większej pojemności niż 512)?
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Śro Sie 12, 2009 10:30   

Na k750i dostał rok gwarancji (W ogóle mieszkam w takim miejscu, gdzie telefony są taniuchne i w stanie idealnym, np. razem z k750i kumpel kupił dwumiesięcznego C510 za 350zł). Ze sklepu k750i już nie kupisz, a k770i na ceneo kosztuje 443zł.
Co do baterii, to faktycznie SE robi telefony z najlepszymi bateriami (chociaż teraz wyszły Nokie E52 i E55, które przy normalnym użytkowaniu potrafią wytrzymać ponad tydzień bez ładowania, a podczas intensywnego używania ok. 3 dni). Soft natomiast jest bardzo dobry i nie ma problemu z obsługa dużych kart pamięci.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 00:27   

No niewiem czy takie najlepsze mają teraz baterie.
W mojej avili przy wyświetlaczy 3'' przy bardzo intensywnym użytkowaniu trzyma mi 4dni i zostaje jedna kreska. Może zaczęli wszyscy robić w końcu porządne baterie??

k750i miałem z nią złe przeżycia i nie polecam jej...
Lepszy zdecydowanie będzie k770i. Po co Ci gwarancja? I tak z niej nie skorzystasz... Przy zakupie telefonu nigdy niemalże nie patrzę na gwarancję. Nigdy mi się nie przydała jeszcze.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
tantal666 
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 90
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 01:45   

ziomiwan napisał/a:
k750i miałem z nią złe przeżycia i nie polecam jej...

A możesz się podzielić tymi złymi przeżyciami? Bo w necie znalazłem niewiele złych opinii na temat 750. A wręcz na niektórych stronach twierdzą, że są to marginalne przypadki.
ziomiwan napisał/a:
Po co Ci gwarancja? I tak z niej nie skorzystasz... [...] Nigdy mi się nie przydała jeszcze.

A mi się raz przydała. Trafiła mi się zła bateria do Samsunga... przy okazji przekonałem się, jaki mają beznadziejny serwis :???:
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 15:23   

Np. trzeszcząca tylna klapka, słabej jakości mp3, bateria wytrzymywała max 1dzień.
Zdzierała się ta pseudo farba. To nie dla mnie... Najbardziej denerwował mnie skrzypiący plastik... Zdjęcia robił też niezbyt dobre, miałem równolegle wtedy również możliwość używania samsunga z370 i robił o niebo lepsze fotki, bez szumu i z lepszymi kolorami.
Ale oczywiście to indywidualna sprawa.

Dlaczego beznadziejny serwis? Jeszcze nigdy nic nie oddawałem ale chciałbym wiedzieć ;) .
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
tantal666 
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 90
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 18:40   

To było jakoś ze 3-4 lata temu w Lublinie. (więc może się już polepszyło od tamtego czasu)
Miałem nowego L760. Formatowałem baterię (po raz drugi) i tak gdzieś w połowie tego ładowania, były jakieś problemy z siecią. W każdym razie przerwało ładowanie i przez to bateria się źle sformatowała. I chyba to było problemem, że później strasznie mocno się nagrzewała i trzymała 1-2 dni (a często musiałem ją ładować co 24godz.). Jako, że to była nówka to oddałem do serwisu, powiedziałem co i jak (z zastrzeżeniem, że moim zdaniem wina jest baterii, bo cała reszta telefonu działa poprawnie). Oddając mi go kobieta stwierdziła, że to jednak wina softu i niby coś tam technicy poprawili. Ale nie była mi w stanie powiedzieć co dokładnie zostało naprawione i na czym polegała ta zmiana softu. A bateria jak grzała, tak grzała i dalej trzymała strasznie krótko.... Wkurzyłem się, kupiłem nową baterię i wszystkie problemy zniknęły. Więc to definitywnie z baterią było coś nie tak.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 20:12   

No bo właśnie jednak od kilku lat już nie powinno się formatować baterii... Rezultatem formatowania mogą być późniejsze nagrzewania się baterii, szybkie rozładowywanie i tym podobne.
Nie powinno się nawet pozwalać baterii rozładowywać do końca bo to również w jakiś sposób może ją uszkodzić.
W nowym telefonie już nie formatowałem baterii i trzyma jak już napisłem 4dni przy mega intensywnym użytkowaniu a ładuje się 3h.
No ale powinni baterię wymienić jakby niebyło... Soft nieraz też jest winowajcą rozładowywania się baterii.
Te wszystkie serwisy są o kant D**y rozbić. Albo udowodnią że to nie ich wina, albo naprawią tak że to nic nie daje...
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
tantal666 
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 90
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 21:49   

Ostatnio jak kupowałem bateryjkę litowo-polimerową, to faktycznie sprzedawca wspominał coś, że nie muszę jej formatować. Tamta była jeszcze litowo-jonowa i wtedy sprzedawca zalecił jej sformatowanie. Tak też zrobiłem.
Nie wnikając, czy to była moja wina, czy bateria była już od początku walnięta, w całym tym serwisie moją uwagę zwróciły trzy rzeczy:
1) wykonali "naprawę", która nic kompletnie nie wniosła do sprawy
2) oddali mi telefon z wadliwą baterią. nawet jeśli uznaliby, że jest zepsuta przeze mnie i dlatego nie chcą jej wymienić, to powinni mi chociaż powiedzieć "kup pan nową baterię, bo ta jest zepsuta"
3) kobieta, która przyjmowała/wydawała telefon kompletnie nie miała pojęcia, co zrobili. poza lakonicznym wpisem w karcie, że "soft poprawiono", nikt nie był w stanie nawet mi powtórzyć co się działo z tym telefonem!
Inaczej się kwestia miała, jak jeszcze dużo wcześniej oddawałem Nokię. Wtedy się dowiedziałem, "proszę pana, głośnik wysiadł. wszystko wskazuje na wadę fabryczną. wymieniliśmy na nowy, proszę tu pokwitowanie, etc. ..."
A w Samsungu nikt nic nie wie, naprawiają bez skutku, oddają telefon z wadliwą baterią nic nawet o tym nie wspominając... koszmar!
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Sie 13, 2009 22:00   

Z kolei na forum masz podobne przeżycia w serwisie noki.
Wszystko widać zależy od tego jak przeszkolony jest personel... Podobnie bywa u operatorów. Powinni położyć większy nacisk na szkolenia swoich pracowników.

Dla mnie najgorsze byłoby czekać 2tygodnie aż łaskawie odeślą telefon... Co przez ten czas mam robić?? Jakiego telefonu mam używać??
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>