GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: gps, instalacja, s7220, samsung

Samsung S7220 instalacja GPS
Autor Wiadomość
djk_25 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 21:13   Samsung S7220 instalacja GPS

Witam serdecznie wszystkich.
Ostatnio wymieniałem stary telefon w Play'u na nowy, po skonczeniu umowy, i poprosilem o jakis telefon z nawigacja GPS. Zaproponowano mi jakiegos Sony Ericssona oraz Samsunga S7220. Wybralem ten drugi, poniewaz ma aparat 5mpx (zdjecia robi fantastyczne, trzeba mu to przyznac). ma jeszcze inne fajne funkcje i ogolnie nawet przyzwoicie wyglada.

Problem w tym, ze jakos nie ma tej nawigacji. w menu jest tylko wyszukiwanie satelit, a po wyszukaniu, podaje nasza pozycje, oraz funcja GPS+ z ktorej mozna pobrac jakas aktualizacje i nic wiecej.

Samsung Mobile Garmin, nie chce sie zainstalowac, poniewaz, kazdy plik jaki wskaze, telefon ignoruje, pod pretekstem nieobslugiwania tych plikow.

Bylem takze na stronie NaviExpert, ale po sciagnieciu i instalacji, nie chce sie odpalic, poniewaz wyskakuje blad Java - brak dostepnej pamieci. zaznaczam, ze telefon ma wbudowana pamiec 110 Mb, a na karcie pamieci mam 4 Gb.

Jezeli ktos potrafi mi pomoc, to bardzo prosze. bede wdzieczny

Z gory dziekuje.




no coz udalo mi sie zainstalowac wreszcie program nawigacyjny, ktory pokazuje, mowi i wlasciwie dziala jak kazda normalna nawigacja gps.

jezeli ktos mialby taki problem jak ja mialem to polecam sciagnac naviexperta wersje niepodpisana, bezposrednio na komorke przez sms'a

jest tez dzialajaca na s7220 nawigacja amAze. strona internetowa jest w jezyku angielskim, ale po zainstalowaniu na komorce mamy do wyboru jezyk i dzwieki w jezyku polskim

jest jeszcze Wisepilot, ktory posiada polskie mapy, ale niestety mowi i pokazuje w jezyku angielskim

najlepszy z tego wszystkiego jest naviexpert, ktory niestety jest platny.

pozdrawiam :)
 
     
lu80
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 09:51   

czy moglbys w szczegolach podac jak go sciagles (Navi...) bo nie bardzo wiem. i czy trzeba za niego placic? pozdrawiam.
 
     
djk_25 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 15:07   

http://www.naviexpert.pl/ tutaj masz wszystko na temat naviexpert'a.

na poczatku sciagnalem pliczek na kompa, a pozniej przez kabelek usb na karte pamieci w telefonie. niestety po instalacji i probie uruchomienia, wyskakiwal blad 'java blad, za malo pamieci'

za drugim razem sciagnalem naviexperta bezposrednio na komorke, za pomoca sms'a
(Wyślij SMS o treści "NAVI" na numer 7255 (koszt 2,44zł z VAT). zainstalowalem i dopiero tym sposobem dalo sie uruchomic program.

naviexpert jest naprawde wypasionym programem do nawigacji, ale niestety nie jest tani. wszystkie ceny znajdziesz na w/w stronie naviexperta.

moim zdaniem sie oplaca :)

pozdrawiam
 
     
lu80
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 20:03   

wielkie dzieki . wiem na czym stoje. a moze wiesz o czyms darmowym ? pozdro.
 
     
djk_25 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 10:07   

szukalem i szukalem i niestety, ale jezeli chodzi o darmowe navi to najlepiej ma nokia, bo moga zainstalowac oprogramowanie garmina, ktore jest w pelni darmowe. na nasze telefony niestety nie jest juz tak dobrze.

znalazlem anglojezyczny WisePilot. jest darmowy, ma dokladna mape polski, ale wszelkie informacje przekazuje po angielsku, odleglosci podaje w jardach.

jest jeszcze darmowe amAze, jest do wyboru jezyk polski, po instalacji sciaga sobie dzwieki w jezyku polskim, ale niestety nie mam zielonego pojecia dlaczego w czasie drogi wogole sie nie odzywa.

niestety ale najlepszy jest tutaj naviexpert, tylko ze jest platny.
 
     
kojot_mk1
Nowy(a) na forum


Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 4
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 17:03   

a nie miałeś problemów z wyszukaniem satelitów? bo mi nie chce się wogóle gps włączyć nie mogę ustalić pozycji bo nie ma sygnału gps może coś źle robię?
 
     
djk_25 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 14:30   

nie nie mialem z tym problemu. tzn jest problem czasami w zamknietych pomieszczeniach, ale zazwyczaj udaje sie znalezc satelity. moze kwestia lezy w ustawieniach wap i gprs. trzeba skorzystac z sms od operatora w celu dobrego ustawienia.

teraz sprawdzilem znowu w domu [ustawienia/telefon/ustawienia gps] i rzeczywiscie nie moze podac mojej pozycji. ale gdy tylko wyszedlem na zewnatrz, znalazlo satelite i podalo pozycje w kilka sekund. wyglada na to, ze w telefonach odbiornik gps nie jest tak silny jak w zwyklych nawigacjach. ale nie martw sie tym, bo testowalem w samochodzie podczas jazdy i wszystko dziala bez zarzutow.

do wszystkich zainteresowanych naviekspertem - nie wykupujcie czasami przez sms abonamentu standard 7 dni, poniewaz ma on okrojone uslugi (podaje tylko drogi glowne, co jest bardzo uciazliwe)

nadal poszukuje darmowej aplikacji dla naszych samsungow, jezeli ktos znajdzie to niech da znac
 
     
kojot_mk1
Nowy(a) na forum


Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 4
Wysłany: Śro Maj 27, 2009 18:57   

rzeczywiście wystarczyło wyjść na balkon i znalazło satelite, dzięki i również szukam programu
 
     
djk_25 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 21:01   

jest taka darmowa nawigacja amAze
http://www.amazegps.com/w...onal&referrer=6

niestety na liscie telefonow nie ma samsunga s7220. jest wiele innych samsungow, ale naszego akurat nie ma. kiedys dzialala mi po wybraniu z listy Samsung S8300 UltraTOUCH, niestety nie bylo dzwieku podczas jazdy.

ostatnio prubowalem z s7330, ale wyskakuje komunikat 'brak urzadzen gps'.

calkiem mozliwe, ze wszystko bedzie ok, po wybraniu jakiegos innego telefonu, zblizonego mozliwosciami do naszych samsungow. trzeba tylko sciagac i instalowac.

to taka metoda prob i bledow, ale moze akurat bedzie dzialalo :)

pozdrawiam
 
     
kojot_mk1
Nowy(a) na forum


Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 22:57   

mam ja zainstalowana na 7220 sciagalem chyba wersie na ultra touch tylko ze ta nawigacja jak google sciaga pliki z internetu niestety nie mozna wegrac mapek Ale Działa
 
     
lu80
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 11:40   

Program instalowaliście z kompa czy SMS ? Bo z kompa nie chce sie zainstalować (choćby ten na Ultra Touch).
 
     
djk_25 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 17:41   

wlasnie probowalem i dziala. zainstalowalem ta na Ultra Touch. niestety musze wam powiedziec, ze ta nawi amAze chowa sie w porownaniu z Naviekspertem. jedyna zaleta jest to, ze jest darmowa.

z kompa da sie zainstalowac. sciagasz pliczek [amAzeGps.zip] na kompa. rozpakowujesz go i masz dwa pliczki [amAzeGps.jar, amAzeGps.jad]. podlaczasz s7220 do koputera kabelkiem usb i obydwa pliczki zgrywasz na karte pamieci w telefonie. pozniej instalujesz amAze z pliczka [amAzeGps.jad]. pamietaj, z tego pliczka z rozszerzeniem jad.

powinno pojsc. u mnie chodzi normalnie, ale nie podoba mi sie. Naviekspert jest dopracowana, informacje glosowe sa podawane milym dla ucha glosem. amAze natomiast ma brzydko wygladajace mapy jak z bajki animowanej :) i brzydko brzmiace komunikaty glosowe.
 
     
lu80
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 6
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 09:59   

Dzieki wielkie zrobilem jak napisales. Zainstalowalo sie. Teraz trzeba sprawdzic podczas jazdy. :lol: Ale ten glos starszej pani w stanie wskazujacym raczej nie jest przyjemny :shock: pozdrawiam.
 
     
djk_25 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 21
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 14:55   

naprawde zenujacy polski glos. mogli sie lepiej postarac. ustawilem dzwieki angielskie, bo nie moglem wytrzymac :)
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 19:19   

Cytat:
naprawde zenujacy polski glos. mogli sie lepiej postarac. ustawilem dzwieki angielskie, bo nie moglem wytrzymac :)

Nie sądzisz że to nieco bezczelne komentować w ten sposób coś co masz za darmo? Cieszmy się że w ogóle coś takiego dają nam.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>