GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kradziez, orange, telefonu, ubezpieczenie

Kradzież Telefonu w Orange.(ubezpieczenie)
Autor Wiadomość
stiepaszyn
Nowy(a) na forum


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 3
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 14:35   Kradzież Telefonu w Orange.(ubezpieczenie)

witam wszystkich użytowników forum.

Mam pewien problem.W ostatni weekend został mi skradziony telefon.niestety nie był on ubezpieczony a jego wartość to ponad 1500zł(strata dość spora).Telefon byŁ zakupiony w abonamencie okolo miesiaca temu.W telefonie jednak korzystano z innej karty nie abonamentowej lecz ORange PoP wiec nie mam koniecznośći zgłaszania tego w orange, ponieważ z karty SIM na którą był wzięty telefon nadal korzystam.Telefonu niestety jednak nie mam.Juz miałem iśc na poLicje i do orange zgłosić kradzież kiedy to zadzwoniła do mnie pani i powiedziała cyt:"dzień dobry dzwonie z orange czy korzysta pan z telefonu (i tutaj nazwa i model telefonu)".W pierwszej chwili pomyslalem ze dzwoni w sprawie uruchomienia jakiejs dodatkowej uslugi wap lub mms lub jakichkolwiek uslug mulitmedialnych zwiazanych z tym modelem telefonu wiec powiedziałem cyt"niestety telefon został mi skradziony kilka dni temu".Wiec pani grzecznie podziekowala za rozmowe i sie rozłączyła.Jednak na drugi dzień wpadł mi do głowy pomysł aby zadzwonić jeszcze raz i spróbować go ubezpieczyć ponieważ nie została jeszcze nigdzie zgłoszona kradzież.Tak też zrobiłem zacząłem dzwonić tam.Nie było to łatwe jednak jakims cudem udało mi sie nakłonić panią z firmy ubezpieczeniowej orange że wyśle mi aplikacje do ubezpieczenia i prawdopodobnie uda mi się go ubezpieczyć.(czekam na papiery do 2 tygodni aby zapoznać się z ofertą ubezpieczeniową)

Mam odnośnie tego kilka pytań.Czy wie ktoś z Państwa jak wygląda procedura ubezpieczeniowa telefonu.Czy muszę udać się do jakiegoś punktu i okazać telefon aby go ubezpieczyć?Czy wszystko odbywa sie drogą telefoniczną / listowną?bo jeżeli musiałbym go gdzies pokazać.To lepiej będzie jak od razu pójde i zgłoszę to na policje i w orange ...może kiedyś go odnajdą (znam kilka takich przypadków)?

Moje drugie pytanie brzmi jak sie sprawdzają te ubezpiecznia w sieci oRange czy miał ktoś juz z tym styczność?Czytałem gdzieś na jakimś forum że odzyskanie telefonu nie jest łatwe, że wszystko często sie przeciąga i nie ma pewnośći że nie dostaniemy informacji odmownej mimo tego że wszystko będzie zgłoszone na policji i w salonach orange.Wiem że w wielkiej brytanii nie ma z tym problemów ale wiadomo jak często takie sprawy wyglądają w Polsce.Chodzi mi o to czy warto iść w zaparte i próbować odzyskać telefon czy odpuścić i zgłosić zaginiecie telefonu bez uprzedniego ubezpieczenia.

Pytanie 3.do osób które mają z tym styczność bądź wiedzą jak to dziala.Chodzi mi dokładnie o to czy jeżeli wyrażam zgode na to ubezpieczenie to czy musze podpisac umowe na dłuższy okres czasu np na rok czy 2 lata.Czy np do każdego rachunku przychodzi dodatkowa opłata za ubezp. telefonu(np dla mojego 21zł) ale gdy najdzie mnie ochota zrezygnować z usługi po np 4 miesiącach to jest taka możliwość ?

Wiem że to pytanie dość oficjalne i odważne jednak w zaistniałej sytuacji tonący brzytwy sie chwyta.Mam nadzieje, że chociaż niektórzy mnie zrozumieją.Nie łamę prawa telefon został mi naprawde skradziony jednak nie wiedziałem że można ubezpieczać telefon od kradzieży.Nikt mi o tym nie powiedział przy zakupie.doipero po ponad miesiacu od zakupu.Telefon napewno bym ubezpieczył bo jestem osobą która ma skłonnośći do gubienia rzeczy (roztrzepanie).Jeżeli jest taka możliwość i szansa na odzyskanie chociaz czesci kwoty za telefon bądź nawet gorszego aparatu to chętnie bym skorzystał.Pytanie tylko czy warto sie w to bawić i czy jest szansa(chodzi o to czy te ubezpieczalnie i te ubezpieczenia są naprawde wiarygodne)

Proszę o konkretne odpowiedzi bez moralnych pouczeń osób które wyznają zasade Nie łamę prawa pod żadnym pozorem.Zdaje sobie sprawe i jestem świadom tego co robie.Nikogo nie zabijam nikogo nie okradam.Chce poprostu odzyskać chodź odrobinę uśmiechu na twarzy po tej cholernej kradzieży.Powatrzam nikt mnie wcześniej nie poinformował o takiej możliwości ubezpieczenia.Z pewnością bym to wykupił...

Pozdrawiam czekam konkretne odpowiedzi...
 
 
     
pamper 
Bywa na forum
Goddes


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 22:26   

Niech sie wypowei jakis prawnik, ale watpie zeby mozna bylo ubezpieczyc cos czego juz nie masz. Mozesz isc na policje i zalokowac po IMEI, to chociaz zlapia kogos kto go uzywa.
_________________
Dont you know, pamper up
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Maj 06, 2009 23:47   

Ja bym nie ryzykował bo możesz mieć niezłe problemy jeśli dojdą że ich oszukałeś, nie mówię tego jako jakiegoś rodzaju udawania człeka nie łamiącego prawa ale tu niema co ryzykować.
Zgłoś to operatorowi i policji. Przynajmniej nie pocieszy się ten ktoś telefonem.
A i może namierzą go?
A jeśli chcesz to właśnie spytaj na jakimś forum prawników o to.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
stiepaszyn
Nowy(a) na forum


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 12:03   

już wysłali mi papiery od ubezpieczenia.Wystarczy że je odeśle.Z tego co się dowiedziałem od kolezanki która ubezpieczała telefon to nie trzeba pokazywać im telefonu.Więc wygląda na to, że ten numer przejdzie.Kwestia tylko czy warto ?Od kradzieży mineło już kilka dni... czy warto czekać...
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 10:18   

Myślisz że nie wyda im się dziwne to że zgłosiłeś kradzież zaraz po tym jak Ci go ubezpieczyli??
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
stiepaszyn
Nowy(a) na forum


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 3
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 16:43   

mam zamiar zgłosić za jakis miesiac moze nawet 2...nie spieszy mi sie ważne zeby odzyskac klops
 
 
     
Mario1977
Nowy(a) na forum


Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 1
Wysłany: Sob Lip 31, 2010 15:12   

Może i Ci ten numer przejdzie, jednak wiedź że jest to zwykle wyłudzenie odszkodowania, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat ośmiu, wiec nie wiem czy opłaca Ci się ryzykować za 1500 zł.Nie możesz ubezpieczać czegoś czego nie masz.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Lip 31, 2010 20:17   

Mario1977- nie odkopuj starych tematów.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>