GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cywilizacjaquot, dostep, quotpoza

Dostęp "poza cywilizacją"
Autor Wiadomość
jacek.jankowski
Nowy(a) na forum


Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 7
Wysłany: Wto Gru 27, 2005 12:25   Dostęp "poza cywilizacją"

Mieszkam z dala od jakichkolwiek kabli telefonicznych a więc poza zasięgiem Nesotardy.

Co mozecie mi polecić mi jakis sposób połączenia z Internetem dla osób "poza cywilizacją" i chodzi mi o cos co jest dostepne na terenie całej Polski, czasami podróżuje i chce miec cały czas sioec przy sobie :)


Pozdrawiam
Jacek
 
     
Janek
Gość
Wysłany: Wto Cze 06, 2006 10:33   

Też jestem zainteresowany, więc podciągam do góry.
 
     
telemaniak83
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 119
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 20:58   

np: "blue conect" z Ery :cool:
 
     
miloszlub 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Lenovo C2 Power LTE Dual SIM
Sieć GSM: play
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 116
Wysłany: Sob Cze 10, 2006 14:13   

Albo iPlus w Plus GSM :cool:
 
     
telemaniak83
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 119
Wysłany: Nie Cze 25, 2006 16:15   

A swoją drogą, który dostęp do Internetu z propozycji operatorów komórkowych uważacie za najlepszy?
 
     
owz 
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 15:43   

iPlus, miałem okazję korzystać z wszystkich 3 i ten z Plisa wychodzi najlogiczniej
_________________
Nokia 6230i
 
     
stefanek71
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 132
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 12:43   

owz napisał/a:
iPlus, miałem okazję korzystać z wszystkich 3 i ten z Plisa wychodzi najlogiczniej


Zdaje się też że najlepiej działa. Opinia moich znajomych. Sam się też zdecyduje.
 
     
michalkrz 
Nowy(a) na forum
student


Wiek: 40
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lip 12, 2006 09:32   

internet od operatorów sieci komórkowych sprawdzi ci sie tylko w przypadku podróży

jacek.jankowski napisał/a:
czasami podróżuje i chce miec cały czas sioec przy sobie


do większych miast (tam gdzie dociera UMTS), bo "poza cywilizacją" zadowolony nie bedziesz z pewnością, więc w domu pomyśl o stałym dostępie drogą radiową, być może sąsiedzi już to mają

pozdrawiam
_________________
michal_krz
 
 
     
fantaghiro 
Nowy(a) na forum
odcięta od świata:(


Dołączyła: 10 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 22:22   

Jestem nowa na tym forum zatem witam wszystkich forumowiczów serdecznie :)

Przybyłam tutaj z wielkim dla mnie problemem:( Mam nadzieję że ktoś z dobrze zorientowanych forumowiczów podsunie mi jakąś złotą receptę na mój problem.

Moim największym problemem jest brak możliwości korzystania ze względnie szybkiego internetu.
Oczywiście jakiś tam dostęp mam w chwili obecnej przez iPlus jednak jest to GPRS i nijak się to nie nadaje do tego co chcę w domu robić:(
Otóż będę prowadzić działalność gospodarczą w domu do której niezbędne jest mi stałe łącze z jakimś "normalnym" transferem. Nie zajmuję się ściąganiem mp3, czy filmów HDTV - wogóle mnie to nie rajcuje, natomiast muszę mieć możliwość sprawnego przesyłania i odbierania maili oraz przesyłania plików graficznych na serwery FTP nierzadko przekraczających kilkanaście/dziesiąt MB. Jak widzę to co potrafi mój iPlusowy GPRS to płakać mi się chce :,(
Boję się że nawet kiedy wezmę blueconnecta (najprawdopodobniej też GPRS lub przy bardzo dobrych wiatrach i pięknej pogodzie może coś by uszczknęło z EDGE) to i tak będę żałowała że zobowiązałam się umową za coś co nie będzie się do mojej pracy specjalnie nadawało:(

Otóż mieszkam na wsi, co prawda nie jest to jakieś totalne zad.... ale...
Wioskę telefonizowano jakieś 10 -12 lat temu. Wkopano w ziemie światłowód. Niestety poprzedniemu właścicielowi mojego mieszkania nie specjalnie zależało na tej telefonizacji (bądź nie miał pieniędzy) i ani nie założył wówczas telefonu ani też nie zaplanował by w przyszłości ten telefon podłączyć. Wobec tego dla mojej posesji nie zamontowano przewodu idącego od rozdzielnika światłowodu:( Tym samym mieszkanie zostało pozbawione możliwości podłączenia się w przyszłości pod linie :(

Od jakiegoś roku istnieje w mojej wiosce możliwość usługi neostrada. Oczywiście wszyscy, którzy mieli telefony pozakładali neo i cieszą się jak małe dzieci że mogą bawić się w ściąganie filmików i pioseneczek, podczas gdy ja bardzo przeżywam że choć mnie jest internet potrzebny nie do zabawy lecz do pracy zwyczajnie go nie mam i mieć nie mogę :(

Drodzy forumowicze powiedzcie mi co ja mam począć?
Myślałam żeby podłączyć się drogą radiową pod kogoś z sąsiedztwa a najlepiej z rodziny, która mieszka 1 km ode mnie bez żadnych przeszków typu drzewa, budynki i w ten sposób korzystać z dobrodziejstw stałego łącza.
Nie wiem jednak czy legalne jest takie rozdzielenie sygnału i czy nikt mnie nie obciąży karą w przypadku jakiejś kontroli czy coś. W końcu przy prowadzeniu działalności gospodarczej różne kontrole się trafiają:(

A może mogłabym skorzystać z internetu w jakiś inny sposób? Np. drogą satelitarną korzystając z jakiegoś tunera sat. Czy wogóle coś takiego istnieje?

Proszę nie mówcie mi że jestem skazana tylko na GPRS bo sie rozpłacze:(
 
     
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 09:31   

Tylko droga radiowa do kogoś z sasiedztwa albo rodziny. Czy jest to legalne dla neostrady?
Do niedawna tp SA straszyła konsekwencjami, ale teraz już chyba nawet nie straszy.
Znam takie rozwiązania z praktyki, dobrze działają i nikt nie przejmuje się ew. konsekwencjami.

Jeśli chcesz byc w 100% w zgodzie z regulaminami tp SA, to możesz ew. zamienić neostradę na DSL, (w zależności od parametrów otrzymasz 1 albo więcej stałych IP).
DSL możesz sobie routować i dzielić jak chcesz, nawet w celu zarobkowym.

pzdr
 
     
pepi 
Lubi porozmawiać na forum
użytkownik nieaktywny


Wiek: 54
Dołączyła: 22 Lut 2007
Posty: 278
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 11:31   

Na pewno nie bierz blueconnecta. iPlus jest stosunkowo lepszy... a skoro mówisz, że i tak się nie sprawdza, to era tym bardziej...
Ja mam blueconnecta i jest to coś strasznego (czyt. mega wolnego).
_________________
Użytkownik nieaktywny.
 
     
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 11:41   

@pepi
Chyba trochę niedokładnie przeczytałaś post od @fantaghiro :wink:

fantaghiro napisał/a:
.....muszę mieć możliwość sprawnego przesyłania i odbierania maili oraz przesyłania plików graficznych na serwery FTP nierzadko przekraczających kilkanaście/dziesiąt MB.....

A do tego, jak na razie, tylko stałe łącze oparte na miedzi albo świetle :idea:

pzdr
_________________
andrzej@aps.com.pl
 
     
fantaghiro 
Nowy(a) na forum
odcięta od świata:(


Dołączyła: 10 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 12:43   

DSL ? Ale wtedy legalne jest takie dzielenie sygnału pomiędzy np. sąsiadami?
A tak wogóle to chciałabym jeśli to byłoby legalne skorzystać z tego DSLa podpinając się pod rodzine, która mieszka 1 km ode mnie. I oni mają neostrade.Czy są takie nadajniki i odbiorniki sygnału (max mogłabym na to przeznaczyć do 500-700) by móc korzystać z takiego połączenia?
Bo jak już mam wchodzić w takie układy z sąsiadem który i tak mieszka ode mnie 250 m. to wolałabym troche drożej zapłacić za nadajnik i odbiornik i dogadać sie z rodziną.

Swoją drogą chyba byłabym w stanie zaakceptować prędkość jaką oferuje taka droga radiowa. W końcu lepsze to niż nic. Będąc u znajomych w pobliskim małym miasteczku przekonałam się jak coś takiego działa u nich. Sprawdzałam jak działa wysyłanie plików o rozmiarze 18 MB i udało się to przesłać w 10 minut. Jak dla mnie, czyli kogoś kto ma tylko GPRS to była prawdziwa rewelacja, aż mi łezka poleciała jak sobie pomyślałam że bardzo chciałabym mieć choćby coś takiego.
Nie zależy mi na tym żeby plik doszedł w ciągu pół godziny. Niech sobie idzie nawet 2 godziny tylko żeby dotarł. Korzystając z GPRS wiem że przesłanie takich plików jest praktycznie nierealne bez względu na czas.

Powiedzcie mi czy mam szanse na taką radiówke z 1 km? Widoczność nadajników byłaby pierwszorzędna - żadnych przeszkód- szczere pole.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
 
     
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 13:26   

fantaghiro napisał/a:
DSL ? Ale wtedy legalne jest takie dzielenie sygnału pomiędzy np. sąsiadami? .....
Należy zamienić neostradę na DSL. Podział sygnału jest wtedy legalny (przy neostradzie tylko w ramach jednego gospodarstwa domowego).

fantaghiro napisał/a:
....Powiedzcie mi czy mam szanse na taką radiówke z 1 km? Widoczność nadajników byłaby pierwszorzędna - żadnych przeszkód- szczere pole.....
Takich rozwiązań jest na rynku mnóstwo, a i ceny są coraz lepsze. Myślę, że konkretne rozwiązanie znajdziesz sobie sama. Pamiętaj tylko o zabezpieczeniu takiej sieci bezprzewodowej, żeby nikt Ci się nie włamał.

pzdr
_________________
andrzej@aps.com.pl
 
     
fantaghiro 
Nowy(a) na forum
odcięta od świata:(


Dołączyła: 10 Maj 2007
Posty: 5
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 13:52   

Jakaż błyskawiczna odpowiedź:) Dzięki serdeczne:)

Jest mnóstwo możliwości? Czyli jak rozmumiem zasięg 1km jest w zasięgu moich 500-700 zł? Chyba rzeczywiście muszę się temu przyjrzeć dokładniej:)
Swoją drogą przy ewentualnym takim połączeniu super byłoby mieć możliwość odbierania i wysyłania faxów ale to już chyba za wiele wymagam...

Panie Adrzeju a czy tą neostrade można zamienić na DSL wszędzie gdzie tylko ona jest? Czy może są jakieś dodatkowe czynniki ograniczające możliwość skorzystania z takiej usługi?
Pozdrawiam:)
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>