GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 550i, 6300, nokia, se

Nokia 6300 a SE 550i
Autor Wiadomość
grik
Nowy(a) na forum


Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 2
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 10:16   Nokia 6300 a SE 550i

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć który z wyżej wymienionych telefonów (Nokia 6300 i SE550i) uważacie za lepszy i dlaczego. Zamierzam kupić jeden z tych modeli ale pomimo przejrzenia całej specyfikacji nie jestem zdecydowany.

Większość funkcji jest podobna. (przynajmniej w moim - tzn. laika - odczuciu). Podstawowe rzeczy, na które zwróciłem uwagę to:

Nokia: + styl, wyświetlacz (wydaje mi się, że jest on trochę bardziej profesjonalny niż SE)
- bateria, i trochę szczególików (narastający dźwięk), które właściwie nie są aż tak istotne, jest trochę droższy

SE 550i + chyba trochę lepszy aparat, bateria (z tego co wiem to trzyma dłużej niż w nokii), brak konkretnych minusów
- właściwie jako takich minusów nie znalazłem

Wiem, że to dosyć pobieżna ocena, ale średnio się znam na telefonach. Więc mam nadzieję, że dowiem się od Was czegoś więcej. A może propozycja jakiegoś innego telefonu w tej klasie? Jestem otwarty.

Z góry dzięki za pomoc.
 
     
bobkowsky 
Bywa na forum
Nokia Fan :D



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 46
Skąd: że znowu ;D
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 11:20   

witaj

rzeczywiscie telefoniki są bardzo podobne do siebie ten sam aparacik 2.0 megapixeli itp.
Ale za to te dwa fony róznią się wyswietlaczem (nokia ma 16 milionów kolorów i wiekszy ekran)
na twoim miejscu nie zastranawiał bym się wi wybrał nokie 6300 :D (jednak nokia to nokia :D )

pozdrawiam
_________________
nokia 3110 classic ;D
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 13:55   

Witam serdecznie,
Ja również polecam Nokię :smile: :smile: . Ma naprawdę fajny wyświetlacz i bardzo zbliżone parametry do SE. Od strony serwisowej(wnetrze telefonu 6300) jest zrobione z głową, dobra elektronika, układy itp. Powinieneś być zadowolony, no bo w końcu Nokia to Nokia :smile: :smile: .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 16:34   

Wybór pomiędzy 6300 a k550i jest trudny. Obydwa telefony są fajne, ale Nokia jest lepsza. Przede wszystkim stylistyka. Telefon wykonany w większości z aluminium (przez co jest praktycznie cały czas chłodny), więc możesz być spokojny, że jeżeli nawet Ci upadnie to i tak za dużo mu się nie stanie. Dużym plusem jest ekran, który po prostu zachwyca. Zupełnie jakbyś patrzył się na wysokiej jakości monitor LCD. Kamerę ma również dobrą (chociaż k550i na tym polu jest lepszy), ale filmiki kręci tylko w rozdzielczości 176x144, więc rewelacji się nie spodziewaj. Odtwarzacz mp3 jest dobry (zresztą jak jakość empetrójek), podobny do tego z Nokii 5300. Pamięć można rozbudować teoretycznie do 2GB, ale mój kumplem ma wsadzone 4GB i działa beż zarzutu. Ogólnie obsługa telefonu jest intuicyjna, a menu jest ładne. Jednym minusem jest głośnik który odtwarza muzyką bardzo płytko, bez żadnych basów.
Pomimo tego, że Nokia jest droższa to bierz 6300, bo naprawdę jest warta swojej ceny.
Pozdro
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
grik
Nowy(a) na forum


Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 2
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 14:05   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Właściwie to potwierdziliście moje myśli. A do tego jeśli wezmę pod uwagę, że telefon dla mnie ma głównie służyć do dzwonienia (czyli ważniejszy jest dla mnie profesjonalizm wykonania od zabawek) to faktycznie wszystko wskazuje na nokię.

Jeszcze raz dzięki.
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 15:31   

Zawsze do usług, Sir.
Pozdro
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>