GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: internet, motorola, rizr, z8

Motorola RIZR Z8 - internet
Autor Wiadomość
Laki20 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 8
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 19:43   Motorola RIZR Z8 - internet

Witam. Mam problem z internetem w moim telefonie(Motorola RIZR Z8). To tak... Telefon kupiłem z allegro(nowy, nieużywany). Telefon nie miał aktywowanego internetu, ponieważ nie był kupiony z salonu, więc poszperałem trochę w internecie i znalazłem to: http://ustaw.orange.pl/manual.aspx . Postąpiłem zgodnie z instrukcjami od Orange i bum... aktywowałem internet. Sprawdziłem czy działa i okazało się, że tak, ale korzystałem z domyślnej przeglądarki i trochę zeżarło mi kasy :neutral: . Nie chciałem korzystać z tej przeglądarki i popytałem znajomych. Jeden z kumpli poradził mi Operę Mini. No to pobrałem ją z oficjalnej strony i na swój model telefonu. Zainstalowałem i włączyłem, aby sprawdzić czy działa. Aplikacja włączyła się i wyskoczyło logo Opera Mini TM, a pod nim napis: ,,Instalowanie ... ". Czekam, czekam. W między czasie wyskakują mi komunikaty(zezwolenia) o połączenie się z internetem itp., więc zezwalam. Po jakimś czasie wyskakuje mi: ,,Nie można połączyć z internet. Proszę sprawdzić konfigurację sieci" i aplikacja się zamyka. Podejrzewam, że trzeba coś ustawić tak jak przez orange(internet). Znalazłem tylko coś takiego, ale to za mało, bo nie wiem co i jak:
http://my.opera.com/volum...comment26507511
Proszę o pomoc. Pozdrawiam.



Po problemie. Sam do tego doszedłem. Korzystając z tematu, zapytam. Opera mi już działa, ale wolno wczytuje byle jaką stronkę np. zwykłe google. Wpisuję tam w adresie i daję otwórz, pokazane jest, że się wczytuje, ale wolno to trwa i nic się nie pojawia. Kumpel mówi, że na początku zawsze tak długo, ale ja nie jestem pewien. Jak w końcu z tym jest?
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 21:18   

Niestety szybkość działania internetu jest uzależniona od zasięgu. Jeśli masz z dwie kreski to będzie działać tak wolno. Jeśli jednak masz pełen zasięg to wina leży po stronie opery.
Z8 ma HSDPA więc powinno ładnie śmigać.

Iiii mieszkasz na wsi czy w mieście??
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 21:22   

Laki20, a którą wersję Opery ściągnąłeś? Opera 5 jest potwornie wolna. 4,2 za to jest bardzo szybka i najlepsza na niedotykowe telefony.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Laki20 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 8
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 07:58   

Mieszkam na przedmieściach. Pobrałem Operę Mini 5.1 z oficjalnej strony (klik). Wypróbuję Operę 4.2, tak jak doradził mi darkgee. Mam nadzieję, że opłaty za użytkowanie tej Opery Mini, nie będą zbyt duże. Dam znać jak najszybciej, co jest grane :wink: .
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 09:56   

Opera 4,2 pobiera bardzo mało danych. Tylko pamiętaj, żeby w opcjach zmniejszyć jakość obrazków na "Niska", albo całkiem je wyłączyć, jeżeli nie potrzebujesz.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Laki20 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 8
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 10:10   

darkgee napisał/a:
Opera 4,2 pobiera bardzo mało danych. Tylko pamiętaj, żeby w opcjach zmniejszyć jakość obrazków na "Niska", albo całkiem je wyłączyć, jeżeli nie potrzebujesz.


Ok, dzięki za poradę, ale mam teraz inny problem. Korzystałem dziś rano z Opera Mini 4.2. Wszystko chodziło ładnie, ale kiedy dwie godziny później chciałem wbić na neta wyskakuje mi komunikat, że nie można połączyć z internetem i muszę sprawdzić jakąś tam stronę. Mam do wyboru: ,,Ponów próbę" lub ,,Sprawdź połączenie z internetem". Cholernie długo łączy z jakąś stroną i później wyskakuje właśnie ten komunikat. Wcześniej działało, nie wiem o co teraz biega. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 10:15   

Dokładnie, wyłączenie obrazków zmniejszy koszty transferu. Znacznie zmniejszy.
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
Laki20 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 8
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 12:01   

ardsdz napisał/a:
Dokładnie, wyłączenie obrazków zmniejszy koszty transferu. Znacznie zmniejszy.


Wyłączyłem wczytywanie obrazków, a od początku miałem ustawioną niską jakość obrazków. Rano jeszcze chodziłem po necie, Operę zamknąłem normalnie. Chcę pokazać kumplowi dwie godziny później i bum... Nie działa. Dokładnie pisze coś takiego: ,,Próba połączenia z internetem nie powiodła się. Odwiedź stronę operamini.com/help za pomocą przeglądarki desktopowej lub skontaktuj się z operatorami sieci, aby uzyskać informację o konfiguracji połączenia". Pod tym tekstem mam do wyboru, tak jak już wyżej napisałem, ,,Ponów probę" lub ,,Sprawdź(test) połączenie z internetem". Byłbym wdzięczny jakby ktoś pomógł mi rozwiązać ten problem.
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 13:43   

Nie, nie wiem...
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
Laki20 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 8
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 13:48   

ardsdz napisał/a:
Nie, nie wiem...


Przeinstalowałem Operę Mini i jeszcze raz ustawiłem konfigurację internetu - działa. Coś musiało nie pyknąć wcześniej.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>