To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - telefon (do 800-900 zł)?

brovar - Pią Paź 07, 2011 12:41
Temat postu: telefon (do 800-900 zł)?
Witam,

Ponieważ jestem już powoli zmęczony wczytywaniem/wsłuchiwaniem się we wszelkie recenzje i testy, postanowiłem poprosić o pomoc tutejszych znawców.

Pierwotnie zamierzałem (również po chyba tygodniu przeglądania, eliminowania itd.) wziąć sobie przy przedłużaniu umowy w Play HTC Desire S. Teraz, ponieważ operator potraktował mnie po prostu skandalicznie, złożyłem wypowiedzenie umowy z przeniesieniem do oferty na kartę (może będę w ogóle uciekał do innej sieci, może nie, jeszcze nie wiem) i muszę sobie zorganizować telefon we własnym zakresie (mój obecny powoli się już rozkłada). I tu pojawia się problem...

Wymieniony HTC jest poza abonamentami stanowczo za drogi, więc odpada. Przeznaczyć na telefon zamierzam jak w temacie - max ok. 800-900 zł. Zacząłem się orientować w telefonach w tym przedziale cenowym, ale jest tego tyle, że nie mam siły już czytać na temat każdego z osobna. Mojego wymagania/problemy:

  • moja komunikacja ze znajomymi to 75% smsy, 25% rozmowy, więc potrzebuję telefonu, na którym wygodnie by się pisało - albo z klasyczną klawiaturką, albo z możliwością zainstalowania swype'a; do wysuwanych klawiatur qwerty nie jestem specjalnie przekonany, ale jeśli ktoś by mógł na ich temat powiedzieć coś dobrego, to chętnie poczytam;
  • dobrej jakości głośnik lub innymi słowy - dobrej jakości rozmowa; ta w Nokii E52 (przynajmniej mojej) pozostawia wiele do życzenia;
  • wyświetlacz w przypadku ekranów dotykowych - przede wszystkim wyraźny, z dobrym odwzorowaniem kolorów; co do kwestii oporowy/pojemnościowy - niby wiem, że oporowy to nowsza i stanowczo lepsza technologia, ale jakoś rysikiem mi się lepiej pracuje - ekran się tak nie palcuje ;) ale tu też chętnie wysłucham opinii innych;
  • system operacyjny - tak naprawdę w miarę dowolny, z wyjątkiem Windows Mobile i starych symbianów (Anne czy Belle byłby ok); systemy "dedykowane" szału nie robią, ale wystarczają;
  • parametry - jeśli Android, to procek najlepiej 1+ GHz i nie mniej niż 512 MB RAM;
  • smartfon/nie smartfon - dowolnie; chętnie kupię smartfona, ale i "zwykły telefon" pokroju niektórych SE też by mi w pełni odpowiadał - w ofercie na kartę i tak nie będę miał pakietów internetowych, więc, że tak powiem, "zasadniczej" funkcji smartfona i tak zbytnio nie wykorzystam;
  • wytrzymałość/dobre materiały - telefon, w którym co tydzień trzeba będzie wymieniać obudowę, bo się będzie rysował od samego wsadzenia do kieszeni albo z rysującym się od byle czego szkiełkiem odpada;
  • telefon jest często moim podstawowym odtwarzaczem muzyki (będąc w mieście przynajmniej), więc dobrze, gdyby "dawał radę" multimedialnie - jak np. SE z serii "walkman"; i koniecznie z jackiem 3,5 mm;
  • żywotność baterii - niech wytrzyma chociaż te 3 dni;
  • mile widziany aparat robiący porządne zdjęcia, ale to już tylko dodatek;


Niektóre z telefonów, które do tej pory brałbym pod uwagę:

  • Nokia 500 - z założenia co prawda nie kupuję czegoś, co jest na rynku krócej niż kilka miesięcy, bo współczynnik "badziewności" może być zbyt wysoki, ale może i byłaby warta uwagi;
  • Samsung Wave II - może to nie Galaxy S czy któryś pokrewny, ale spotkałem się z bardzo pochlebnymi opiniami na temat tego telefonu i BadaOS-u;
  • Samsung Galaxy Ace - niby Galaxy, niby Android, niby wszystko fajnie, ale jakiś sceptyczny do niego jestem;
  • Sony Ericsson Vivaz Pro - choć w sumie traktuję go bardziej jako ciekawostkę - SE z Symbianem ;);
  • Nokia C6 - sam nie wiem, niby popularny, niby fajny, ale jakoś nie mam przekonania do Nokii z serii C;
  • Nokia X2-00/X3-02/E66 - prostsze telefony, ale, wydaje mi się, całkiem porządne i spełniające swoje zadanie;
  • Sony Ericsson Hazel - klasyczny, prosty, zapewne niezawodny - ale jednak zostawiający jakiś niedosyt;
  • Sony Ericsson W910i/W950i - bo walkman;
  • z kilkanaście innych;


Pomocy. Telefony nie wymienione w liście również proszę podawać :)

Z góry serdeczne dzięki.

ziomiwan - Czw Lis 03, 2011 22:53

Muzycznie, jakością wyświetlanego obrazu, szybkością, niezawodnością itd itp wygrywa Samsung Wave II. Posiadam S8500 czyli Wave więc wiem co mówię. Telefon godzien polecenia, napewno będziesz zadowolony.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group