To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Samsung Galaxy S czy HTC HD2

szumo22 - Pon Lis 29, 2010 08:48
Temat postu: Samsung Galaxy S czy HTC HD2
Mam zamiar zakupić telefon ale niewiem który z tych wybrać. Ktróy z nich jest lepszy pod względem szybkoci, internety, gps, odtwarzania muzyki, ogladania filmów i zdjęć i interfejsem. Co do interfejsu to słyszałem że HTC Sense w HD2 jest lepszy od tego co jest w Samsungu, czy to prawda? I najważniejsze czy navigacji NaviExpert 6.0 (Samsung Galaxy S) lub Automapa (HTC HD2) można używać bez internetu tzn. czy można wyłączyć AGPS i czy w ten sposób gps nie będzie korzystało z internetu?
Z góry dzięki z odpowiedź

darkgee - Pon Lis 29, 2010 17:37

Je bym zdecydowanie wybrał Samsunga Galaxy S. Chociażby dlatego, że ma lepszą baterię, która wytrzyma 2. dni, a nie jak w HD2 niepełną dobę. Również Samsung ma ekran 4", co w telefonie jest maximum, ponieważ 4,3" to jest już za dużo i telefon jest nieporęczny. W dodatku ekran SGS jest zrobiony w zdecydowanie lepszej technologii (Super AMOLED).
Jeżeli mam je porównywać w podanych przez ciebie kategoriach:
1. szybkość- HD2 ma Windowsa, SGS Androida. Windows jest powolny, Android szybki. Tyle.
2. internet- różnicy w przeglądaniu internetu nie ma.
3. GPS- WM zdecydowanie wygrywa, ponieważ jest na niego AutoMapa, która jest najlepszą nawigacją na Polskę. Chociaż na Androidzie nie jest też źle, to AutoMapy jednak brakuje.
4. muzyka- WM nigdy do muzyki nie był tworzony, a Samsung w Galaxy S dorobił jeszcze swój bardzo dobry odtwarzacz na Androida.
5. oglądnie filmów- SGS ma znacznie lepszy ekran, a w dodatku odtwarza standardowa DivX i XviD.
6. zdjęcie- właściwie brak różnic. SGS oferuje tylko nagrywanie filmów w HD.
7. interfejs- HTC Sense był intuicyjny kilka lat temu. Teraz są o wiele bardziej intuicyjne launchery na Androida.
aGPS można wyłączyć w dowolnej chwili w jednym i drugim telefonie. Przy czym w Androidzie w ogóle możesz zablokować dostęp do netu przez GPRS.

szumo22 - Pon Lis 29, 2010 21:01

a jak wyłącze gprs to będe mógł korzystać z internetu? chodzi mi o to czy jeżeli wyłącze gprs i będę chciał włączyć przeglądarke to będe mógł z niej sorzystać i poserfować na necie? a co do gps'a to czy jak wyłącze gprs i agps to będę mół korzystać z gps? te pytania odnoszę do Galaxy S i hd2. I jezszcze czy automapa na hd2 jest darmowa i czy korzystanie z niej nie wyb=maga internetu?
szumo22 - Pon Lis 29, 2010 22:21

i jeszcze który telefon byłby lepszy do używania bez stałego podłączenia do internetu, czesami do używania gps i czasami również przeglądarki internetowej
ziomiwan - Pon Lis 29, 2010 22:54

Z racji tego, że andorid jest systemem czysto internetowym, na pewno najlepszy do tego będzie SGS, w każdej kwestii wygra z HD2 co przedstawił już darkgee (no nie licząc nawigacji).

Oczywiście, że nie jest darmowa, każda dobra nawigacja (no prawie każda) jest płatna.
Czemu tak się boisz tego internetu?? Przecież masz teraz wielkie pakiety mb za grosze.
Ale nie nie potrzeba połączenia z internetem aby używać gpsu.

szumo22 - Pon Lis 29, 2010 23:12

boje się neta bo często jestem za granicą i dużo mi "zżera" mb ,których mam i tak mało, albo dużo kasy
Artfriel - Wto Lis 30, 2010 16:31

szumo22 napisał/a:
boje się neta bo często jestem za granicą i dużo mi "zżera" mb ,których mam i tak mało, albo dużo kasy


Dwa dotknięcia ekranu i wyłączony jest roaming, więc nie ma mowy o dodatkowych kosztach :)

Quest-GSM - Śro Gru 01, 2010 10:10

Poza tym jest jeszcze coś takiego jak pakiety mb u każdego operatora,wiec ten internet nie powienien byc taki straszny :wink: darkgee zrobił dokładne porównanie,z którego o wiele lepiej wypada Samsung Galaxy S,wiec moim zdaniem nie ma sie nad czym zastanawiac.
szumo22 - Pią Gru 03, 2010 18:41

jaki darkgee ? jak znaleźć to porównanie?
darkgee - Pią Gru 03, 2010 19:41

szumo22, ty chyba masz problemy z szukaniem informacji. Przeczytaj sobie ten temat od początku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group