GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: auto, bedzie, czy, dzialac, przystawka, sekretarka, tel

czy będzie działać tel. z auto. sekretarką + przystawka?
Autor Wiadomość
ciemnablondynka
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 4
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 02:34   czy będzie działać tel. z auto. sekretarką + przystawka?

Ze względu na moją mamę, osobę starszą, której nie udało mi się oswoić z komputerem, chcę zmienić stareńki telefon stacjonarny, który nie ma żadnych dodatkowych funkcji, na coś, co pozwoliłoby mi na ułatwiony kontakt z mamą podczas moich pobytów za granicą. Myślałam o telefonie z automatyczną sekretarką, na który mogłabym nagrywać jej wiadomości dzwoniąc pod jej nieobecność (bo nie jest, dzięki Bogu, obłożnie chora, i jednak wychodzi). A żeby jej było taniej skontaktować się ze mną, dokupiłabym przystawkę do wysyłania e-maili (klawiaturka wygodna, prawie taka jak komputerowa). No i nie wiem, czy te dwie rzeczy byłyby ze sobą kompatybilne - ten telefon z sekretarką
z tą przystawką... Przejrzałam ofertę na stronach TPSA i spodobał mi się telefon Philips CD 2351S (z automatyczną sekretarką) i przystawka microcom fx4150 SMS terminal... Chyba dobrze skopiowałam nazwy. Zupełnie nie znam się na telefonach. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy taki zestaw będzie działał?
 
     
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 08:28   

@ciemnablondynka
Poruszyłaś kilka zagadnień, dość istotnych, szczególnie dla ludzi starszych. Postaram się Ci pomóc (na miarę mojej wiedzy i doświadczeń :wink: ).

ciemnablondynka napisał/a:
.....Myślałam o telefonie z automatyczną sekretarką....

Obecnie tego typu urządzenia wypadają z rynku ze względu na możliwość nieodpłatnego uruchomienia tej usługi u większości operatorów. Jeśli chodzi o sprzęt Panasonic (w tym mam doświadczenie) to pozostały obecnie w ofercie tylko 2 typy takich urządzeń i to tylko DECT (słuchawka bezprzewodowa). Są to modele: KX-TG7120 i KX-TG8120 - ten drugi ma dodatkowo funkcję SMS. Być może jeszcze gdzieś uda się kupić (już nieprodukowany) model KX-TCD340 - aut. sekret., funkcja SMS, podwójna klawiatura- w bazie i w słuchawce.
Powyższe modele nie są jednak najlepsze dla starszych ludzi - są to aparaty z "filozofią" komórki. Dla starszych ludzi telefony z reguły powinny mieć duży i wyraźny wyświetlacz i taką klawiaturę.

ciemnablondynka napisał/a:
.....A żeby jej było taniej skontaktować się ze mną, dokupiłabym przystawkę do wysyłania e-maili (klawiaturka wygodna, prawie taka jak komputerowa). No i nie wiem, czy te dwie rzeczy byłyby ze sobą kompatybilne - ten telefon z sekretarką .......
O ile taka klawiatura jest włączana bezpośrednio do linii telefonicznej (równolegle do istniejących aparatów) to musi działać (ze wszystkim co ma deklarację zgodności z PN - odpowiednik dawnej homologacji).

Jeśli chodzi o Philipsa, to mam za małe rozeznanie w ich produktach, ale wszystko wskazuje, że wybrany przez Ciebie zestaw powinien działać.


pzdr
_________________
andrzej@aps.com.pl
 
     
ciemnablondynka
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 4
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 14:26   Jeszcze kilka pytań

Dziękuję za odpowiedź. Mam jednak jeszcze kilka wątpliwości i pytań. Otóż w

tej chwili sytuacja wygląda tak, że ten stary telefon jest włączony do gniazdka w

moim mieszkaniu na piętrze (gniazdko w niedostępnym miejscu za kanapą) na

bardzo długim kablu, tak, że mogę sobie z nim chodzić po całym piętrze. Kiedy

wyjeżdżam, telefon zostawiam mamie na parterze (kabel leży na schodach). Do

mojego gniazdka włączony jest też modem - kabelek ledwo starcza. I w związku

z tym zastanawiam się, jak długie mogą być kabelki tych nowych telefonów

bezprzewodowych na podstawkach, i tej przystawki-klawiaturki... i czy można je

ewentualnie przedłużyć. No i czy oba te urządzenia można by włączyć do tego

samego gniazdka, do którego mam już włączony modem? A, no i chyba ta podstawka musi być włączona do prądu, prawda? czyli powinna być umieszczona blisko gniazdka elektrycznego?


Jeszcze jedno: czy nowe modele telefonów mają jakąś opcję "wizualnego"

powiadamiania, że w poczcie głosowej jest nowa wiadomość? Jakieś błyskające

światełko, jak na automatycznej sekretarce? Używałam poczty głosowej przez

bardzo krótki czas bardzo dawno temu (na tym starym telefonie bez żadnych

opcji dodatkowych) i wydaje mi się, że istniało wtedy jakieś "oddzwanianie"?

Jednak błyskające światełko, które widać od razu po wejściu do domu, wydaje

mi się o wiele wygodniejszym rozwiązaniem. Czy nowe aparaty mają coś

takiego?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
 
     
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 15:06   Re: Jeszcze kilka pytań

ciemnablondynka napisał/a:
.... Mam jednak jeszcze kilka wątpliwości i pytań.....

Postaram się odpowiedzieć w miarę mojej wiedzy. :roll:

ciemnablondynka napisał/a:
....jak długie mogą być kabelki tych nowych telefonów.....
To co dostajesz z telefonem (w przypadku Panasonic) ma długość 1,8m, ale możesz je dowolnie (w granicach rozsądku, np. do 100m :shock: ) przedłużać.

ciemnablondynka napisał/a:
......czy oba te urządzenia można by włączyć do tego samego gniazdka, do którego mam już włączony modem......
Jeśli myślisz o modemie ADSL (od neostrady, czy też DSL-a) to nie. Zasada w tym wypadku jest następująca: jeden filtr (np. ten od neostrady) - jedno urządzenie. Przy kilku urządzeniach potrzebujesz wtedy kilku tych filtrów. Jeśli jednak przez modem rozumiesz modem analogowy (dostęp do internetu wdzwanialny) to wtedy wszystko łączysz równolegle (tak jak do tej pory).

ciemnablondynka napisał/a:
....no i chyba ta podstawka musi być włączona do prądu.....
:shock: :shock: :shock: Ta podstawka, to nazywa się "baza" i oczywiście musi być cały czas zasilana (z reguły poprzez dodatkowy zasilacz dostarczony w komplecie z telefonem).

ciemnablondynka napisał/a:
....czy nowe modele telefonów mają jakąś opcję "wizualnego" powiadamiania, że w poczcie głosowej jest nowa wiadomość?....
Tak. Jest taka informacja na wyświetlaczu LCD słuchawki, a dodatkowo można sobie ustawić sygnał dźwiękowy (podzwanianie) informujące o tym. Dodatkowo w bazie pulsuje podświetlenie klawisza do odtwarzania wiadomości, jeśli jakaś wiadomość jest nagrana (tak jest w aparatach Panasonic).


pzdr
_________________
andrzej@aps.com.pl
 
     
ciemnablondynka
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 4
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 15:24   

Dziękuję za szybką odpowiedź. Okazuje się, że mam kolejny problem, ponieważ używam modemu ADSL... czyli w takim razie nie mogę (po podłączeniu telefonu, obojętnie czy tego, z którego teraz korzystam, czy jakiegoś nowego) dodatkowo podłączyć tej przystawki? :( Może rozwiązaniem byłoby na czas wyjazdu odłączyć modem (bo tylko ja z niego korzystam) i włączyć klawiaturkę dla mojej mamy? a po powrocie odłączyć klawiaturkę, z której nie miałaby potrzeby korzystać, a włączyć sobie znów mój modem? Bo zdaje się nie powinno się mieć więcej niż jeden filtr?

Jak przedłużyć kabelek do bazy telefonu? kupując jakiś specjalny "przedłużacz" czy kupując kabelek nowy ale dłuższy?
 
     
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 08:07   

ciemnablondynka napisał/a:
Dziękuję za szybką odpowiedź......
:lol:

ciemnablondynka napisał/a:
...Bo zdaje się nie powinno się mieć więcej niż jeden filtr?....
To nie jest prawda. Do neostrady np. "z urzędu" dostajesz 2 takie filtry, i bez problemu możesz dokupić dodatkowe.
Do 3 szt. (dla 3 urządzeń) możesz instalować bez żadnych obaw, przy większej ilości wskazane żeby urządzenia były "nowej generacji" - mało obciążały linię.

Spróbuj jeszcze rozważyć DECT Panasonic: KX-TG8120 (telefon, aut. sekret., funkcja SMS,...).

pzdr
_________________
andrzej@aps.com.pl
 
     
ciemnablondynka
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 4
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 23:24   dziękuję za wyjaśnienia

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia :) Rzeczywiście pamiętam, że dostałam dwa filtry z neostradą... więc pewnie jeszcze ten drugi mam, ale kołatało mi się po głowie, że nie powinno się podłączać dwóch naraz...

Mam jeszcze kilka tygodni na przemyślenie, co lepiej spełni te funkcje, których oczekuję dla siebie i mojej mamy od nowego telefonu, ale ogromnie dziękuję za porady!
 
     
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 08:05   Re: dziękuję za wyjaśnienia

ciemnablondynka napisał/a:
......pamiętam, że dostałam dwa filtry z neostradą...


No widzisz. :smile:

Ewentualnie dodatkowe takie filtry (w miarę potrzeb) mozesz kupić bez problemu w telepunkcie lub w sklepie/stoisku telekomunikacjnym/komputerowym. Koszt raczej niewielki.

pzdr
_________________
andrzej@aps.com.pl
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>