GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: ktory, wybrac

Który wybrać?
Autor Wiadomość
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Cze 13, 2007 15:36   

Witam serdecznie gabcia-07 :smile: ,
Bardzo mi miło, że właśnie tu trafiłaś i myślę, że razem coś wymyslimy co do wyboru telefonu dla Twojego chłopaka :smile: .
Tak od początku - co do firmy BENQ-SIEMENS - nie jest ona moim faworytem i różnie ludzie o niej gadaja, ale to kwestia gustu. Niektóre telefoniki tej firmy wychodzą fabrycznie bardzo dobre i trwałe, inne są słabsze i się szybko psują..szczerze powiem Ci że ostatnio nie słyszałem za wiele na temat ich awaryjności i naprawdę nie pamiętam juz kiedy ktoś przyniósł mi taki telefonik do naprawy, więc myślę że warto spróbować i kupić jeden z wyżej wymienionych modeli. Co do wyboru między EF81 a EL71 to raczej poleciłbym Ci ELke. Jest to typowy slayder - telefonik rozsuwany, przyjemny w obsłudze i ogólnie bardzo dobrze wyglądający :smile: . Szczerze jako facet wolałbym na prezent takiego slaydera EL71 niż tą klapkę, ale w sumie to kwestia gustu - to Ty dobrze znasz swojego faceta i wiesz co mu sie bardziej spodoba :smile: :smile: . Klapki też są fajne, ale akurat nie za dobrze kojarza mi się urwane taśmy od wyświetlacza w różnego rodzaju klapkach - to chyba taki mały uraz z pracy :wink: :wink: .
Wybór należy do Ciebie - skoro dużą rolę odgrywa kasa, to spokojnie możesz kupić któryś z tych modeli ..telefoniki nie są mega drogie, a są ładne, funkcjonalne i myślę że Twój chłopak będzie zadowolony z któregoś z nich :smile: :smile: .
Daj znać jaką podjełaś decyzję..i jeżeli masz jakiekolwiek pytania, to śmiało pisz..coś wymyślimy :smile: :smile: .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
gabcia-07 
Nowy(a) na forum


Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 2
Wysłany: Śro Cze 13, 2007 21:42   

MaciaSS dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :smile: jednak się skuszę na zakup tylko zastanawiam się nie tyle nad tą klapką ale nad funkcjami bo w sumie EF81 ma więcej funkcji i lepszy aparat a różnica w cenie malutka..... Poza tym na jednej ze stron internetowych mają promocję na EF81 i EL71 i sprawdzałam ceny na necie np w Nokaucie i powaliła mnie różnica w cenach....musze jeszcze poczytać pomyśleć i coś kupię napewno. A moze jest ktoś kto kupował w tej firmie? Odezwijcie się! :wink:
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Cze 13, 2007 21:49   

Witam serdecznie,
Sama musisz zdecydować z których funkcji Twój chłopak będzie najczęściej korzystał i co mu się przyda :smile: :smile: :smile: :?: Co do cen...skoro mówisz że się opłaca..to masz kolejny argument, żeby kupić jakiś telefonik :smile: :smile: :smile: .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 13:22   

No długo się nie odzywałem, ale musiałem przetestować nowy telefon, żeby nie wyrażać o nim zbyt pochopnej opinii. Tak więc kupiłem sobie Motorole e770v. Po dwóch miesiącach testów mogę powiedzieć, że na plus można zaliczyć:

+to że telefon ma świetny wyświetlacz (lepszy niż w k750i),
+świetną jakość dźwięku (słuchawki),
+jest podatny na modyfikacje,
+są do niego ładne skórki,
+telefon jest b. głośny (choć to dla niektórych nie musi być plus, ale można ściszyć telefon odpowiednim programem),
+i ostatni plus to duża ilość obsługiwanych formatów plików muzycznych.

Po stronie minusów należy zapisać, że:

-telefon ma b. wolny Bluetooth (ok. 20 kb?s)
-do wgrywania gierek z kompa jest potrzebny kabel,
-gry 3D chodzą strasznie wolno,
-zła jakość dźwięku przez głośniki,
-telefon ma swoje fanaberie (np. raz komputer czyta go bez problemu jako katę pamięci, a raz trzeba restartować telefon, aby komputer mógł zaczytać dane),
-niektórych piosenek, czy filmów nie można odtworzyć bo wyświetla się komunikat o niezidentyfikowanych informacjach, więc te pliki można tylko usunąć,
-niektóre filmy zacinają się (np. Job zacinał mi sie co 5 sekund na 2 sekundy),
-aparat VGA (aparat jest mały, ale zdjęcia wychodzą nawet przyzwoite)
- i ostatnia wada to karta pamięci tylko 512 MB.

Podsumowywując polecam ten telefon tylko osobą które nie oczekują zbyt wiele od telefonu. Ja osobiści przesiadam się na Nokię 6230i, albo SE w800i (ale to jak bym miał więcej kasy).

[ Dodano: Sro Wrz 05, 2007 18:14 ]
Witocie ludziska. Mój braciszek ma zamiar sobie kupić Samsunga e250, albo Nokię 5200 (tak ogólnie to coś niedrogiego). Ewentualnie Nokię 6630. Który z tych telefonów byście wybrali i dlaczego? Jakie mają one wady (e250 i 5200). Co prawda radzę bratu by ten uzbierał kasy na 6630, bo wg mnie tel jest extra, ale on woli coś tańszego.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
pejot79 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 1
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 15:51   Pomocy. Nie wiem co wybrać.

Witam.
Mam taki problem, iż kończy mi się umowa i nie wiem jaki telefon wybrać. Do wyboru mam m.in. takie aparaty: Samsungi SGH Z170, SGH Z370, SGH Z400 , Nokia 6151, SE K550i.
Proszę o porady który by był najlepszy bo nie jestem za mocny w tym temacie. Od telefonu głównie wymagałbym dobrego trzymania baterii no i dobrej jakości zdjęć i muzyki.
Z góry dziękuje za porady.
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 22:24   

Witam serdecznie,
A jaki telefon używałeś do tej pory - jakiej firmy, i który z wymienionych prez Ciebie aparatów jest Twoim faworytem ?
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Śro Wrz 05, 2007 18:51   

Pozwól, że powiem który telefon się nadaje poprzez wymienianie od myślinka co mi się w nich nie podoba.

Samsung SGH-Z170:
-ma trochę mniejszy ekran niż w innych modelach
-aparat też mniejszy- 1.3MPix

Nokia 6151:
-mały wyświtlacz (tylko 128x160)
-aparat 1.3 MPix

Samsung SGH-Z370:
-telefon posiada wszystko co nizbędne dla nowoczesnego gadżetu, ale jak dla mnie jest za wąski i ma dziwny kształt

Samsung SGH-Z400:
-ten telefon wg mnie nie ma wad

Sony Ericsson K550i:
-ten też :) .

Tak więc, telefon najlepsze (z podanych) to Samsung SGH-Z400 i Sony Ericsson K550i. To który z nich ci się podoba pozostawiam twojej ocenie. Nie wiem czy lubisz slider'y. Jeżeli tak, to wybierz Z400. A jeżeli wolisz klasyczne telefony to K550i.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
damian14
Nowy(a) na forum


Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 4
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 18:47   Problem ...

Witam !
Mam problem z wyborem telefonu. Interesuja mnie dwa modele : Samsung D800 i Nokia 5300.
W Samusngu podoba mi sie menu , funkcje itp. A w Nokii to , ze jest to telefon muzyczny , wyglad , design . Niestety nie stworzono jeszcze takiego telefonu ktory mialby to wszystko. :/ Mam do was prosbe pomurzcie mi w wyborze i cos doradzie ....

Pozdrawiam
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 21:31   

Witam serdecznie,
Odradzam Nokię 5200 i 5300 plastikowe telefonki, które często się psują :!: :!:
Za to szczerze polecam Ci D800 - superaśna maszynka :grin: :grin: .
Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało pisz :smile: :smile: .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
damian14
Nowy(a) na forum


Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 4
  Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 10:26   

Dzieki Ci bardzo za rade i chyba wybiore D800. Co sadzicie o tym : http://allegro.pl/item241...ja_rzeszow.html A mam jeszcze takie pytanie : Czy po wymianie obudowy w telefonach typu slider , telefon nie rozsuwa sie jakos inaczej niz wczesniej np. ciezej ??

Pzdr
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 17:25   

Witocie ludziska. Mój braciszek ma zamiar sobie kupić Samsunga e250, albo Nokię 5200 (tak ogólnie to coś niedrogiego). Ewentualnie Nokię 6630. Który z tych telefonów byście wybrali i dlaczego? Jakie mają one wady (e250 i 5200). Co prawda radzę bratu by ten uzbierał kasy na 6630, bo wg mnie tel jest extra, ale on woli coś tańszego.
PS. wstawiam jeszcze raz bo chyba nikt nie zauwarzył poprzednio.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
damian14
Nowy(a) na forum


Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 19:33   

Ja powiem Ci tylko tyle. Nie polecam Samsunga E250 , wedlug mnie to tani badziew (nie urazajac wlascicieli :) ) Mialem go w rece i strasznie ciezko sie rozsuwa a to u mnie juz dyskwaliikuje telefon. Wiec szczerze odradzam

Pozdro
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 08:14   

Witam serdecznie,
Każdy telefon na początku ciężko się rozsuwa :evil: :evil: - szczególnie wszystkie SLAYDERY, Nokia 7370 i 7373, dopóki się nie wyrobią tak, żeby chodzić luźniutko :!: :!:
:twisted: :twisted: damian14 nie pisz, że to dyskwalifikuje telefon, bo jednym to przeszkadza tak jak Tobie, a inni są wytrwali i potrafią sobie z tym poradzić. :evil: :evil: Zastanów się 3 razy zanim napiszesz coś na forum :!: :!: :!:
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 16:29   

Ale co z funkcajmi? Czy na tym polu też nie jest specjalnie dobry?
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Ada 
Nowy(a) na forum
Adka


Wiek: 47
Dołączyła: 10 Wrz 2007
Posty: 2
  Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 20:04   

Chcialam prosić o radę i opinie który z telefonów warto wybrać. Kończy mi się umowa z orange i zaproponowali wybór z telefonów tj: Nokia 6103, Sony ericsson w200i, sony ericsson k510i, samsung e250, nokia5200. Podzielcie się swoją opinią. Telefonu głównie używam do smsków, dzwonienia,zdjęć. Czasami korzystam z kalkulatora. Z góry dziękuję za pomoc.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>