GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dziwna, numerami, polaczeniami, sytuacja, telefonow

Przesunięty przez: halohalo
Nie Sie 09, 2015 11:28
Dziwna sytuacja z połączeniami i numerami telefonów
Autor Wiadomość
suchykiller
Nowy(a) na forum


Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 23:28   Dziwna sytuacja z połączeniami i numerami telefonów

Witam, jestem na forum nowy i przyznam się szczerze że zarejestrowałem się tylko dla tego by podzielić się moim właśnie przeżytym doświadczeniem i mam nadzieje poznam tutaj odpowiedź na pytanie. Zachęcam do lektury ponieważ naprawdę warto.
Przed momentem zdażyła mi się dziwna sytuacja i postaram się ją jak najdokładniej opisać:

Telefon nr.1 to Nokia C2 bez sim locka z niemieckim numerem w sieci Libara
Telefon nr.2 to Nokia C2-02 z polskim numerem w sieci Plus

Będąc w Polsce wykonałem połączenie z telefonu numer 1 na telefon nr.2 by zapisać na nim numer tego pierwszego. Odpuściłem cynk z telefonu numer 2 na telefon nr 1 był sygnał połączenia ale na telefonie nr 1 nie było żadnej reakcji (jakby nikt nie dzwonił). Po dłuższym dochodzeniu ustaliłem że dzwoniąc z telefonu numer 1 na tel nr 2 wyświetla się zupełnie inny numer. Prawdziwa końcówka telefonu nr.1 to 077 a tym czasem dzwoniąc wyświetliła się końcówka 414. (oczywiście cały numer był inny ale piszę tylko końcówki) Wykonałem połączenie jeszcze dwa razy (z tel. nr 1 na tel nr 2). Przy drugim podejściu wyświetliła się końcówka 817 a przy trzecim końcówka 091. Za czwartym razem dopiero wyświetlił się mój numer z końcówką 077. Z ciekawości zacząłem oddzwaniać na wszystkie numery które mi się wcześniej wyświetlały. Przy jednym wyskakiwał komunikat błąd sieci, przy drugim numer był zajety a przy trzecim był sygnał, po chwili ktoś jakby odebrał ale była cisza jednak czas leciał. Poraz pierwszy tak miałem i dodam jeszcze że znajdowałem się wtedy na terytorium Polski i gdy dzwoniłem z niemieckiego na Polski poprzedzałem numer 0048. Czy to wszystko jest normalne? Proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie dlaczego tak się stało. W sprawie ciekawszych teorii proszę o bezpośredni kontakt na jsuchanecki@wp.pl
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 20:21   

Pierwszy raz szczerze mówiąc słyszę o czymś podobnym.
Najlepiej udać się salonu operatora (plusa lub libra) i przedstawić sytaucję.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ledon_pl 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14
Wysłany: Czw Lip 26, 2012 13:00   

Witam Wszystkich na forum. Ja także nie słyszałem jeszcze o czymś podobnym,ale watpie aby ktoś mógł pomóc z wyjątkiem samego operatora,dlatego najlepiej będzie jeżeli udasz się do salonu.
 
     
Jarotecki 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 13:23   

bardzo dziwna sprawa...pierwszy raz o czyms takim słysze i jestem ciekawy jak sie ta sytualcja wyjasniła;)
 
     
gold985
Nowy(a) na forum


Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 5
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 12:36   

No i sytuacja się jakoś wyjaśniła?
 
     
dzoana_de 
Nowy(a) na forum


Telefon: iphone5
Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 14:15   

Również się dołączam do pytania, bo przyznaje, że mnie sytuacja tez zaciekawiła :)
 
     
pawel.mat33
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: Wto Maj 05, 2015 20:44   

Wątpię, żeby ktoś miał podobną sytuację i żeby był ci w stanie pomóc. Najlepiej zgłoś się do operatora i wytłumacz wszystko po kolei.
 
     
zajec22
Nowy(a) na forum


Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: Śro Maj 13, 2015 11:29   

Bardzo dziwna sytuacja nigdy nie spotkałem się z czymś takim...
 
     
Kaytek 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 11
Wysłany: Wto Lip 14, 2015 13:06   

Kwestia połączeń IC.
Są przedsiębiorcy, którzy pośredniczą w wymianie ruchu. Są różne systemy sygnalizacji międzycentralowej, różne drogi którymi można zestawić połączenie z telA do telB. Jedno połączenie może pójść jedną wiązką, drugie ze względu na zajętość pierwszej inną, a jeszcze inne przekierowane do innego operatora, a ten jeszcze do innego...

Ci tani pośrednicy, często tranzytują ruch nie przekazując wszystkich informacji (np. nr A). Wówczas mogą się pojawiać jakieś bzdury, albo na zestawienie połączenia czeka się po 10 - 20 sek bo automaty szukają najtańszego połączenia.

W Polsce choćby ze względu na alarmówki nie powinno zmieniać się numeru A (PLICBD), więc takie zjawiska są rzadkie, w połączeniach międzynarodowych dzieje się to częściej.
 
     
Ksawery Góra 
Bywa na forum


Wiek: 51
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 09:52   

bardzo dziwne ;/ tez sie z tym spotykam pierwszy raz
_________________
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>