GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: galaxy, internetu, konfiguracja, samsung

Samsung Galaxy S - konfiguracja internetu
Autor Wiadomość
Artfriel 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Samsung Galaxy S
Sieć GSM: Play
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 100
Skąd: Podlasie
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 14:11   Samsung Galaxy S - konfiguracja internetu

Jestem szczęśliwym(?) posiadaczem Samsunga Galaxy S od dnia wczorajszego, jednak od razu napotkałem problem dotyczący konfiguracji internetu w tymże telefonie. Próbowałem ustawić wszystko tak, jak podał kolega na forum Androida, lecz coś mi nie działało. Dodam, że był to temat o konfiguracji internetu w Androidzie, a nie w danym modelu telefonu. Resetowałem telefon etc, próbowałem na różne sposoby i nic. Wyczytałem też gdzieś, że ktoś po prostu wyjął i włożył kartę, czego następstwem było otrzymanie przez niego smsów konfiguracyjnych. U mnie nic takiego nie wystąpiło, próbowałem kilka razy, przekładałem różne karty. Telefon mam w Play. Na stronie operatora nie ma tego modelu, więc nie są w stanie wysłać mi smsa konfiguracyjnego. Dzwoniłem do Pani z biura obsługi klienta i również nie była w stanie mi pomóc. Nie jestem ekspertem, dlatego potrzebuję pomocy, może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc. Liczę na to, gdyż w tej chwili nie jestem w stanie używać mojego telefonu. Mogę tylko dzwonić i pisać smsy, a to akurat bez sensu.

Telefon: Samsung Galaxy S
Sieć: Play

Ustawienia -> Komunikacja -> Sieci telefonii komórkowej -> Nazwy punktu dostępu -> Nowy APN.

Nazwa:
APN:
Proxy:
Port:
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Serwer:
MMSC:
Proxy MMS:
Port MMS:
MCC: (początkowo ustawione jako 260)
MNC: (początkowo ustawione jako 06)
Typ uwierzytelniania: Brak/PAP/CHAP/PAP lub CHAP
Typ APN: Internet + MMS/Internet/MMS

Ktoś podał jeszcze coś takiego jak Protokół MMS: WAP 2.0, ale u mnie nie ma protokołu MMS. Proxy MMS i port MMS raczej zostaną puste. Typ APN ktoś podał jako 'default', mam tu do wyboru Internet + MMS, Internet lub MMS. Default może być zarówno 'internetem' jak i 'nieustawione', więc tu mam dylemat. Nie wiem również co to jest typ uwierzytelniania. Jest tu 'PAP', 'CHAP' oraz 'PAP lub CHAP'
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 17:37   

Spróbuj wysłać ustawienia ze strony Play do innego telefonu z andoridem.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 17:41   

A może masz po prostu wyłączoną łączność z netem? Sprawdź co masz ustawione w Ustawienia-> Sieci bezprzewodowe-> Sieci komórkowe (nie wiem czy nazwy będą się zgadzać, bo u siebie mam angielski ROM) i zobacz co tam masz. Powinno być "Włączone" .
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Artfriel 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Samsung Galaxy S
Sieć GSM: Play
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 100
Skąd: Podlasie
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 18:03   

@ziomiwan
Gdy chcę coś takiego zrobić to w ostatnim kroku pokazuje mi 'błąd aplikacji' i tyle. Dostaję smsa, żebym po otrzymaniu smsa z konfiguracją zainstalował to na telefonie. Coś o wpisaniu pinu, jeśli konieczne i o zrestartowaniu telefonu. Tyle. Nie dostaję smsa z konfiguracją.

Edit:
Wybrałem LG GT540 i przysłali mi smsa z konfiguracją. Zainstalowałem, wyłączyłem telefon, włączyłem i niestety nie działa mi internet dalej. Dodało mi natomiast nowy punkt APN, którego nazwa i APN to wap, Proxy 10.10.25.5, nazwa użytkownika - internet, MCC i MNC standardowo i typ APN jako internet + MMS.

Czy możecie mi powiedzieć co to jest ten 'typ uwierzytelniania'?


@darkgee
Szczerze mówiąc, nie mogę nic takiego znaleźć. Albo tego nie ma, albo to ja źle szukam.

To mój pierwszy telefon z Androidem, więc proszę o wyrozumiałość :p
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 18:22   

Sprawdzę jutro jak to jest u znajomego, to ci powiem.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Artfriel 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Samsung Galaxy S
Sieć GSM: Play
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 100
Skąd: Podlasie
Wysłany: Śro Paź 27, 2010 18:26   

Bardzo będę wdzięczny :) . Jeszcze dzisiaj przeboleję, nadrobię jak już będę wszystko wiedzieć ;) . Dzięki wielkie darkgee :) , pozdrawiam.
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 16:04   

Kurde, nie spotkałem go dzisiaj. Dopiero jutro będę go widział :( Ale to przynajmniej na 100%
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Artfriel 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Samsung Galaxy S
Sieć GSM: Play
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 100
Skąd: Podlasie
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 12:44   

Internet mi działa, nie zaznaczyłem opcji roamingu. Dzięki za próbę pomocy mimo wszystko. Pozdrawiam :)

Jeszcze pytanie dla pewności. Jak włączam ten roaming to pobiera z pakietu normalnie tak jak w innych sieciach zawsze, zgadza się?
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>