GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2010, jaki, pazdziernik, telefon, wybrac

Jaki wybrać telefon? - Październik 2010
Autor Wiadomość
halohalo 
Administrator


Telefon: Nokia 6120 Classic
Sieć GSM: PlusGSM
Internet: Play na kartę
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 964
Wysłany: Sob Paź 02, 2010 14:23   Jaki wybrać telefon? - Październik 2010

Mamy październik, więc pozwolę sobie zacytować ziomiwana i ruszamy z tematem:

"Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego dla Ciebie telefonu to trafiłeś/aś w odpowiednie miejsce!

W tym temacie możesz spytać jaki telefon byłby najlepszy dla Ciebie!


Pamiętaj jednak, aby podać cenę maksymalną telefonu, oraz co chciałbyś/chciałabyś mieć w swoim nowy telefonie.
Nie zapomnij również o poinformowaniu nas czy ma być to telefon dotykowy, slider czy też klasyczny.


Podsumowując: napisz jaki powinien być telefon Twoich marzeń, a my na pewno znajdziemy dla Ciebie najlepszy!!"
_________________

 
     
Encefalogram
Nowy(a) na forum


Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 21
Wysłany: Sob Paź 02, 2010 15:49   

Witam serdecznie.

Od 6 lat używam telefonu Nokia 6230i. W swoich czasach był to dobry biznesowy telefon z mocną baterią i aparatem, ale ponieważ świat nie stoi w miejscu (a telefon już ledwo zipie), rozglądam się za czymś nowym.

CZEGO POTRZEBUJĘ:

- WiFi

- Wygodne przeglądanie internetu - to kwestia dla osób mających trochę doświadczenia z tematem; zakładam, że wygodniejszy będzie ekran dotykowy, dobrze jeśli obsługuje strony bez jakichś idiotycznych ograniczeń w stylu "tylko przez WAP", "YouTube się nie da", "nie akceptuje java/flasha" i tym podobne. Nie chcę tu żadnych przykrych niespodzianek.

- GPS z zastrzeżeniem jak powyżej - chcę ściągnąć odpowiednie mapy do pamięci telefonu i nie denerwować się potem, że przy każdym włączeniu GPS płacę dodatkowo za jakieś transfery, połączenia z internetem itp.

- Aparat - tu nie mam szczególnych wymagań. Chcę mieć możliwość robienia czytelnych fotografii tekstu, móc uwiecznić jakiś budynek itp. Nie oczekuję fenomenalnej jakości, tylko tego, że na zdjęciu będzie wyraźnie widać obiekt lub tekst.

- Dodatkowo i niekoniecznie: gdyby były takie możliwości jak czytanie pdfów, obejrzenie filmu, przechowywanie plików worda czy powerpointa, jakieś aplikacje, ułatwienia (np. w korzystaniu z internetu)... byłoby super, ale zdaję sobie sprawę, że przy moim progu cenowym z czegoś trzeba będzie zrezygnować.

CENA: to generalnie do kilkuset zł (im mniej tym lepiej, ale powiedzmy że do 500-700 zł). Telefon chcę wziąć w ofercie PLAY MIXtura 30 lub 50 (za te pieniądze ich oferta chyba najbardziej mi odpowiada). Mają tam jakieś telefony w ofercie i coś sobie wybiorę, ale chciałbym poprosić o jakieś wskazówki.
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Sob Paź 02, 2010 17:25   

Z tego co zrozumiałem, to możesz przeznaczyć na telefon 500-700zł+ mix 30 lub 50zł? Jeżeli tak, to na pewno coś znajdziemy.
Za 699zł na Mix 49zł, jest dostępny Samsung Wave, który jest świetnym telefonem. Nie będę ci wypisywał, co ma, bo ma wszystko, co można na dzień dzisiejszy upchnąć do telefonu. I to chyba jest najlepsza oferta, jaką ma Play. Jeżeli nie będzie ci pasować Wave, to poszukamy czegoś innego (tańszego), ale jeżeli masz możliwość wzięcia tego telefonu, to nie zastanawiaj się.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Encefalogram
Nowy(a) na forum


Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 21
Wysłany: Sob Paź 02, 2010 18:03   

Mój problem polega na tym, że jestem na początku swojej drogi zawodowej (czyt. dopiero rozpoczyna się praca, zarobki i decyzji na co je przeznaczyć). Najchętniej kupiłbym nowego iPhone'a, bo ma sensowne rozmiary, jest wygodny w użytkowaniu (To chyba jedyny telefon sprzedawany fabrycznie bez instrukcji obsługi), oferuje mnóstwo możliwości, które po jailbreak'u są w zasadzie nieograniczone. Ponieważ zakładam, że kupuję telefon na co najmniej 4-5 lat, to chciałbym kupić raz a porządnie...
...ale niestety na chwilę obecną na pewno nie zapłacę ponad 2 tysięcy złotych za telefon komórkowy. Mam teraz ważniejsze wydatki.

Muszę zatem kupić coś tańszego. I teraz albo kupię coś za 500-700 zł (co może pozostawić pewien niedosyt, bo czegoś nie będzie obsługiwał, coś nie będzie działało jak należy itp.) albo kupię coś za 1-200 zł z założeniem, że po prostu ma być małe, wygodne i długo działające na jednym ładowaniu, a za czymś konkretnym rozejrzę się za 2 lata, jak już trochę podniosę swoją sytuację finansową.

Na tym niższym pułapie znalazłem Samsunga Monte, który przy swojej cenie prezentuje się przyzwoicie (dobija mnie tylko brak klawiatury QWERTY). Jest jeszcze jakiś telefon, który w okolicznej cenie umożliwia rozsądne korzystanie z internetu i GPS?
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Paź 02, 2010 18:31   

Samsung Wave jest akurat telefonem o niebo lepszym od iPhone 4 kolego, a do tego 3x tańszym.
Na Samsungu Wave na pewno się nie zawiedziesz, przeżyje dłużej niż iP4.

Monte w segmencie 1-200zł jest faktycznie jednym z lepszych telefonów, ale jeśli masz okazję wziąć Wave to weź, bo lepszego telefonu NIEMA.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Encefalogram
Nowy(a) na forum


Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 21
Wysłany: Sob Paź 02, 2010 18:57   

Właśnie czytam recenzje WAVE i telefon prezentuje się naprawdę przyzwoicie. W zasadzie jedyną rzeczą, która odrobinę martwi mnie w odniesieniu do iP4, to kwestia wsparcia - co by nie mówić o Apple, wsparcie dla iPhone jest gigantyczne, dobrze zorganizowane, do dyspozycji ogromna baza darmowych aplikacji i uaktualnień. Pod tym względem słowa recenzji WAVE "na razie jest tego mało, ale na pewno będzie więcej" może nie odstraszają, ale zwracają na siebie uwagę. System próbuje się rozwijać i albo się uda albo nie...

Z recki na telepolis wyciągnąłem jeszcze takie drobiazgi jak niestabilność przeglądarki (nie traktuję tego jako ciężki problem) i fakt, że nie da się ustawić domyślnego połączenia z netem przez WiFi i telefon zawsze najpierw chce się łączyć przez operatora (to już traktuję poważnie, bo nie chciałbym się złapać po pół godzinie zabawy, że przyjdzie mi zabulić większy rachunek).

Z innej recki doczytałem, że póki co nie ma jeszcze wsparcia dla GPS w trybie offline i trzeba sie łączyć z internetem - to dla mnie minus wagi średniej, bo z jednej strony nie korzystam często z GPS, ale z drugiej, skoro już jest, to niech działa jak należy, a nie takimi półśrodkami.

Czytam dalej, dzięki za podpowiedź. :)
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Paź 02, 2010 21:10   

O iP4 należy wiedzieć przede wszystkim, że nie jest to telefon do dzwonienia ;) chyba, że złapiesz go w specjalny sposób lub zastosujesz obleśny "bumper".


Dolphin czyli przeglądarka z Wave rzeczywiście czasami ma jakiś mały problem, ale już jest Opera dla BADA OS.
Poza tym Samsung pompuje ogromne pieniądze w rozwój BADA OS i wypuszcza już niebawem dwa nowe modele z BADA OS, a zaraz później kolejne, a więc system jak i aplikacje do niego będą się pojawiać jak grzyby po deszczu.

I już jest aplikacja GPS offline do BADA OS, ale nie pamiętam nazwy niestety.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Encefalogram
Nowy(a) na forum


Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 21
Wysłany: Nie Paź 03, 2010 18:50   

Dziękuję za pomoc :) .
 
     
Kornuch
Nowy(a) na forum


Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 7
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 22:02   

Witam. Mam dylemat jaki wybrać telefon. Podobają mi się dwa, a konkretnie.

SE Xperia X10
Motorola Milestone

Xperia urzekła mnie swoim wyglądem ma znakomity interfejs, przyzwoity aparat i bardzo duży ekran, ale znowu nie ma MT.

Motorola ma lepszego Androida, chociaż ma być aktualizacja dla Xperii tylko z tego co słyszałem nie każdy model dostaje pozwolenie na aktualizacje. Tylko Motorola to Motorola. Może jestem staroświecki, ale one nigdy mnie nie przekonywały sobą. Niby to 'Milestone' czyli kamień milowy jaki ten telefon wykonał w przód, ale wciąż nie jestem pewien. Motorola ma duży ekran z MT i dobra jakość dźwięku co u androida jest rzadkością no i klawiaturka.

To będzie mój pierwszy smartphone więc nie wiem jak specjalnie wygląda różnica z MT i bez niego.

Z początku chciałem dotykowy telefon z wysuwaną klawiaturą QWERTY ale jednak kiedy zobaczyłem Xperie byłem gotów ją odrzucić. Tylko widziałem sporo negatywnych opinii na jej temat. Nie wiem jak z bateriami obu telefonów. Oba telefony są dość duże, Xperia słyszałem że, bardzo dobrze układa się w ręce, a co do Motorolii to nic nie wiem.

Pozdrawiam.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 23:43   

Nie masz co się zastanawiać.
Milestone jest nieporównywalnie lepszy od X10 i na pewno lepiej i dłużej Ci posłuży.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
vienio89
Bywa na forum


Telefon: Motorola Milestone
Sieć GSM: Play Fresh
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 41
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 02:21   

Posiadam Milestone i jedyne co moge powiedziec to: Bierz tego dziada:)
Przeglądnij jeszcze ofertę htc. Uwierz mi na słowo - klawiatura qwerty fizyczna nie jest az tak dobra jak mozna sie tego spodziewac.
 
     
Kornuch
Nowy(a) na forum


Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 7
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 08:13   

Dostępny w ofercie mam jedynie HTC Desire. Nie jestem jakoś specjalnie przekonany do niego, choć słyszałem, że całkiem dobry. Cenowo jest tańszy od Xperii i droższy od Milestone. Więc mógłby być.
 
     
warka
Lubi porozmawiać na forum


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 100
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 11:39   

Xperia na pewno jest dobrą propozycją dla miłośników muzyki, przynajmniej tak ją reklamują :)
Sama jakiś czas temu zastanawiałam się nad jej wyborem.
Ale jednak zdecydowałam się na Nokie C6 z klawiaturą qwerty.
Cenowo modele były do siebie zbliżone.
Ale, mi osobiście jakoś bardziej wizualnie podobała się C6.
A że dawali mi ją za złotówkę, na przedłużenie planów optymalnych w Orange
to się zdecydowałam.
Chodź ta Xperia też jest całkiem niezłym wyborem.
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 16:06   

Bierz albo Milestone, albo Desire. Na Nokie i Symbiana nawet nie patrz, jeżeli masz do wyboru jedne z najlepszych telefonów z Androidem. Na twoim miejscu wziąłbym Desire, ponieważ wydaje mi się ładniejszy oraz przy pojemnościowym ekranie dotykowym, jak dla mnie, fizyczna klawiatura jest w ogóle nie potrzebna.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Kornuch
Nowy(a) na forum


Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 7
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 16:37   

Zmieniliście moją opinię co do Xperii ale znowu zacząłem się zastanawiać czy Desire nie będzie lepszy od Milestone. Coraz więcej osób mi mówi, że klawiatura qwerty to lekki szajs. Orientuje się ktoś co z muzyką? W obu tych telefonach? Jaka jest jakość jej odtwarzana?
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>