GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: hd2, vs, vs, wave

Wave vs HD2 vs?
Autor Wiadomość
Artfriel 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Samsung Galaxy S
Sieć GSM: Play
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 100
Skąd: Podlasie
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 14:13   Wave vs HD2 vs?

Planuję w najbliższym czasie zmianę telefonu. Chcę telefon 'do wszystkiego' - smartphone lub coś podobnego (fachowcem nie jestem, więc nie wiem jakie są fachowe określenia :wink: ). Uwagę moją przyciągnął HTC HD2. Dlaczego? System operacyjny WM, duży wyświetlacz, wielkie możliwości itd. Posiada wiele zalet. Poza HD2 starałem się również obserwować Samsunga S8500 Wave, gdyż dużo tu o nim mówicie i bardzo go zachwalacie. I tu bym prosił o pomoc. W czym jest on aż tak dobry? Osobiście nigdy nie byłem przekonany do samsungów, dziwna marka dla mnie, dlatego się zastanawiałem dlaczego uważacie go za, aktualnie, najlepszy telefon. Mam kilka pytań, na które odpowiedzi bym chciał znać, lecz pewnie zanim dokończę to pisać to o wszystkim zapomnę.

Pytania dotyczące HTC HD2:
1. Czy nie razi ilość kolorów? (tylko 65k)
2. Czy faktycznie tak często się wiesza?
3. Jakie robi zdjęcia?
4. Multitouch tylko przy zdjęciach?


Pytania dotyczące Samsunga S8500 Wave:
1. Ekran Super AMOLED - czy faktycznie nie zostają żadne ślady/odciski palców po użytkowaniu?
2. Dlaczego tak niska cena, jeśli ten telefon jest taki dobry?
3. Jaki ma procesor?


Oba aparaty:
1. Jak jest z WiFi? Który telefon lepiej łapie sieci?
2. Internet - na którym z telefonów internet będzie chodził szybciej?
3. Który telefon jest lepszy do GPS i jak jest z opłatami za używanie nawigacji?
4. Czy uważacie, że bada będzie lepszym systemem niż WM?


Jak powiedziałem wyżej, dużo zapomniałem, ale liczę, że nie tylko odpowiecie na wymienione przeze mnie pytania, ale również powiecie mi coś od siebie. Jeśli uważacie Wave'a za najlepszy aktualnie telefon to na pewno macie jakieś argumenty przemawiające na jego korzyść lub na niekorzyść HD2. Dla mnie na pewno korzystniejsza jest jego cena, lepszy aparat, wielozadaniowość i dobry, wielodotykowy ekran.

Jeśli przypomni mi się coś jeszcze, to zedytuję posta lub napiszę w odpowiedzi niżej. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

/Art
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 14:35   

HTC HD2:
1. Wyświetlacz nie jest zły, ale bardzo daleko mu do Samsungowego Super AMOLEDa.
2. O wieszaniu się nic nie wiem, ale to jest Windows więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby od czasu do czasu się przywiesił.
3.
Kod:
http://www.mgsm.pl/katalog/htc/hd2/zdjecia/

4. Multitouch jest wykorzystywany wszędzie, gdzie się da, tzn. przy zdjęciach, stronach internetowych, czy jakiś aplikacjach, które wymagają przybliżenia obrazu.

Samsung Wave:
1. Nie wiem gdzie to wyczytałeś. Ekran samsunga to tylko matryca, nie to co bezpośrednio dotykasz, a szybka ochraniająca zawsze będzie się brudzić w każdym dotykowym telefonie. I również posiada multitouch.
2. Cena Samsunga jest akurat bardzo adekwatna do możliwości telefonu. To tylko inni producenci zawyżają ceny telefonów.

HD2 & Wave:
1. Tak samo. Wave tylko obsługuje nowszy standard WiFi, który pozwala łapać sieci z większych odległości. Oczywiście jeżeli standard "n" obsługuje również router.
2. W HD2 masz standardowo Operę Mobile, która jest najlepszą przeglądarka zaraz za Safari. W Wavie masz wyłącznie Samsungową przeglądarkę, która nie jest zbyt dobra, ale pewnie w najbliższym czasie pojawi się jakaś alternatywa.
3. Na polu GPS'a wygrywa HD2. Na WM jest zatrzęsienie różnych nawigacji, w tym jest AutoMapa. Koszty zależą od nawigacji jaką kupisz.
4.Trudno stwierdzić. WM jest systemem, który istnieje na rynku już kilka lat, a Bada jest nowa, więc na WM masz masę różnych aplikacji, a na Badę zaledwie kilkanaście/kilkadziesiąt.

Tak prawdę mówiąc ostatnio zastanawiałem się na rynkiem i w sumie doszedłem do wniosku, ze najlepszym telefonem aktualnie jest HTC Desire. Ma Androida w wersji 2.1 (niedługo 2.2), czyli również stosunkowo świeży system, który bardzo dobrze przyjął się na rynku. W dodatku posiada również bardzo dobry ekran 3,7" z multitouchem, są na niego dobre nawigacje, dużo aplikacji, a za niedługo ma się wzbogacić o nagrywanie w HD. W dodatku jest demonem szybkości.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 13:01   

HTC HD2
1. Nie przeszkadza, standard tylko w wydaniu XXl.
2.Jak się nie wiadomo czego oczekuje i otwiera 20 aplikacji to tak, w końcu to Windows. Zwykle nie ma jednak problemów(ma dobry procesor i RAM).
3. Nie porażają, ale są dobrej jakości(ale jak na telefon za tą cenę mogłyby być lepsze).
4. Tak jak napisał kolega(jakichś specjalnych wyjątków to, to nie ma).

Wave
1.Ślady zostają, ale można je szmatką, albo rękawem przetrzeć. Ochrona jest, więc jeśli się dba nie będzie się rysować.
2.Bo Samsung to nie Nokia i dba o swoją popularność, a nie wykorzystuje dawną świetność marki i naciąga klientów.
3. Ni jest porażający, ale wystarcza do pracy(normalnej, czyli nie więcej niż 7 aplikacji w tle, bodajże coś ok. 650MHz).

Oba
1. Nie ma jakieś tam szczególnej różnicy, głównie z powodu, że nie mamy jeszcze dobrych hot-spotów, ale Wave rzeczywiście wykorzystuje nowszą technologię.
2.Zależy od przeglądarki, ale prędkości mają podobne. Nie ma strasznej różnicy.
3.OS Windows Mobile jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o GPS. Co do płatności, to zależy ona od tego, czy będziesz używać wspomagaczy GPS(AGPS) i źródeł internetowych, aktualizacji itp. Dość drogie jeśli nie masz wykupionego pakietu.
4. Zobaczymy za kilka lat.

Bardziej lubię HTC HD2, chociaż przerażają mnie jego gabaryty.
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Cze 20, 2010 18:44   

ardsdz- Wave ma procesor 1GHZ ;) .

Ze względu na wielkość HD2 i jego wyświetlacz znacznie gorszej jakości niż ten z Wave wybrałbym bez namysłu Wave, do tego świetnie prezentujący się i doskonale działający system BADA który rozwija się, a Samsung inwestuje wielkie pieniądze w to aby pojawiło się na niego jak najwięcej aplikacji i gier.

Weź Wave, a nie pożałujesz.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Artfriel 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Samsung Galaxy S
Sieć GSM: Play
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 100
Skąd: Podlasie
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 13:57   

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>