GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czy, dobra, jest, oferta, play, ta

Czy ta oferta Play jest dobra?
Autor Wiadomość
Airstorm
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 4
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 01:13   Czy ta oferta Play jest dobra?

Czesc
Mam telefon w Erze, ale chyba zmienie operatora, bo ten mnie wkurza, moja rodzina ma tam kilka telefonow od 10 lat, a korzysci z tego stazu praktycznie zadne, marna obsluga klienta, rachunki niezmiennie wysokie.

Od paru lat nie zmienialem telefonow i taryf, wypadlem z obiegu i nie orientuje sie jakie oferty sa dobre. Przypadkiem zauwazylem oferte Play:
http://www.playmobile.pl/...n-69/index.html

Za 69 zl abonamentu jest 176 darmowych minut, 39 gr za minute, 383 smsy, sms za 18 gr, 12 gr za 100 kb transferu danych. I przy zakupie przez net i przeniesieniu numeru dostaje sie troche dodatkowych minut.
Jest duzo telefonow do wyboru, chcialbym dotykowy z wi-fi, najciekawsze wydaly mi sie Samsung i7500 Galaxy za 100 zl i Nokia 5800 za 1 zl.
Co sadzicie o tej ofercie?

Ktory telefon bardziej polecacie?
Z tego co wyczytalem bardziej podoba mi sie Samsung, choc ma kilka wad: brak radia (ktorego czesto slucham), brak wyjscia tv out (czy jednak ma?), Android w wersji 1.5
Czy da sie upgradowac Androida?
Jak dziala GPS w Samsungu, czy jest darmowy czy placi sie jak za laczenie z internetem?

wielkie dzieki!!
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 10:21   

Najlepiej by było jakbyś dał 350zł i wziął sobie Samsunga Wave. Aktualnie jest to najlepszy telefon na rynku.
i7500 też nie jest zły, ale nie ma takich możliwości jak Wave. Samsung niedawno wypuścił aktualizację do i7500 do wersji 2.0, albo 2.1.
O 5800 wolę się nie wypowiadać, bo nic dobrego powiedzieć nie mogę.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 11:05   

Tak jak mówi kolega.

Wave i będzie dobrze.
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 21:02   

Też wolałbym wyskrobać te 350zł i wziąć Wave który niema sobie równych.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Airstorm
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 4
  Wysłany: Wto Cze 08, 2010 18:45   .

Wielkie dzieki za odpowiedzi. A jakie sa te znaczace przewagi Wave? Mam szereg pytan co do niego, po prostu to dla mnie dosc duza decyzja bo nie bede pozniej zmienial telefonu przez lata (mam nadzieje) wiec chce dobrze wybrac, oczywiscie nie musicie na wszystkie odpowiadac ;)

1. Widze, ze Wave ma jakis system bada, a nie android. Co to za system? Czy to nie jest ryzykowne kupowac telefon z nim skoro nie jest standardem? Co z programami, grami (darmowymi/zcrackowanymi)?
2. Dosc prozaiczne pytanie: czy 12 centymetrowy telefon nie jest po prostu... za duzy? ;) Telefony zawsze dazyly do miniaturyzacji, a teraz bede musial przyzwyczaic sie do noszenia sporego pudelka w kieszeni.
3. Zawsze bylem zdania (i tego uczylo mnie doswaidczenie), ze telefon nie jest w stanie zastapic odtwarzacza mp3. Czy przez te pare lat cos sie zmienilo, Wave moze zastapic np moj pentagram eon SlideR?
4. Nie znalazlem info z czasem rozmow/ sluchania mp3 / ogladania filmow - czy nie bedzie sie b. szybko rozladowywal?
5. O co chodzi z tym jakims "nowszym" wifi? Czy telefon informuje automatycznie jesli jest w zasiegu wifi?
6. Czym jest funkcja "wideo telefon" Czy na komorkach jest mozliwe cos w stylu Skype'a z video rozmowa przy uzyciu wifi?
7. Jakiego typu jest wyjscie tv-out? Czy to oznacza ze moge np wrzucic divx na telefon i podlaczyc do TV? Czy divxy da sie ogladac z napisami?
8. Co to jest "drugi aparat foto 0,3 Mpx"?
9. Czy to nagrywanie video w 1280x720 px nie jest bajerem na papierze? Bo az trudno uwierzyc zeby telefonikiem z malutkim obiektywem dalo sie nagrac video w dobrej jakosci


Jesli te wszystkie pozytywy dzialaja w rzeczywistosci, to ten telefon naprawde miazdzy i nie ma co zalowac kasy. Wada jest jedna - balbym sie, ze taki telefon zacheca mocno do "krojenia"...

jeszcze raz dzieki
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 19:50   

Airstorm
1. Bada jest systemem Samsunga który zamierza wprowadzić go do 3/4 swoich smartphonów, więc będzie się rozwijać w szybkim tępie.
2. Przeciętny telefon ma 10-11-12cm długości więc to nie jest jakaś większa różnica.
3. Nie wiem jak gra ten pentagram, ale dźwięk mp3 w Samsungach jest naprawdę wysokiej klasy, na tyle, że ja odstawiłem swoją mp3 Philips Go Gear, a ten Philips gra naprawdę pięknie.
4. Telefon posiada ekran Super AMOLED, jest to najnowsza technologia Samsunga której nigdzie indziej nie uświadczysz. Ekrany AMOLED znane są ze swojej oszczędności zasilania, więc bateria starcza na dłużej. Przy bardzo intensywnym użytkowaniu myślę, że co drugi dzień będziesz musiał ładować (HTC HD2 codziennie trzeba, podobnie z iPhone).
5. Jest to obsługa sieci WiFi w nieco innym standardzie. Telefon pokaże Ci dostępne sieci WiFi jeśli będziesz chciał korzystać z sieci.
6. Wideorozmowy to po prostu rozmowy telefoniczne, ale z przekazem wideo, czyli Ty widzisz z kim rozmawiasz, oraz osoba z którą rozmawiasz widzi Ciebie, coś na kształt właśnie skype, ale tu rozmowa odbywa się przez sieć operatora, płatne tak samo jak normalna rozmowa.
7. O ile się nie mylę posiada on wyjście HDMI do przesyłu sygnału w HD.
8. Jest to właśnie aparat do wideorozmów.
9. W przypadku tego telefonu nie. Jest to HD z prawdziwego zdarzenia. Na forum masz filmik z tego telefonu w porównaniu z innymi, robi pioronujące wrażenie.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 20:35   

Dodam od siebie kilka rzeczy:
1. Bada jest systemem, który jest bardzo mocno rozwijany przez Samsunga, więc szybko nie umrze.
3. Ja sam od 3 lat nie używam odtwarzaczy mp3, bo mam telefonik, który gra równie dobrze, a może i lepiej niż moje byłe mp3.
4. Bateria przy normalnym użytkowaniu powinna wytrzymać ok. 2 dni, tzn. trochę rozmów, smsów, kilka minut na necie przez WiFi, kilka fotek i ze 2h godziny muzyki.
5 Standard "n" umożliwia odbieranie sygnału WiFi do 100m od nadajnika. I chyba nic więcej.
7. Masz wyjście HDMI, czyli spokojnie obejrzysz filmy nawet w HD. Telefon nie potrzebuje żadnego konwertowania filmów do odpowiednich formatów. Po prostu wrzucasz film na telefon i odtwarzasz. W dodatku Wave ma DLNA czyli funkcję, która umożliwia odtwarzanie filmów na TV przy użyciu połączenia WiFi (oczywiście, aby to działało TV też musi mieć tą funkcję).
9. Wave bez problemu nagrywa w 720p. Kilka dowodów:
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=Pw1oA7HXyis

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=9wwD3n7UJlI
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Airstorm
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 4
Wysłany: Sob Cze 12, 2010 11:54   .

Dobra, no to juz przekonaliscie mnie ;) Szkoda tylko ze karty pamieci sa dosc drogie, najtansza jaka znalazlem 16 gb kosztuje 110 zl, czy ta jest ok:
http://www.allegro.pl/ite...pter_od_ss.html
?
32 gb jest niedostepne?

Teraz zauwazylem ze w obslugiwanych formatach nie jest napisane mp3 - czy to dlatego ze jest to oczywiste? ;)



Kurcze, i znow jedno forum zasialo u mnie niepokoj:
"Racja co do tego że telefon byłby ciekawszy gdyby był na nim Android.

Kolejny system na rynku nie jest potrzebny skoro producenci mogą sobie przerabiań interfejs Androida do woli... a 30 tys. aplikacji już dostępnych na system od Google jest kompatybilna z każdym z telefonów z tym systemem, niezależnie jak bardzo producent go sobie przerobił.

Bada pod tym względem nie masz szans na dogonienie tego systemu.

Więc Galaxy S jest strzałem w dziesiątkę przez Samsunga (ma Super AMOLED i Androida)."

Czy na Wave mozna np otwierac plyty office'a albo pdf? Czy beda darmowe aplikacje czy tylko ze sklepu internetowego?
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Sob Cze 12, 2010 14:09   

Jakiś nawiedzony fan Androida. Owszem, w sklepie Androida jest te 30 tyś. aplikacji, ale co z tego, skoro większość to niepotrzebne nikomu śmieci.
Telefony z Bada OS też będą obsługiwać wszystkie aplikacje ze sklepu. O to, aby było dużo dobrych i darmowych aplikacji na pewno zadba sam Samsung.
Z tymi płytami office'a i pdf, to nie wiem o co ci chodzi, ale pliki office'a i pdf'a otwiera bez problemu.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Airstorm
Nowy(a) na forum


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 4
Wysłany: Sob Cze 12, 2010 14:12   

sorry, oczywiscie chodzilo mi o pliki. Wielkie dzieki jeszcze raz, czas zaczac starania o przeniesienie numeru z ery do play. Oby telefony sie nie skonczyly w magazynie ;)
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Cze 12, 2010 16:32   

Mp3 obsługuje ;) .
A co do tego tekstu o androidzie to, aż kojarzy mi się to z fanami iPhone którzy zjedliby Cię za złe słowo na apple ;) .

Z przeniesieniem nie będzie problemu, a telefony będą na pewno ;)
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>