GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: hello, kitty, m168, podczas, rozmowy, traci, zasieg

Hello Kitty m168 traci zasięg podczas rozmowy
Autor Wiadomość
deibid 
Nowy(a) na forum


Wiek: 32
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 12:42   Hello Kitty m168 traci zasięg podczas rozmowy

Cześć, mam problem z telefonem mojej dziewczyny i mam nadzieję, że pomożecie mi go rozwiązać. Telefon nie jest z Polski, mianowicie Hello Kitty m168, taki na wzór iPhone'a, albo bardziej MINI iPhone'a. Chodzi o to, że telefon ma zdjętego simlocka i niby powinien działać w każdej polskiej sieci. Okej, sms i wszystkie inne rzeczy faktycznie działają bez zarzutu. Problem pojawia się jednak przy połączeniach. Kiedy ktoś dzwoni do niej połączenie po prostu urywa się po około 30 sekundach, u dzwoniącego pojawia się "błąd połączenia", a u niej, że brak zasięgu. Nie jest to wina karty, ponieważ w innym telefonie działa bez problemu. Nie chodzi także o sieć, ponieważ próbowaliśmy z Plusem i z Orange i ciągle to samo. I próbowaliśmy też z przywracaniem ustawień fabrycznych i też nic nie pomogło. Wie ktoś o co może chodzić? Co jest nie tak? Albo może ktoś miał kiedyś podobny problem ? Jeśli tak to jak go rozwiązaliście?
Tylko proszę o dokładne instrukcję, ponieważ nie ma mnie w kraju i będę musiał wytłumaczyć dziewczynie wszystko jak ma zrobić, więc proszę krok po kroku.

To ten telefon:
http://cgi.ebay.com/Hello...2QQcmdZViewItem

Tylko nie piszcie mi, że to chińskie gówno itd., tylko jakieś konkrety co do naprawy proszę ;]
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 13:38   

To chińskie g** ;) .
A tak na poważnie to myślę, że simlock został zdjęty w zły sposób, co spowodowało wyzerowanie IMEI przez co nadajniki GSM odrzucają taki telefon co chwilę, po prostu telefon z zerowym IMEI ma problem z zalogowaniem się do sieci.

Co zrobić? Gdyby to był telefon jakiejś szerzej znanej firmy w Polsce to można pójść z dowodem zakupu, pudełkiem od telefonu oraz samym telefonem do komisu/serwisu i oni przywrócą IMEI.

Jeśli to nie wina IMEI to możliwe, że uszkodzony jest wzmacniacz od anteny, bądź wada softu.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 13:45   

Niezły telefonik, hehe...
ziomiwan, tylko że ze zmianą softu może być problem, szefie.
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
deibid 
Nowy(a) na forum


Wiek: 32
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 13:49   

W koncu jakiś konkret. :D Czyli wychodzi na to, że sprawa nie jest przegrana i da się go uratować? Dobra, na początek wysyłam ją z tym telefonem do komisu, może oni coś pomogą.
ardsdz, typowa damska zabawka ;)


Okej, gadałem z facetem z komisu, który zajmuje się "chińskimi gó***mi" i on stwierdził, że to nie IMEI (sprawdzany kodem *#06# zgadza się z tym z nalepki), ale prawdopodobnie błędy w oprogramowaniu. Nowe pytanie. Ktoś zna komis, który się tym zajmuje, koniecznie w Poznaniu? Albo w Gnieźnie ewentualnie, w co sam wątpie.
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 15:03   

Tak, do komisu będzie najlepiej. Bez sprzętu sobie nie poradzimy :mrgreen:
Ale taki "dizajn" ma :razz:
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
deibid 
Nowy(a) na forum


Wiek: 32
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 15:07   

Właśnie o ten cały "dizajn" w nim chodziło :razz:
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 15:49   

Trzeba było wziąć Samsunga S5050 albo SE Flower ;) dziewczyński, a do tego z naprawą niema problemu.

Nie wiem kto jest producentem akurat tego modelu, niektóre Hello Kitty robi Sagem, ale ten raczej pochodzi z Chin i tylko tam je serwisują.

Jednak możesz spytać w dostępnych komisach gsm CZY i za ile jeśli już mogą zmienić Ci oprogramowanie.
A jeśli poszedł w nim wzmacniacz antenowy no to wtedy poległeś.. wysyłka do serwisu w Chinach pozostanie.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
deibid 
Nowy(a) na forum


Wiek: 32
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 16:01   

Jezu Chryste.. dzięki bardzo, nie piszę się na to :o :razz:
Zobaczymy co w tych komisach powiedzą.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 18:29   

Po powrocie z komisu napisz nam czy pomogli czy nie.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
deibid 
Nowy(a) na forum


Wiek: 32
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 13:44   

Nie za ciekawie. Odwiedziła 3 komisy, w jednym powiedzieli, że mogą to zrobić za 150zł. Niby okej, ale w drugim powiedzieli, że nie warto tego ruszać, bo później będziemy musieli tylko płacić za kolejne naprawy. W trzecim to samo, nie zrobią, nie warto. Pisałem na gg do komisu z Poznania, który niby zajmuje się chińskimi telefonami, odpisali, że nie ma możliwości wgrania nowego oprogramowania. Jakieś propozycje?
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 16:48   

Cmentarz... Albo płacimy albo nic z tym nie zrobimy. Nie, nic nie robimy, odładamy kasę i kupujemy nowy telefonik. Bardziej sensownego rozwiązania nie przewiduję...
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
deibid 
Nowy(a) na forum


Wiek: 32
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 17:46   

ardsdz napisał/a:
kupujemy nowy telefonik

też tak sądze ale niestety jestem ograniczany przez posiadaczkę :roll: :razz:
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 22:39   

Na przyszłość radzę nie kupować takich telefonów... Same problemy później, zdarzają się modele dobre, sprawne ale niestety też zdarzają się takie wadliwe i wtedy klapa...

Za te 150zł za naprawę to może już kupić jakiś używany telefon, tak więc nie warto, tym bardziej, że to 50%wartości telefonu.

Na allegro wystawić go na części lub jako uszkodzony.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
ardsdz 
Aktywnie działa na forum
Gothic Metal Growl



Telefon: Samsung Omnia Lite
Sieć GSM: Play
Internet: PlayOnline
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 912
Skąd: Sieradz
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 12:38   

Rozebrać na części i się "pobawić". Części spalić i zapomnieć. Wątpię, żeby ktokolwiek chciał to kupić nawet na części. Ja wczoraj byłem u nas w komisie i jak im powiedziałem o tym telefonie to gościu nie wiedział o czym mówię, hehe...
_________________
Qualis vita, et mors ita...

Hate ... is what I feel
Fear ... deep in me
Death ... so cold and quiet
Love ... will never die
 
     
deibid 
Nowy(a) na forum


Wiek: 32
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 15:04   

ardsdz napisał/a:
jak im powiedziałem o tym telefonie to gościu nie wiedział o czym mówię

u nas było podobnie.

No nic, chyba zostawimy to tak jak jest, przynajmniej narazie. W każdym razie dzięki wielkie za rady, poniekąd się przydały. Jakbyście jeszcze wpadli na jakiś pomysł albo usłyszeli o jakimś komisie, który się tego podejmie to piszcie, jeszcze raz dzięki.
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>