GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: internet, mobilny

Przesunięty przez: halohalo
Czw Gru 10, 2009 17:01
Internet Mobilny
Autor Wiadomość
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 12:30   Internet Mobilny

Czy korzystacie z mobilnego internetu? Operator wysłał mi informację o promocji i chciałbym o porównać z innymi. W jakich sytuacjach szczególnie przydaje wam się mobily net?
 
     
jarek38 
Lubi porozmawiać na forum


Telefon: Huawei P10 lite
Sieć GSM: Orange (abonament)
Internet: Neostrada
Komunikator: GG,AQQ,TLEN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 158
Skąd: wilkowice
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 13:34   

Nie korzystałem jeszcze z neta w komórce(bo chyba o to chodzi?)dla tego że jeśli potrzebuję skorzystać to mogę skorzystać ze stacjonarki w domu natomiast jeśli wyjeżdżam na wakacje czy gdzież w góry to po to by odpocząć od neta,wiadomości,forów,maili itd.
Czasami jednak zdarza sie sytuacje że przydało by mi sie skorzystać z neta ale nie wyobrażam sobie przeglądanie internetu na małym ekraniku a pisanie maili czy coś to już w ogóle sobie nie wyobrażam,dla mnie stanowi problem nawet napisanie smsa (mała niesprawność dłoni) natomiast netbuka ani innego kompa przenośnego nie posiadam to sie nie wypowiem.
 
     
halohalo 
Administrator


Telefon: Nokia 6120 Classic
Sieć GSM: PlusGSM
Internet: Play na kartę
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 964
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 16:59   

Często do sprawdzania notowań giełdowych.
Parę razy też zajrzałem i napisałem coś na forum... telefonicznie :cool:
_________________

 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 18:54   

Nie wiem właśnie czy chodzi o internet w telefonie, czy może coś jak iPlus, Blueconnect??

Jeśli w komórce, to używam z plusa pakietów, 25MB wystarcza mi na miesiąc spokojnie, najczęściej korzystam na uczelni gdy trzeba coś wyszukać na ćwiczeniach. Przydaje się też gdy czekamy na ważny email, a nie mamy dostępu do PC.

A z mobilnych jak iPlus i blueconnect korzystałem jedynie u znajomych i dziewczyny która ma blueconnect i działa on średnio.. Niskie transfery i te ograniczenia w downloadzie...
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 12:37   

No bo właśnie Era wysłała mi smsa, że o internecie studenckim. 3 gr za 100 KB, można go sobie na lapku zainstalować bo za 199 zł dostaje się modem. To internet w pre-paidzie, bez abonamentu. Opłaca się?
 
     
halohalo 
Administrator


Telefon: Nokia 6120 Classic
Sieć GSM: PlusGSM
Internet: Play na kartę
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 964
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 17:30   

3 gr za 100KB? :shock:

Czyli 300 zł za 1 GB danych :shock: ... a co to jest 1GB danych? U mnie idzie w 2 tygodnie tyle tylko na samo przeglądanie internetu.


Jeżeli chcesz mieć internet w pre-paidzie i bez abonamentu do laptopa i mieszkasz w większym mieście gdzie zasięg ma PLAY to polecam właśnie Playa. Za 30 zł doładowania masz 2GB a koszt 100KB jeżeli dobrze na szybko liczę będzie aż 20 razy mniejszy!

Zestaw startowy 19 zł z 1GB transferu i możesz przetestować.

Modem możesz sobie kupić używany taniej albo nieco drożej już z zestawem startowym:

http://web.playmobile.pl/...arte/index.html

Ja mam właśnie internet Playa w laptopie, raz na 28 dni doładowanie za 30 zł lub raz na 56 dni za 50 zł. Do tego doładowuje go sobie przez internet przez blue.pl gdzie się zarejestrowałem (ten niebieski banerek, który się wyświetla na forum po prawej stronie w belce reklamowej) i jeszcze coś tam się jeszcze odkłada za każde takie doładowanie. Mam wystarczająco dużo transferu, zero rachunków i super jestem zadowolony :cool:

A wracając do tematu... :wink:
_________________

 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Gru 12, 2009 16:16   

Zgadzam się z halohalo. Play ma naprwdę super ofertę jeśli chodzi o internet mobilny, nie wspominając o pozostałych ofertach.

Tego co Ci proponują nie polecam... Tak jak wyliczył kolega wyżej, 300zł za 1GB?? Dużo za dużo, a strony www pożerają bardzo duże ilości danych.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 11:56   

halohalo na temat internetu w Play to naczytałem się tyle złego, że masakra, więc nie brał bym go pod uwagę. Ludzie mają wiele problemów z zasięgiem. Mieszkam w małym mieście, Częstochowie, daleko od centrum. Zakładam, że z takiego netu korzystać będę sporadycznie, w czasie jazdy autokarem, nie traktuje tego jako internet zastępujący stacjonarny. Potraficie podać orientacyjnie ile transferu wykorzystam podczas 30 minut korzystania ze stron? Żadnego ściągania, tylko przeglądanie(tylko czy da się tak oszacować).
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 18:57   

Któż Ci jakiś bzdur nagadał o internecie z Play??
Moi znajomi z naprawdę małego miasta jakim jest Słupsk mają internet z Play i są bardzo zadowoleni. Zasięg zależeć może od użytego modemu, jeśli kupił ktoś chłam to nic dziwnego.
Ale internet w play jest naprawdę dobry, szybki, dużo danych do możliwego ściągnięcia i dobry zasięg.
Nie da się powiedzieć ile transferu zużyjesz... Wszystko zależy od strony, od tego jak wiele grafiki, tekstu itp. jest na niej użyte, mi na samo przejrzenie 5 tematów halohalo pożarło trochę ponad 1mb. Więc łatwo przeliczyć, że przy przejrzeniu takich stron jak np. wp pobierze Ci znacznie więcej.
2-3GB na miesiąc to minimum moim zdaniem.

Oczywiście jeśli chodzi o np. netbooka albo notebooka.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
halohalo 
Administrator


Telefon: Nokia 6120 Classic
Sieć GSM: PlusGSM
Internet: Play na kartę
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 964
Wysłany: Wto Gru 15, 2009 20:35   

haloxavi mieszkam w kilkakrotnie mniejszym mieście, też daleko od centrum i właśnie Ci odpowiadam dzięki Playowi :wink:

Spokojnie Ci 2 GB miesięcznie wystarczy siedząc po kilka godzin dziennie i tylko przeglądając Internet. A jak będziesz chciał coś od czasu do czasu obejrzeć na YouTube też nie będziesz musiał się zbytnio zastanawiać.
_________________

 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 12:55   

ziomiwan no właśnie nikt mi nie opowiadał tylko naczytałem się na forach o necie od Playa, takich opinii było mnóstwo, dlatego zaskoczony jestem tak pozytywną oceną z waszej strony. Te 2 GB będzie za dużo, bo tak jak mówiłem taki net to tylko do sporadycznego korzystania, zresztą widzieliście ile mamy hot spotów w Polsce? Cała lista
http://www1.era.pl/hotspot/hotspot.php?type=0
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 22:25   

Ta lista jest taka jakaś nie pełna ;) .
Ale net z Play jest naprawdę pierwsza klasa, nie wiem kto i czemu na niego narzeka...
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
nina 
Nowy(a) na forum


Dołączyła: 23 Gru 2009
Posty: 1
Wysłany: Śro Gru 23, 2009 14:02   

Te posty wyglądają na żywą reklamę Play`a i zastanawiam się czy rzeczywiście jest to najlepszy wybór z mobilnego dostępu do internetu ??
Chodzi mi o mobilny internet w laptopie, nie komórce- normalne użytkowanie: przeglądanie stron, oglądanie you tube, od czasu do czasu ściągnięcie jakiegoś potrzebnego programu czy filmu.
Czy rzeczywiście Play wypada najlepiej?- nie np. Plus czy Era? Chciałabym płacić miesięczną jedną stawkę i martwic się że mi limit się skończy- jakie limity wybrać i ile to kosztuje???
 
     
halohalo 
Administrator


Telefon: Nokia 6120 Classic
Sieć GSM: PlusGSM
Internet: Play na kartę
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 964
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 13:55   

Tylko jak Ci tu nina doradzić, skoro opinie użytkowników odbierasz jako reklamę :wink:
_________________

 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Gru 24, 2009 19:01   

Ale zauważ nina, że ja nie mam Play ;) ja internet mam z sieci radiowej AgaNet, a telefon z Plusa, ale przy takim teście neta z Play byłem zszokowany jego szybkością jak i tym jaką cenę za to płacimy i jak duży mamy limit, a kolejnym plusem jest to, że nie masz stałego abonamentu ;) płacisz kiedy chcesz i na ile chcesz.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>