GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: era, najpierw, orange, teraz

Najpierw ERA a teraz ORANGE
Autor Wiadomość
ela7112 
Nowy(a) na forum


Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 15:54   Najpierw ERA a teraz ORANGE

Witam. Jestem chyba wyjątkowym pechowcem jesli chodzi o telefonie komorkowa.
Najpierw przez kilka lat bylam abonentem ERY. Korzystalam z telefonu na abonament i blueconnecta i bylam zadowolona.
W lipcu 2008 roku moj byly maz aby mi dokuczyc zadzwonil do BOK sieci ERA i dolozyl na moj numer telefonu dodatkowe oferty (oczywiscie platne). Dostalam od sieci w tej sprawie informacje sms-em. Natychmiast polaczylam sie z BOK i powiedzialam, ze ja zadnych planow taryfowych nie zmienialam i o co chodzi. Wtedy konsultant mi powiedzial, ze ktos zlozyl taka dyspozycje. Wiedzialam, ze to moj byly poniewaz "zyczliwie" mnie o tym swoim "psikusie" poinformowal. Zapytalam konsultanta jak to mozliwe, ze moj byly nie dosc ze dzwoni z innego numeru do nich i nie zna hasla abonenckiego robi na moim koncie co chce. Konsultant z rozbrajajaca szczeroscia poinformowal mnie, ze "ludzie czasem zapominaja hasla i wystarczy jesli powiedza do kogo nalezy interesujacy ich telefon i podadza np. date urodzenia." To naprawde trudne do odgadniecia dane dla bylego wieloletniego meza. Na moje oburzenie konsultant poradzil abym zrobila zastrzezenie, ze wszelkie zmiany w planie taryfowym moga byc udostepnione tylko po podaniu hasla abonenckiego. Wiec od razu kazalam mu taka dyspozycje zapisac. Wtedy powtornie sie zdziwilam. Konsultant powiedzial, ze nie moge tego zrobic przez telefon, bo on nie wie czy rozmawia ze mna (!) :shock:
Nawte to, ze dzwonilam z telefonu ktory byl zarejestrowany na mnie i znalam haslo abonenckie go nie przekonalo. Jedyne co zrobil to anulowal przyjete wczesniej dyspozycje i powrocilam do poprzedniego planu taryfowego.
Myslalam, ze taka sytuacja moze sie zdarzyc tylko raz, chcialam wierzyc ze to przez niekompetencje jednego z pracownikow. Och, jakze sie mylilam......

Kilka dni pozniej w nocy dostalam kolejnego sms-a od eks-meza, w ktorym poinformowal mnie iz zwiekszyl mi limit przesylu danych (tak to sie chyba nazywa) na blueconnecta. Podpisywalam umowe na 512 MB. Jak tylko to odczytalam to krew mnie zalala i od razu zadzwonilam znow do BOK. Konsultantka potwierdzila, ze o 2.39 w nocy ktos zlecil taka zmiane na 2 Giga. Ja sms-a od bylego otrzymalam przed godzina 3 w nocy. Wytlumaczylam konsultantce o co chodzi i powiedziala, ze w takim ukladzie to ona anuluje to nocna dyspozycje.
Poniewaz juz mialam tego dosc zaraz po rozmowie z BOK poszlam na najblizszy komisariat policji i zlozylam doniesienie na mojego eks. Przedstawilam otrzymane od niego sms-y.
Nadal spokojnie oplacalam blueconeccta przez internet w kwocie po 50 zl miesiecznie, choc abonament wynosil 47 zl.
Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy we wrzesniu zostal mi odlaczony internet. Znow dzwonie do BOK. Pan mnie informuje, ze mam wylaczony z powodu NIEDOPLATY.
Od tamtej pory trwala moja niezbyt mila korespondencja z ERA. Poinformowalam, ze zrywam umowe z ich winy (jako operator nie starannie chronili moje dane jako abonenta, pozwalali aby osobe trzecie i nieuprawnione dokonywalay zmian na moim koncie, malo tego - udostepniali mojemu eks mezowi informacje dotyczace wysokosci moich rachunkow platnosci). Era teraz mnie straszy i przysyla propozycje pozwow jakie skieruja przeciwko mnie do sadu, bo naliczyli mi kary umowne. Chcialam zalatwic sprawe z ERA polubownie - rozstac sie bez tych kar i naglasniania sprawy ale oni sa uparci.
Wylaczylam wiec ERE i zakupilam w kiosku starter do ORANGE.
I bylam zadowolona az do maja tego roku. W maju zadzwonil do mnie jakis ich przedstawiciel i zaproponowal przejscie z karty na doladowania. I glupia sie zgodzilam. Kurier przywiozl mi telefon i umowe, zaplacilam zlotowke. Zasililam przez internet telefon (jak zwykle) i jaki bylo moje zdziwienie, ze stan konta jakby sie nie zwiekszyl. Dostalam za to informacje, ze mam fakture na 75 zl (25 za abonament i 50 za przylaczenie do sieci).
Dzwonie wiec do BOK, tym razem do ORANGE, pytam o jakie przylaczenie do sieci chodzi...Tlumacze, ze w sieci to jestem juz od ponad pol roku i zeby mnie nie robili w balona. Wtedy konsultant mi wytlumaczyl, ze nie mam juz telefonu na karte a na abonament w jakims mixie. Wkurzona pakuje wszystko i odsylam pod podany adres. Wypelniam oczywiscie dokument rezerwacji i wszystko odsylam za potwierdzeniem odbioru. Dzis mi odlaczyli sygnal wychodzacych bo jakas faktura nie zaplacona no i twierdza ze nie maja mojego oswiadczenia rezygnacji. Znow mam czekac 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, z telefonu korzystac nie moge bo zablokowany a na koncie sa jeszcze pieniadze (te ktore wczesniej wplacilam przez internet na zsilenie konta)
Juz nie wiem co mam robic. Mial ktos podobna sprawe? Udalo sie wygrac z takimi firmami?
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 23:05   

Z czym chcesz wygrać bo nie rozumiem Twojego oburzenia.
Takich spraw nie załatwia się w taki sposób jaki przedstawiłaś w poście powyżej.
Tak zachowywać mogą się dzieci na piaskownicy które pożyczają sobie zabawki, ale nie firma z dorosłą osobą gdy chodzi o telefon.
To co przedstawiłaś przedstawia jedynie błędy jakie sama popełniłaś.
Wszystko można załatwić ale po wizycie w salonie ERY czy Orange i dowiedzeniu się na jakich warunkach i czy w ogóle jest coś takiego możliwe.
Odsyłanie jakiś rzeczy do operatora jest nie na miejscu... Najpierw jak wspomniałem trzeba dowiedzieć się czy jest to możliwe i dopiero po zawiadomieniu odpowiednich organów zrobić to....
Z kim chcesz wygrać? Nie masz na to szans. Oni są na wygranej pozycji w tej sytuacji.
I to Ty powinnaś lepiej chronić swoje dane, a po rozstaniu się z mężem zadbać o takie szczegóły jak zmiana hasła dostępu czy też zastrzeżenie dostępu.

Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
ela7112 
Nowy(a) na forum


Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 23:57   

ziomiwan napisał/a:
Odsyłanie jakiś rzeczy do operatora jest nie na miejscu... Najpierw jak wspomniałem trzeba dowiedzieć się czy jest to możliwe


Ponieważ umowa byla zawarta poza siedziba firmy, to wg obowiazujacego prawa mam 10 dni na odstapienie od umowy pod warunkiem zwrotu towaru.

ziomiwan napisał/a:
I to Ty powinnaś lepiej chronić swoje dane, a po rozstaniu się z mężem zadbać o takie szczegóły jak zmiana hasła dostępu czy też zastrzeżenie dostępu.


I wlasnie o to chodzi, ze moj byly nie znal i nie mogl znac hasel abonenckich ani nawet nie mial do nich dostepu. Od dawna nie mieszkamy razem a umowy zawieralam kiedy juz bylismy osobno. Znal jedynie numer telefonu i to wystarczylo.

ziomiwan napisał/a:
Takich spraw nie załatwia się w taki sposób jaki przedstawiłaś w poście powyżej.


Wiec moze podpowiesz jak mozna bylo to zalatwic? Jesli nie przyda to sie mi to moze innym Twoja rada bedzie pomocą...
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 09:49   

Historia dosyć ciekawa, tylko nie wiem do kogo powinnaś mieć tutaj pretensje.
Jeśli czułaś nie zagrożona takimi chwytami ze strony męża to mogłaś od razu zabezpieczyć dostęp. Wiele razy dzwoniłem na infolinię, ale zawsze weryfikowanych było co najmniej kilka moich danych, nie wierze, że na podstawie daty urodzenia bo wprowadzali jakieś zmiany. Po prostu mąż wszystko o Tobie wiedział... To nie ERA do tego doprowadziła...
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 23:05   

ela7112 napisał/a:
Ponieważ umowa byla zawarta poza siedziba firmy, to wg obowiazujacego prawa mam 10 dni na odstapienie od umowy pod warunkiem zwrotu towaru.

Bez wcześniejeszego zgłoszenia takiego działania z Twojej strony, firma nie musi przyjąć przesyłki, lub Ci ją poprostu odesłać.
ela7112 napisał/a:
I wlasnie o to chodzi, ze moj byly nie znal i nie mogl znac hasel abonenckich ani nawet nie mial do nich dostepu. Od dawna nie mieszkamy razem a umowy zawieralam kiedy juz bylismy osobno. Znal jedynie numer telefonu i to wystarczylo.

Musiał znać hasła i wszystkie inne potrzebne dane. W infoliniach weryfikuje się kilka danych jak już napisał haloxavi, więc z pewnością przy pomocy samej daty urodzenia tego nie zrobił.
ela7112 napisał/a:

Wiec moze podpowiesz jak mozna bylo to zalatwic? Jesli nie przyda to sie mi to moze innym Twoja rada bedzie pomocą..

Ale co tu chcesz załatwiać?
Swoje błędy? Hasła zmienia się natychmiast w takich sytuacjach jak opisałaś. Jeśli jednak mąż to zrobił to możesz założyć mu sprawę bo naruszył prawo.
Od operatora nie możesz niczego wymagać bo popełniłaś błędy niestety...
Pretensje możesz mieć jedynie do męża i to jego powinnaś pociągnąć do sądu.

Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 11:07   

Masz nauczkę na przyszłość i powinnaś pilnować swego dobytku. Era czy Orange nie są w stanie zapewnić 100% bezpieczeństwa, w obecnych czasach nikt nie jest w stanie tego zagwarantować - wszystkie zabezpieczenia można ominąć, a hasła niestety zdobyć.
 
     
ela7112 
Nowy(a) na forum


Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 02:36   

ziomiwan napisał/a:
Bez wcześniejeszego zgłoszenia takiego działania z Twojej strony, firma nie musi przyjąć przesyłki, lub Ci ją poprostu odesłać.


Nie odeslala. Przesylka poszla za potwierdzeniem odbioru, od ponad miesiaca cisza.

haloxavi napisał/a:
Masz nauczkę na przyszłość i powinnaś pilnować swego dobytku. Era czy Orange nie są w stanie zapewnić 100% bezpieczeństwa, w obecnych czasach nikt nie jest w stanie tego zagwarantować - wszystkie zabezpieczenia można ominąć, a hasła niestety zdobyć.


Tak, mam nauczke. Jednak uwazam, ze operator nie chronil moich danych zbyt starannie. Po to przy podpisywaniu umowy ustalalam haslo aby nikt niepowolany sie nie dobral do mojego konta. I dzwoniac na BOK i nie znajac hasla - nie powinnam nic zalatwic.
W przypadku zapomnienia hasla powinno sie pojsc do salonu sprzedazy lub podobnego miejsca, powiedziec ze sie zapomnialo hasla, udowodnic swoja tozsamosc i na miejscu zmienic haslo. A nie robicto przez telefon, gdzie tak naprawde konsultant nie jest w stanie stwierdzic czy osoba dzwoniaca jest upowazniona do uzyskania pewnych informacji.

haloxavi napisał/a:
Era czy Orange nie są w stanie zapewnić 100% bezpieczeństwa,


Tylko dlaczego konsekwencje ma ponosic klient? Firmy takie utrzymuja sie z naszych pieniedzy wiec powinny dolozyc wszelkich staran aby do takich sytuacji nie dochodzilo.

I tak mysle sobie - po co ustalac przy podpisywaniu umowy haslo abonenckie, skoro tak naprawde (jak widac na powyzszym przykladzie) nie jest ono do niczego potrzebne....
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Lip 01, 2009 09:45   

ela7112 napisał/a:
Tak, mam nauczke. Jednak uwazam, ze operator nie chronil moich danych zbyt starannie. Po to przy podpisywaniu umowy ustalalam haslo aby nikt niepowolany sie nie dobral do mojego konta. I dzwoniac na BOK i nie znajac hasla - nie powinnam nic zalatwic.

Musiał znać hasła dostępu, innej możliwości niema. Operatorzy to nie małe dzieci i wiedzą jak chronić dane i jak nie dać dostępu osobą niepowołanym.
Co do dalszej części Twojego postu to telefonicznie jest to chyba możliwe podając dane który były spisywane przy podpisywaniu umowy ;) ale nie po podaniu daty urodzenia.
Mąż MUSIAŁ znać hasła!!! Nie wmówisz mi że nie, w inny sposób nie zrobiłby tego.

ela7112 napisał/a:
Tylko dlaczego konsekwencje ma ponosic klient? Firmy takie utrzymuja sie z naszych pieniedzy wiec powinny dolozyc wszelkich staran aby do takich sytuacji nie dochodzilo.

Przepraszam bardzo, ale czy operator każdemu klientowi ma przydzielać człowieka który będzie chodził nim i pilnował czy nigdzie nikomu nie udostępnił hasła??
To Ty powinnaś postarać się aby hasło nie wpadło w niepowołane ręce, a w przypadku rozwodu czy rozstania z mężem niezwłocznie je zmienić.

I nie wmawiaj nam naprawdę że nie znał hasła i zrobił to przy pomocy daty urodzenia...
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>