GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: f480, pomocy, samsung

Samsung f480 Pomocy!!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
darekszefo8
Nowy(a) na forum


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 20:38   Samsung f480 Pomocy!!!!!!!!!!

witam
Mam samsunga f480 i mam problem z wgrywaniem java na telefon,znalalzem opis jak to zrobic ale ie wykrywa mi portu:/// POMOCY!!! A może jest jakis soft co kolwiek co pomozde wgrac cos na ten telefon z javy??? Co to ma byc zeby nic sie nie dalo wgrac yhhhh;/ponizej opis wgrywania.... a tak przy okazji jesli ktos ma mp3 tapety dzwonki gry co kolwiek na ten telefon to porosze:)

Podany tutaj sposób wgrywania aplikacji i gier java działa z nowymi telefonami Samsung z opartymi o Qualcomm (prawie wszystkie nowe telefony jakie są aktualnie sprzedawane, oprócz Samsunga E250 i D900i), program TkFileExplorer stanowi alternatywę dla menadżera plików BitPim.

Opisany poniżej sposób wgrywania aplikacji i gier java działa na pewno z telefonami:

* Samsung F330
* Samsung F480
* Samsung F490
* Samsung G800
* Samsung L760
* Samsung U700
* Samsung U800
* Samsung U900
* Samsung Z170
* Samsung Z400


Co potrzebujemy:

* Telefon
* Zwykły kabel USB z telefonu
* Sterownik SAMSUNG Composite USB Driver 4.34 WHQL
* Program TkFileExplorer 2.2
* Aplikacje java


Zaczynamy:

1. Ściągamy sterownik i program, SAMSUNG Composite USB Driver 4.34 WHQL oraz program TkFileExplorer 2.2. Paczka plików znajduje się na końcu artykułu w załączniku.

2. Wypakowujemy sterowniki do folderu np. na Pulpicie ale nie instalujemy nic.

3. Rozpakowujemy plik SAMSUNG_Composite_USB_Driver_4_34_WHQL.zip, następnie uruchamiamy Setup.exe - teraz zostaną zainstalowane sterowniki.

4. Podłączamy telefon do komputera, powinien nam pojawić się napis device installed and ready

5. Uruchamiamy program Execute TkFileExplorer_2.2.exe z wypakowanego folderu w 2 pkt.
TkFileExplorer


6. Telefon powinien być ustawiony w trybie Samsung USB mode jeśli masz Qualcomm to zmień, jeśli nie wiesz o co chodzi, zignoruj to - prawdopodobnie masz w trybie Samsung USB mode.

7. Wchodzimy do Setting COM, powinien pojawić się nam tylko 1 dostępny port pod warunkiem że wszystko zrobiliśmy dobrze, nie zmieniamy żadnych ustawień.
TkFileExplorer

TkFileExplorer

8. Teraz wciskamy File Connect, teraz powinien nam wyskoczyć drzewko plików.

9. Wysyłamy pliki aplikacji java *.jar i *.jad do folderu Game, który znajduje się w:

/Media/Games
W przypadku telefonów Samsung F330, G800, L760, U700, U800, U900, Z170...

/Exe/Java/Games
W przypadku telefonów Samsung F480, F490...
TkFileExplorer

Dobra rada: we wspomnianym katalogu (Games) należy utworzyć podkatalog i nazwać go tak jak grę (w zasadzie nazwa tego katalogu jest dowolna) i dopiero do niego wrzucać pliki *.jad i *.jar!
Pamiętajcie: każda gra w osobnym katalogu!!! Daje to nam następujące korzyści:
a) Porządek w systemie plików
b) Możliwość usuwania gier z poziomu telefonu
c) Nie mieszają się pliki różnych gier, np. jeśli dwie gry zawierały w sobie pliki o takich samych nazwach to albo jedna z nich się w ogóle nie zainstaluje, albo poprzednia przestanie działać. Częstszym skutkiem (co pewnie zauważyli ci którzy wgrali sobie sporo gier) jest pomieszanie ikonek. Po prostu w menu telefonu ikony są źle przyporządkowane do tytułów aplikacji.

10. Odłączamy telefon od komputera.

11.Teraz zaktualizujemy nasz telefon o nowe pliki, robiąc następującą operację:

W przypadku telefonów Samsung F330, F480, F490, G800, L760, U700, U800, Z170...
Wpisujemy kod na klawiaturze telefonu *#6984125*# wyskakuje nam Menu Administratora (Admin setting)
a) Wchodzimy do menu Internals i wpisujesz Master Key: *#9072641*#
b) Wybieramy menu Storage settings
c) Klikamy Update Java DB.

W przypadku telefonów Samsung U900... (Nie sprawdzone - proszę o weryfikację)
Wpisujemy kod na klawiaturze telefonu *#3695147*# wyskakuje nam Menu Administratora (Admin setting)
a) Wchodzimy do menu Internals i wpisujesz Master Key: *#3971258*#
b) Wybieramy menu Storage settings
c) Klikamy Update Java DB.

W przypadku telefonów Samsung Z400...
Wpisujemy kod na klawiaturze telefonu *#1546792*# wyskakuje nam Menu Administratora (Admin setting)
a) Wchodzimy do menu Internals i wpisujesz Master Key: *#2456987*#
b) Wybieramy menu Storage settings
c) Klikamy Update Java DB.

12. Cieszymy się nowymi aplikacjami java na telefonie


Źródła:
Instrukcje wymyślił Azev z forummobiles.com, obrazki oraz paczka plików pochodzi od tego autora, następnie sensesme z gsmhosting.com dodał swoje uwagi. Korzystałem również z wypowiedzi stn z samsung-mobile.pl który przetłumaczył instrukcję na język polski i dodał komentarze.
pożyczone z SAMSUNG24.COM.PLL
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 20:54   

Jeśli chodzi Ci o gry to podobno Model SGH-F480 obsługuje tylko gry i aplikacje dotykowe,
współpracujące z JAVA™ MIDP 2.0.
Ale na PW przesyłam Ci instrukcję.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
darekszefo8
Nowy(a) na forum


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 21:08   

No dzieki ale przeslales mi to sama instrukcje, a ja mam problem na tym kroku gdzie trzeba wejsc w settin-COM i tam mi nie wykrywa telefonu:/
 
     
ziemca
Nowy(a) na forum


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 10:41   

Witam. zrobilem wszystko tak jak napisaliscie, krok po kroku wszystko szlo pomyslnie jednak w telefonie nie widac gier ktore zgralem, sciagnelem zestaw gier na telefony dotykowe (same pliki jar.) umiescilem w /Exe/Java/Games zaktualizowalem jawe w admin panel i nic :| . dodam ze posiadam telefon samsung sgh F480. Proszę o pomoc pozdrawiam
 
     
virusup
Nowy(a) na forum


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1
Wysłany: Śro Sie 18, 2010 15:00   

ja ma z170 i tez mi nie widzi portu. dopiero jak zainstaluje qualcom i odpale pc studio to mi sie pojawia ale i tak to nie to. probowalem na 2000 i xp. i nic. to samo...
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Sie 18, 2010 16:47   

virusup- najlepiej wykup sobie pakiet internetu i poprzez www.laduj.pl pobieraj gry i instaluj. Mniej roboty i szybciej.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>