GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: operatora, wybor

Wybór operatora
Autor Wiadomość
Genesis72
Nowy(a) na forum


Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 22
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 12:43   

Minuty w abonamencie w PLAY nie przechodza na nastepny miesiac
Wiec odpada
Mysle o karcie
w prococji mam dodatkowe 30 min
wiec jest wykupie karte za 25zl a koszt jest 0.49 to
(25/0.49)=51 minut + 30 min dodatkowe to jest 81 min
25/81 = 0,30 zl za minute
Czy dobrze obliczylem
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 18:30   

Czy wybrałeś już Play na kartę? Czy bierzesz pod uwagę inne sieci? Aktualnie są fajne promocje z podwójnymi doładowaniami, na których możesz sporo zaoszczędzić. Zdajesz sobie sprawę, że decydując się na Play zwiększasz koszty dzwonienia do Ciebie?
 
     
Genesis72
Nowy(a) na forum


Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 22
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 18:52   

Nie, jeszcze nie wybrałem
Hey Ah ma teraz taka oferta
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 00:10   

Dzwonienia do siebie ale nie gdy on będzie dzwonił a to chyba najważniejsze? Zresztą myślę że operatorzy i tak obniżą niebawem koszty rozmów z play.
Bardzo fajne haloxavi, jeśli masz na myśli tak taka gdy trzeba doładować telefon dwa razy w ciągu 5 dni a wtedy podwajają drugie doładowanie.. Super promocja niema co..
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Genesis72
Nowy(a) na forum


Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 22
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 07:50   

Czy to dla wszystkich siec?

Z tego co wiem wHey AH trzeba 2 razy na min 30 zl kwote doładowac a dostane 150 zl

Połaczeje w Hey Ah to 0.68 zl
30 zl/.68=44 min
44min=2 = 88min
150zl/88min= ok. 1.8 gr
I tak Play jest taniej bo ma 0.49 zł ale przez caly czas, a nie jednorarowo
Proszę o porównanie
 
     
Banishtel 
Nowy(a) na forum
Niezależny Operator


Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 09:26   

Ziomiwan, miałem na myśli że nie możesz wybrać Sobie darmowego numeru za free, ponieważ musisz zapłacić za niego 10 PLN miesięcznie.. No to za free czy za "dychę"? Jeśli rozmawiasz z jedną osobą to na pewno się opłaci. Ale to już jest zakładanie że na połączenia nie chcesz nic wydawać.

A mnie się wydaje że to zemną się zgodzi więcej osób. Takie przeliczenia faktycznie są g... warte jeśli korzystasz ze Swojego darmowego numeru i nie wydajesz więcej na telefon niż 20 złotych. Porównywane tutaj kwoty były dość niskie a i tak było widoczne jak na dłoni że można znaleźć oszczędność. A zapewniam że jeśli wydzwaniasz ponad kilkaset złotych na miesiąc to wtedy przy takich "gó***nych" obliczeniach - jak je nazwałeś, widać różnicę i to całkiem sporą...


ps. co do tego "darmowego numeru" tutaj proszę, jest regulamin tejże promocji, jak wiecie promocje się kiedyś kończą także zawsze lepiej zobaczyć jaki cennik podpisujesz, ponieważ później będziesz miał takie stawki...
Darmowy numer
Cennik w MixPlusie
_________________
Patrz regulamin forum pkt 11
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 10:34   

Banishtel, otóż pracownik Plusa napisał że promocja będzie nadal aktualna.
Poza tym każdy wybiera swojego operatora jak mu pasuje, tzn co mu odpowiada w danej sieci. Jeśli ktoś wydzwania kilkaset złoty miesięcznie to nie wybiera telefonu na kartę tylko abonament bo tam ma dużo taniej jeśli dużo dzwoni.
Może i widać różnicę ale co z tego??
Wydzwaniam więcej niż 20zł ale te 2gr czy tam ile więcej narazie nie robią mi różnicy.
Jak to nazwiesz to Twoja sprawa ale za te 10zł możesz dzwonić do wybranej osoby nawet 24h na dobę czy też pisać sms za smsem, a za te marne 10zł ile mógłbyś dzwonić?
I dlaczego według Ciebie jeśli mam ten numer za 10zł to nie zamierzam wykonywać innych połączeń?? Dzwonie i to całkiem dużo a i tak mi wszystko odpowiada.
Poza tym mogę aktywować jakiś pakiet rozmów za kilka groszy.

Genesis72, Play chyba ma najtaniej połączenia i całą resztę, jedynie inni do Play mają drożej, aaale cóż coś za coś, ktoś musi stracić aby ktoś mógł zyskać ;)
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Banishtel 
Nowy(a) na forum
Niezależny Operator


Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 13:55   

Absolutnie nie chciałem powiedzieć że dzwonisz mało, mówię jedynie że dzwoniąc dużo, do różnych sieci nie ma sensu patrzeć na promocję tylko na cennik (no chyba że chcesz zmieniać sieć jak tylko się skończy promocja). A jeśli nie rozmawiasz dużo (te nieszczęsne 20zł) to mixplus jest faktycznie rozsądną ofertą. Nie mogę się z tym nie zgodzić. Sam korzystam z Mobila i ze swojej sieci, ponieważ to mi się opłaca najbardziej, jestem w biurze czy w domu dzwonie ze stacjonarnego, jestem w terenie dzwonie z mobilki. (wiadomo)
Cały mój wywód z tym liczeniem wziął się z tego że akurat zajmowałem się porównaniem ofert operatorów stacjonarnych. Którzy maskują bardzo wysokie stawki pod nazwą "darmowych minut". Ale o tym to już nie w tym temacie.

Tak czy inaczej zgadzam się że wybór operatora to kwestia indywidualna, zależna od zapotrzebowania.

Pozdrawiam.
_________________
Patrz regulamin forum pkt 11
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 16:46   

Ziomiwan - stawki na Playa są narzucone z góry i szybko się nie zmienią. Myślałem oczywiście o podwójnym doładowaniu w Tak-Taku, możesz mi powiedzieć w czym jest zła ta promocja i wskazać ewentualnie lepszą w tym samym klimacie?

Genesis72 - do wszystkich, żeby otrzymać 150 musisz doładować 150 zł

Banishtel

Kod:
Tak czy inaczej zgadzam się że wybór operatora to kwestia indywidualna, zależna od zapotrzebowania.


zgadzam się :wink:
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 22:47   

Narzucone przez danego operatora haloxavi, który może obniżyć te stawki.
W tym jest głupie dla mnie że mało któregp użytkownika tak taka (a w większości jest to jak sądzę młodzież, bo przeważnie to młodzież korzysta z pre-paid) jest stać aby doładować sobie konto 2x w ciągu pięciu dni np. po 30zł bo przeważnie rodzice im dają 30zł na doładowanie ;) , do tego tak czy inaczej musisz doładować konto po upływie 30dni (bo chyba też tak jest w tak taku).
No ale oczywiście jeśli ktoś doładowuje więcej niż 30zł w miesiącu to jest to bardzo fajna promocja. Właśnie wszystko sprowadza się do potrzeb poszczególnych osób. I nie da się chyba wybrać najlepszego operatora niestety...
I jeśli naprawdę do wszystkich sieci to jest to jeszcze lepsze, bo myślałem że tylko do ery, bo z tego co pamiętam to złodzieje z orange robili takie promocje ale to co Ci dodali było do wykorzystania w orange.
Bez dwóch zdań jednak odradzam każdemu ORANGE najgorsza sieć według mnie.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 16:29   

W podwójny doładowaniu kase wykorzystuje się do wszystkich. Doładowania należy dokonać w ciągu 5 dni. Myślę, że nawet rodzice chętnie by dali te parę złoty więcej swojemu dziecku na doładowanie jeśli tylko dziecko byłoby odpowiedzialne i wykorzystywało miesięcznie te 30 zł. Dzięki temu sam rodzic by zaoszczędził.
 
     
focus88 
Nowy(a) na forum
PLAY DKB


Wiek: 36
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 19:39   

Ja uważam, że powienieś smiało przeskoczyć na PLAY-a i to nawet na abonament.

Dlaczego??

PLAY ma fajna oferte jeśli chodzi o nowych klientów z przniesieniem numeru:

przenosisz numer z HEYAH do PLAY wybierasz Abonament ONE PLAY 65 za 50zł w tym masz 166 minutek do wszystkich albo 325 smsków do wszystkich, ale to nic najfajniejsze jest to ze w tym abonamencie możesz wybrać sobie nawet fajny telefon np:

Nokia E51, SE W910i, SE c902 dwa pierwsze za zeta a ostatni za 69zł,

doadtkowo przez pół roku płacisz tylko 25 zł miesiecznie i jak boisz sie ze wydzwonienia za dużo możesz ustaić blokade.

Pozdrawiam
DKB PLAY focus88
_________________
Doradca Biznesowy PLAY ;]
 
 
     
Faile
Bywa na forum


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 40
Wysłany: Śro Lut 18, 2009 02:09   

No tak, ale potem przez półtora roku płacisz 69, nie? ;->
Wolę pozostać przy tej mojej Heyah ;-)
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Lut 18, 2009 18:59   

Za co placi 69??? Przecież napisał że za telefon płaci tyle a nie za abo...
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
focus88 
Nowy(a) na forum
PLAY DKB


Wiek: 36
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 23:25   

nie nie za abonament płacisz przez cały okres umowy 50 zł brutto :)
_________________
Doradca Biznesowy PLAY ;]
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>