GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: aparatem, czy, oddzielnie, telefon

Telefon z aparatem (2 w 1), czy oddzielnie?

Co wybrać?
Telefon z dobrym aparatem
33%
 33%  [ 1 ]
Oddzielnie telefon, oddzielnie aparat
66%
 66%  [ 2 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
Piotr Jankowski
Nowy(a) na forum


Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 01:47   Telefon z aparatem (2 w 1), czy oddzielnie?

Witam serdecznie!

Jestem tu nowy i zdaję sobie z tego sprawę, że mogę być w pewien sposób uciążliwy, wkońcu niekoniecznie muszę wiedzieć, jakie panują na tym forum zwyczaje... Dlatego proszę o drobną wyrozumiałość ;) Aczkolwiek zapoznałem się z regulaminem forum i wydaje mi się, że tym tematem nie łamię podstawowych zasad forum... Jeśli jest inaczej, to przepraszam i proszę o usunięcie wątku.

Temat dotyczy mojej indywidualnej "sprawy", widziałem, że powstają na tym podforum podobne wątki, dlatego postanowiłem założyć swój oddzielny ;)

Ale do rzeczy... (i poniżej zaczyna się wreszcie główna myśl mojego wątku ;))...


Dysponuję "wolną" kwotą 800 zł, podobno nie powala to na kolana, ale dla mnie takie oszczędności (przy moich zarobkach) to dużo, nawet bardzo ;) dlatego niezmiernie proszę o potraktowanie tematu poważnie, bardzo mi na tym zależy :)

Kwotę tę, 800 zł, chciałbym przeznaczyć na telefon i aparat fotograficzny... I właśnie teraz zaczynają się schody... Moje pytanie brzmi: co Wy (na moim miejscu) byście wybrali dysponując tą kwotą? Telefon z dobrym aparatem do 800 zł, czy telefon i aparat oddzielnie (obydwa za ok 400 zł)? Mówi się, że żaden telefon z aparatem nie zastąpi samego aparatu... ale chyba lepiej mieć dwa w jednym niż "wlec się" po mieście z dwiema cegłami ;) dlatego mam poważny dylemat... Co Wy o tym sądzicie? Jak byście mi doradzili? Czy postąpili na moim miejscu? Dwa w jednym, czy obydwa oddzielnie? ;) Proszę o pomoc... oraz ewentualne propozycje telefonów z uwzględnieniem w/w kwoty.

Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź!
Nie jestem totalnym laikiem i pewne swoje zdanie w tej kwestii mam wyrobione, ale na pewno Wasze opinie mi się przydadzą :)

Oczywiście zakładam, że lepiej kupić telefon i do niego dokupić starter niż mieć telefon za złotówkę ale wiązać się jakąś chorą umową na 3 lata z jakimś operatorem. Czy nie mam racji? :)

Raz jeszcze dziękuję za zainteresowanie.
Pozdrawiam!
 
     
tantal666 
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 90
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 05:04   

Nie jesteś w żaden sposób uciążliwy! Na tym forum są bardzo mili i sympatyczni ludzie, o czym sam się niejednokrotnie przekonałem! :)
A teraz do rzeczy. Aparat+telefon czy aparat w telefonie... ciężkie pytanie! To zależy jakie zdjęcia chcesz robić. Nie jestem ekspertem w dziedzinie aparatów, ale moja ponad już trzyletnia cyfrówka robi lepsze zdjęcia niż mój (niestety już były) Samsung L760. Chociaż Samsung niewiele cyfrówce ustępował. Jeżeli więc zależy Ci na robieniu "profesjonalnych" zdjęć, to zdecydowanie jakaś dobra cyfrówka. Jeżeli natomiast masz takie podejście jak ja, tzn. pstryknąć parę okazyjnych zdjęć, które mają być przede wszystkim miłą pamiątką, to lepiej dobry telefon z aparatem. Wszak masz rację, po co nosić dwie "cegły" na raz. Aparat nie zawsze jest pod ręką, a telefon tak.
Jeżeli już zdecydujesz się na telefon z aparatem, to ja osobiście polecam Samsunga. Przerobiłem już LG, moja dziewczyna ma Sony-Ericson'a i te marki zdecydowanie gorzej wypadają w porównaniu z Samsungiem. Ja miałem L760 i zdjęcia wychodziły całkiem niezłe! Jedyną jego wadą był brak flesza.
Wejdź sobie na stronkę:
http://www.fotosik.pl/aparaty/
Tam masz pogrupowane zdjęcia wg aparatów jakimi zostały wykonane. Pośród wielu cyfrówek, pojawiają się też zdjęcia wykonane telefonami. Możesz sprawdzić jak wychodzą zdjęcia danym aparatem przed jego zakupem, to na pewno pomoże Ci coś wybrać, zamiast kupować w ciemno!
Pozdrawiam!
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 09:42   

Nie jesteś uciążliwy w nawet najmniejszym stopniu! W końcu po to jesteśmy żeby sobie pomagać ;) .
No właśnie.. Pytanie brzmi czy chcesz mieć doskonałej jakości zdjęcia czy takie okazyjne dobrej jakości? Telefonem możesz zrobić bardzo dobre zdjęcia, które tylko trochę ustępują cyfrówką. I jak kolega wyżej jeśli telefon z aparatem to Samsung.
Odpowiedź na to pytanie wszystko wyjaśni.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Piotr Jankowski
Nowy(a) na forum


Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 10:26   

Witam. Dziękuję za zainteresowanie :)

Nie wiem czy nie pójść na pewien kompromis i nie kupić telefonu z dobrym aparatem i aparatu jednocześnie... Na Allegro widziałem Cybershoty do 500 zł, polecany L760 też dostałbym do 500 zł, do tego dokupiłbym za pozostałe 300 zł aparat i mamy kompromis ;)

Zastanawiałem się też nad Nokią 5310, zdjęcia robi średnie (nienajgorsze), ale mógłbym nią zastąpić też empetrójkę, i kolejnej "cegły" mniej ;) MP3 w telefonie też ma dla mnie pewne znaczenie ;)

Nie wiem... Co sądzicie?

Generalnie zależy mi na tym, żeby telefonem robić dobre zdjęcia (ale nie muszą być rewelacyjne)... po prostu chodzi o to, że w momencie gdy zabraknie mi aparatu, telefon choć trochę by mi go zastępował... Naprawdę nie musi robić rewelacyjnych zdjęć, no ale też nie przesadzajmy w drugą stronę ;) Mają być po prostu na poziomie "dobry" :)

No to mniej-więcej przybliżyłem moje wymagania ;) W dalszym ciągu liczę na pomoc (tak jak dotychczas :) ).

Pozdr.
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Śro Gru 10, 2008 17:09   

No, najlepiej kupić jakiś telefonik , którym można będzie w razie czegoś zrobić jakieś w miarę porządne zdjęcie i kupić dobry aparat, którym będzie można zrobić na prawdę dobre zdjęcie. Spokojnie mógłbyś kupić jakiegoś Samsunga za 400zł np. U600/700 i dobry aparat.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
tantal666 
Bywa na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 90
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 00:57   

Piotr Jankowski napisał/a:
polecany L760 też dostałbym do 500 zł

I to nie tylko na allegro. Ja widziałem w Media-Markt nowe L760, za cenę 500-600zł. (zależnie od promocji jakie oferowali. Poza tym L760 ma mp3 wbudowaną i słuchawki w zestawie.
Ew. U600/700 tak jak to polecał Darkgee.
Musisz się jednak liczyć, że przy tak intensywnym użytkowaniu (aparat, mp3, radio, etc.) będziesz musiał ładować swojego Samsunga co 2 dni. Dłużej nie pociągnie.

Aha i jeszcze jedno. Kupując telefon spraw sobie taki, który ma minimum 256tys. kolorów. Ale o tym pewnie wiesz.

Sorry, za pisanie posta pod postem, ale ja zawsze sobie przypomnę po czasie coś, co chcę dodać :lol:
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 12:29   

No właśnie możesz wziąść sobie Samsunga U700 który ma aprat 3,2mpx z autofocusem i lampą błyskową i robi naprawdę bardzo ładne zdjęcia, do tego jest bardzo dobrym telefonem i mp3 odtwarza bardzo ładnie.
Chcesz kupić telefon w 100% nowy czy lekko używany?? Na lekko używanym zaoszczędzisz też trochę a resztę kasy mógłbyś wpakować w jakiś aparat (polecam aparaty Benq).
Chyba w żadnym telefonie przy intensywnym użytkowaniu bateria nie wytrzyma więcej niż dwa dni.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Piotr Jankowski
Nowy(a) na forum


Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 13:15   

A co powiecie na Nokię N73 ME? Nowe są raczej drogie, 700-800 zł (?), ale gdybym powiedzmy kupił używaną ale na gwarancji (patrz -> komis GSM), za ok 500 zł, to za resztę mógłbym kupić cyfrówkę... Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

A N73 mi polecają dosłownie wszędzie... dobry aparat, który nie ustępuje k800i, a do tego wersja muzyczna ma dobry odtwarzacz MP3... No i zawsze to Nokia! :)
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 17:05   

Wystarczy zwykła N73. Nowa kosztuje ok. 650 zł, a używana ok 450-500 zł. Ten model Nokii jest bardzo dobry i jego właśnie możesz wziąć.

P.S. Żeby uprzedzić pytania N73 i ME to to samo, ale różni się obudową, wyglądem i obsługą odtwarzacz.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 22:17   

N73 jest duża.. Jeśli lubisz mieć cegłę do samoobrony to bierz ją ale jeśli wolisz mieć mniej w kieszeni to nie bierz jej pod żadnym pozorem.
Zdjęcia? Średniej jakości jak dla mnie a muzyka gra nawet dobrze.
Nokia nokia... Nokią teraz zachwycają się tylko ludzie którzy nigdy nie mieli żadnego innego telefonu tzn innej marki i nie wiedzą że inne telefony są tak samo dobre a nawet lepsze i pakują kupe kasy nokii która z nich kpi ;)
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 17:28   

A ja właśnie chce wymienić K800i na N73, bo potrzebuje telefonu w porównywalnej cenie, ale z systemem operacyjnym, a N73 jest bardzo fajna.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Piotr Jankowski
Nowy(a) na forum


Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 4
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 00:49   

Wyszło na to, że kupiłem Nokię N73 ME, czy to udany zakup, czas pokaże... :)

Dzięki Wam za pomoc. Macie ode mnie po punkcie :)
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Sob Gru 13, 2008 09:42   

Zawsze służymy pomocą. :mrgreen:
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>