GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czy, iphone, n82, nokia

Nokia N82 czy iPhone???????
Autor Wiadomość
yankesesc
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 15:39   Nokia N82 czy iPhone???????

Tak jak w temacie czekam na wasze opinie wszyscy ktorzy mieli do czynienia z tymi 2 telefonami.Mam zamiar kupic nowy telefon i mam dylemat miedzy tymi dwoma zaznacze ze iPoda juz mam takze muzyki mam na czym słuchac.Co byscie doradzili??
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 17:10   

Zdecydowanie bierz N82. iPhone to tylko przereklamowany gadżet, który wyróżnia się tylko wspaniałym ekranem, ale nie posiadający jakiś lepszych funkcji.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 22:15   

N82 bez dwóch zdań. Pisanie na dotykowym ekranie po czasie staje się bardzo męczące i denerwujące. Może i ciekawy gadżet ale baaaaardzo nie dopracowany... Do tego słyszałem że iPhone sam wysyła jakieś smsy... Nie polecam iphona, zabawka dla dzieci. N82 nie jest może piękna ale o niebo lepsza od iPhona. I napewno wytrzymalsza i bardziej dopracowana. Także z tych dwóch telefonów polecam tylko i wyłącznie N82.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 08:02   

Witam serdecznie,
..zgadzam się z przedmówcami..bierz N82 - fajny telefonik, a co do iPhona..dość droga zabaweczka, ale nie warta swojej ceny ;) ..odradzam.
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
Ricky 
Bywa na forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 36
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 08:16   

Iphone - przereklamowany gadżet, fajnie wyglądający, dotykowa klawiatura jest fajna, przeglądarka też...
No i w zasadzie nic więcej...
Brak aplikacji, cokolwiek chcesz wgrać - płacisz, kilka potrzebnych rzeczy nie działa (MMS, bluetooth), całkowity nadzór nad urządzeniem przez firmę Apple.

Ja bym nie brał...
 
     
przemek 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 09:27   

ziomiwan napisał/a:
N82 bez dwóch zdań. Pisanie na dotykowym ekranie po czasie staje się bardzo męczące i denerwujące.


Nie prawda. Bardzo fajnie i szybko się pisze.

ziomiwan napisał/a:
Do tego słyszałem że iPhone sam wysyła jakieś smsy...


Źle słyszałeś. Nie wysyła sam, nie łączy się sam z internetem - chyba, że mu na to pozwolisz.

Ricky napisał/a:

Brak aplikacji, cokolwiek chcesz wgrać - płacisz, kilka potrzebnych rzeczy nie działa (MMS, bluetooth), całkowity nadzór nad urządzeniem przez firmę Apple.


Nie prawda.
Aplikacji jest mnóstwo w AppStore. Są darmowe i płatne. Darmowe wcale nie znaczy złe - jest kilka bardzo dobrych.
MMS - nie ma, ale jak ktoś nie korzysta to nie problem.
Bluetooth - ograniczony, można tylko podłączyć zestaw słuchawkowy ale nie każdy.

Ricky napisał/a:

całkowity nadzór nad urządzeniem przez firmę Apple.


Co przez to rozumiesz? Ja sam nadzoruję swój telefon.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 10:15   

"Klienci, którzy zakupili telefon Apple iPhone 3G w sieci Orange, powinni bacznie przyjrzeć się swojemu bilingowi połączeń. Urządzenia z oprogramowaniem w wersji 2.0 samoistnie wysyłają SMS-y.

Telefon wysyła kilka, góra kilkanaście SMS-ów na numer 21101 o treści Tok2Me. SMS-y są taryfikowane i na rachunku szczegółowym zidentyfikować je można jako SMS Data.

Problem można określić jako już rozwiązany, gdyż bezpłatna aktualizacja oprogramowania przy użyciu iTunes załatwia sprawę. Telefony z firmwarem w wersji 2.0.1, 2.0.2 oraz 2.1, nie wysyłają już samoistnie SMS-ów.

Podobna wpadkę miała niegdyś Motorola - pierwsza partia telefonów Motorola FONE F3 trafiła na rynek z inżynierską wersją oprogramowania. Telefony wysyłały raport pracy SMS-em na angielski numer, obciążając rachunek klienta. Telefon otrzymał naszą nagrodę w kategorii Telefon Roku w plebiscycie Głuche Telefony 2007. "

Co prawda pomyliłem się tylko tym że to Iphone 3g wysyła sam sms a nie zwykły Iphone.

Bardzo fajnie i szybko się pisze. Skomentuje to tyko tak- hahaha nie żartuj sobie.
przemek, proponujemy poczytać troszkę o Iphonach i wtedy zobaczymy czy będziesz uważał że apple niema nadzoru nad Iphonem.
MMS powinien być w każdym telefonie, raz nie korzystasz a raz chcesz wysłać np zdjęcie i kiszka.
Ograniczony bluetooth to już w ogóle śmiech na sali!! Tyle pieniędzy za lipny telefonik który ma mnóstwo wad?? Nie przesadzajmy.

N82 jest przecudna w porównaniu z iPhonem.

Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
przemek 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 10:25   

Wiadomość, którą cytujesz nie dotyczy wszystkich iPhone'ów i dotyczy konkretnego operatora. Więc nie jest to wada związana bezpośrednio z telefonem.

Jeżeli chodzi o klawiaturę dotykową to ja mam do Ciebie pytanie - korzystałeś? Na dłuższą metę?

Mam iTelefon i mnie osobiście bardzo dobrze się pisze.

O rzekomym "nadzorze" nad iTelefonem czytałem i uważam, że więcej w tym sensacji niż sensu. Podobne elementy możesz zarzucić każdemu, kto produkuje sprzęt elektroniczny i oprogramowanie. Jeżeli jednak komuś przeszkadza taki nadzór, to zawsze może się go pozbyć - jailbreak.

MMS - nie korzystam. Jak będę chciał wysłać zdjęcie to skorzystam z klienta poczty. Ja osobiście uważam, że jeżeli czegoś nie potrzebuję to nie muszę tego mieć w telefonie. Jeżeli potrzebowałbym MMSów nie kupiłbym iPhone'a.

Bluetooth - podobnie - chociaż z niego czasami korzystałem. Nie uważam, żeby to był jakiś super niezbędny element (dla mnie).

Jak pisałem, dla mnie brak MMSów i bluetooth nie jest wadą. Oczywiście jeżeli ktoś wysyła MMSy to iPhonie nie będzie dla niego. Proponuję się zastanowić najpierw czego oczekujemy od telefonu - jeżeli tylko dzwonienie i SMS to wystarczy już Nokia 1600.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 10:43   

To nie jest temat na dyskusję o iPhonach ale odpowiem tylko na Twój post (jeśli jeszcze będziesz chciał o tym porozmawiać to zapraszam na pw albo gg ;) )

Tak korzystałem z dotykowej klawiatury przez jakieś hmm 4-5dni.
MMS nie jest najważniejszy ale proszę.. jeśli płacę 2tys za telefon to mam pewne wymagania... Już lepiej kupić sobie podróbkę iPhona za 400zł która jest lepsza...
Bluetooth jest ważny akurat, dla mnie napewno tak.
Od telefonu dużo wymagam a iPhone niestety nie spełnia moich oczekiwań nawet w 40%... Poprostu bardzo droga zabawka dla gimnazjalisty nic więcej. I naprawdę te podróbki iPhona są o niebo lepsze.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ricky 
Bywa na forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 36
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 10:56   

Jeżeli ktoś z góry przyznaje, że firma Apple może w każdym momencie usunąć dowolną aplikację z mojego telefonu to chyba znaczy, że ma całkowity nad nim nadzór...

Bluetooth którym można podłączyć tylko słuchawkę to chyba zbyt wiele żeby tak go nazywać...

MMS - fakt można się bez tego obyć...

Poczta - raz skonfigurowana będzie się stale łączyła - nie można zmienić częstotliwości ani jej chociażby wyłączyć czasowo... W taryfie gdzie dostęp do internetu jest bezpłatny jest jeszcze do przyjęcia - ale co później? Co jeżeli chcesz używać iphona bez takiej taryfy?

Aplikacje? Pokaż mi choć jedną nawigację... nie licząc google map, który nie spełnia założeń nawigacji.

Ech - można by długo wymieniać...
Moim zdaniem gadżecik ładny a nie spełniający wymagań...
 
     
przemek 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 15:37   

To nie jest tak, że mogą Ci usunąć aplikację z telefonu. Podejrzewam, o co Ci chodzi, ale uwierz mi, można to obejść jeżeli chcesz.

W przypadku poczty się mylisz. W iPhonie jest możliwość ustawienie tego czy ma się łączyć sama (i co jaki czas) czy też tzw. ściąganie ręczne (Ty decydujesz kiedy). Jest też opcja PUSH, ale nie każda skrzynka mailowa to obsługuje. Tak więc iPhone nie ściąga Ci sam poczty jeżeli sobie tego nie życzysz.

Aplikacje - nawigacja? Nie rozumiem tego przejścia. na iPhone jest wiele różnych aplikacji. Jeżeli chodzi Ci o jakąś nawigację to fakt - takiej z prawdziwego zdarzenia nie ma. Ale podobno TomTom już nad takową pracują, inni producenci pewnie też nie próżnują.
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 20:06   

przemek, zauważ, ze na iPhone'a jest dużo aplikacji, bo gdyby nie to, to ten telefon umarłby już dawno, a tak to użytkownicy utrzymują go przy życiu.
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
przemek 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 11:49   

Ale ja doskonale zdaję sobie sprawę, że na iPhone jest mnóstwo aplikacji. Zarówno w oficjalnym obiegu w AppStore, jak i nie oficjalnym.

Moim zdaniem, w przypadku iPhone, telefonów z WM, Symbianem oraz już niedługo z Androidem, to właśnie dodatkowe aplikacje będą dodawały dużo uroku telefonom. I nie oszukujmy się telefony z "gołym" systemem to nic specjalnego.
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 11:55   

Witam serdecznie,
Post dotyczy wyboru pomiedzy N82, a iPhonem, a nie osobistych odczuć co do producenta, funkcji itp. Blokuje ten temat, z racji tego, że zamienił się w niepotrzebną dyskusję, która prowadzi do niczego, ewentualnie kto kogo przegada, a nie o to w tym chodzi :evil: :evil: !! Jeżeli chcecie wymienić się poglądami, proszę skorzystać z PW lub pogadajcie na GG.
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>