GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: ethernetnie, internet, lt, na, problem, usbtak

internet na USB:tak Ethernet:nie :< problem
Autor Wiadomość
dudi03 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 16, 2008 19:24   internet na USB:tak Ethernet:nie :< problem

Witam!
Moj problem polega na tym ze dziala mi internet przez kabel usb podlaczony do routera pentagram cerberus, a nie przez kabel ethernet. Mam dwa komputery w domu i jeden (siostry) jest polaczony przez kabel ethernet i wszystko dziala, moj rowniez byl tak podlaczony i dzialal... do dzisiaj... gdy rodzice wymyslili zmiane lampy u mnie w pokoju i odlaczyli na chwile prad, oczywiscie wylaczylem odpowiednio komputer, lecz po ponownym wlaczeniu internetu juz nie mialem. Przypominam ze u siostry wszystko dziala... Zdesperowany podlaczylem kabel usb. Internet dziala, ale takie cos mnie nie zadowala z dwoch wzgledow. Otoz pierwszy to to, ze zdarza mi sie bardzo czesto podlaczac aparat do komputera, aby zgrac zdjecia, oraz mp3 aby naladowac baterie, a co za tym idzie...? oczywiscie musze odlaczac kabel usb, ktory wlasnie tymczasowo daje mi dostep do internetu. Drugi to to, ze zaczalem korzystac ostatnio z Linuksa, ktory wykrywal mi polaczenie przez ethernet, a przez usb nie "chwyta".
Dodam ze probowalem przeinstalowac sterownik ethernet, co nie dalo pozadanego efektu. Karta ethernet jest wykrywana w systemie. Gdy podlacze kabel z karta sieciowa i routerem to w trayu pokazuje mi sie ze jestem polaczony z internetem, lecz nie moge wykonac zadnej operacji ktora jest z nim zwiazana :/ (czyli tak jakbym go po prostu nie mial).
Przepraszam jesli za bardzo namieszalem i prosilbym o szybka pomoc.
Z gory dziekuje.
Pozdrawiam.
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Sie 17, 2008 12:55   

A próbowałeś podłączyć kable odwrotnie? Tzn sieciowy sobie a usb siostrze?
Pomyślę nad tym dzisiaj i wieczorem coś może napisze.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
dudi03 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 17, 2008 13:06   

Nie bardzo rozumiem jaki bylby sens w tym. Oboje nie chcemy korzystac z kabla USB tylko z ethernet... Jej dziala na ethernet, mi zas nie.. i dochodze powoli do wniosku ze moze to byc wina kabla albo karty sieciowej z tym ze do tego taki maly bonus...
jakby to byla wina kabla to pewnie dioda na reouterze by sie nie swiecila ze kabel podlaczony i nie wykrylo by polaczenia w systemie ktorego w rzeczywistosci nie ma... jest tylko 'fikcyjnie'
oraz jakby to byla wina karty siecowej to nie wykrylo by jej w menadrzeze urzadzen... no coz... musi byc jakis sposob na to, bo to stalo sie tak nagle i praktycznie samo od siebie :/

Pozdrawiam.
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Sie 17, 2008 15:23   

A przełączałeś kabel na routerze do innego gniazda? Czy masz tylko dwa? Ale jaki masz problem z kablem USB??
Lampka może się świecić ale z routerem może być coś nie tak. U mnie świecił się jak trzeba ale nie mogłem się połączyć z netem, później okazało się że coś się przepaliło w routerze.
Masz antywirusa zainstalowanego? ;> to też może być powodem braku internetu. Bo firewall może blokować dostęp do internetu.
Możliwości jest wiele. A czy na drugim kablu ethernet masz neta na swoim komputerze czy nie sprawdzałeś?
Druga sprawa. Jaki to router?
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
dudi03 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 17, 2008 19:03   

Owszem, przelaczalem do innego gniazda.
Kabel USB mi nie odpowiada z dwoch wzgledow ktore wyzej wymienilem (Otoz pierwszy to to, ze zdarza mi sie bardzo czesto podlaczac aparat do komputera, aby zgrac zdjecia, oraz mp3 aby naladowac baterie, a co za tym idzie...? oczywiscie musze odlaczac kabel usb, ktory wlasnie tymczasowo daje mi dostep do internetu. Drugi to to, ze zaczalem korzystac ostatnio z Linuksa, ktory wykrywal mi polaczenie przez ethernet, a przez usb nie "chwyta". )
Antywir zainstalowany, ale to nie w nim tkwi problem gdyz wszystko dzialalo dotychczas a nic w nim zmieniane nie bylo. Z reszta... i tak probowalem wylaczyc firewalla wiec nic z tych rzeczy.
Drugiego kabla ethernet nie posiadam, a przydalby sie zeby sie przekonac czy to w nim wina... przypuszczam ze kupie w najblizszym czasie.
Router to Pentagram Cerberus. Ta informacje rowniez podawalem.
Pozdrawiam
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 21:57   

Nic prostszego jak pójść do sklepu komputerowego i kupić kilka metrów kabelka, zapłacisz grosze a będziemy wiedzieć w czym tkwi problem.
Ale dziwne trochę jest to że zdarzyło się to po odłączeniu prądu. Możliwe że bios Ci się zresetował i jakieś ustawienie sieciówki się zmieniło.

Znalazłem jedynie jak można zmienić ustawienia tego routera
Wpisujemy 10.0.0.2 wpisujemy Użytkownik admin, a jako hasło conexant
Możliwe też że coś w routerze się zmieniło po braku zasilania. Możliwości jest naprawdę wiele. Warto na początku sprawdzić ten kabel.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
dudi03 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Sie 20, 2008 17:00   

Z dniem 19.08.08 odlaczylem internet usb aby podlaczyc mp3 i je naladowac... od razu po tej czynnosci komputer wylaczylem.
Nastepnego dnia internet przestal dzialac przez kabel usb... wystraszony odlaczylem go i podlaczylem kabel ethernet... odziwo internet pracuje ponownie tak jak byc powinno... problem w tym ze nie wiem z jakiego powodu przestal dzialac wczesniej i teraz zaczal... ale coz...
Dziekuje za wszelkie proby pomocy.
Pozdrawiam.
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Sie 20, 2008 17:13   

Masz coś namieszane w systemie :-| Zrób sobie może re-instal windowsa czy tam linuksa.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>