GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: analogowej, linii, podlaczenie, tp

TP - podłączenie linii analogowej

Czy TP wywiązało się w terminie z umowy przyłączenia linii telefonicznej?
Tak, podłączyli linię w terminie
0%
 0%  [ 0 ]
Podłączyli, ale z opóźnieniem 1-3 miesięcznym
0%
 0%  [ 0 ]
Podłączyli, ale z opóźnieniem 4-6 miesięcznym
0%
 0%  [ 0 ]
Podłączyli, ale z opóźnieniem ponad 6 miesięcznym
0%
 0%  [ 0 ]
Nie podłączyli w ogóle
100%
 100%  [ 1 ]
Głosowań: 1
Wszystkich Głosów: 1

Autor Wiadomość
angina13
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 9
  Wysłany: Pon Lip 21, 2008 19:32   TP - podłączenie linii analogowej

Postaram się jak najkrócej opisać problem.. TP .. w zasadzie mogło by to wystarczyć ale sprawa jest dużo bardziej złożona..
Od kilku lat staramy się o podłączenie linii analogowej.. i ciągle dostawaliśmy odpowiedź jakże znaną dla zapewne wielu, BRAK WARUNKÓW TECHNICZNYCH (w skrócie BWT)..
Dodam, że jesteśmy ostatnim budynkiem na naszej ulicy.. wartym też zauważenia jest, że firma mieszcząca się obok, ok.30m w linii prostej ma telefon - linię pociągniętą po słupach energetycznych i drzewach.. a dla nas - BWT :/
Pisaliśmy prośbę do Energetyki o zgodę na poprowadzenie linii po ich słupach - odpowiedź: Nie widzimy przeszkód jednakże to TP ma wyjść z inicjatywą i starać się o tę zgodę..
Pisaliśmy prośby do właścicieli działek na których stoją słupy, czy nie mają nic przeciw itd. - odpowiedź: nie ma problemu..
Odpowiedź TP - BWT..
W końcu podpisaliśmy 10-cio miesięczną umowę z TP, w której TP zobowiązało się podłączyć nam linię analogową..
Ponad miesiąc temu minął termin kiedy TP miało podłączyć linię. Po kontakcie z Błękitną Linią dostałam zapewnienie, że w przeciągu kilku dni ktoś się z nami skontaktuje..
Minął kolejny tydzień i nadal cisza.. zero informacji.. zero linii.. zero już nadziei..

Czy ktoś z Was miał też taki bądź podobny problem?? Co zrobiliście?? Czy jest jeszcze jakiś cień nadziei - szans, że doczekamy się podłączenia telefonu (analogowego, bo radiowy już był)?

Co z nimi (TP) robić?? W umowie jest zapisek, że za każdy dzień zwłoki ze strony TP przysługuje nam 1/30 abonamentu, który wybraliśmy.. jednak, to marne pocieszenie biorąc pod uwagę, że ciągle czekamy i nie wiemy na co dalej możemy liczyć..
 
     
Piotrek 20 
Nowy(a) na forum
Piotrek


Wiek: 39
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 10
Wysłany: Śro Lip 23, 2008 21:13   

Ja osobiscie przeszlem przez taka sama sytuacje i 2 miesiace temu zlozylem rezygnacje z usług TP pomimo rze linie mi zalorzono przemysl to umnie byly cyrki z telefonem jak zalorzyli mi to spokuj mialem 2 miesiace linia byla ale przy wyladowaniach burzy szedl ogien gniastkiem wiec nie warto sie laszczyc sie na TP stacjoralne lliniowe ..ten operator jest monopolista kturemu nie zalerzy na klijentach...........Nie warto znimi wspulpracowac.
 
     
angina13
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 16:16   

Zapewne masz rację. Tylko fajnie jeżeli masz jakąś alternatywę.. w mojej sytuacji, gdzie dostęp do netu miesięcznie kosztuje mnie prawie 70zł za 256 kbps (!!) zasięg sieci komórkowych jest w miarę jedynie z Orange; Plus czy Era nie ma szans..więc i w tym wypadku nie mam możliwości na neta bez kabla.. a żeby mieć np. 1024 kbps musiałabym wydać 150zł miesięcznie.. wiem, że współpraca z TP jest ciężka (i to w sumie jeszcze mało powiedziane) ale dla mnie jak na razie to jedyne rozwiązanie :/
..więc co mi zależy.. nic nie tracę, no może TROCHĘ nerwów.. ale poza tym.. nic..
a teraz jeszcze pojawiła się nadzieja, że może jednak podłączą ten "wymarzony" kabelek..
 
     
Piotrek 20 
Nowy(a) na forum
Piotrek


Wiek: 39
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 10
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 16:43   

okej ja założyłem radiowy internet mam spokój płace 45zł i mam 1mb prędkość nie narzekam.
 
     
angina13
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 18:12   

O kurde.. za tą kasę na pewno nie mordowałabym się z tepsą.. tylko rozumiesz.. 150zł!! To już przesada.. wykorzystują właśnie to, że ludzie nie mają stacjonarnego i zdzierają jak mogą :-/ przykre ale prawdziwe
 
     
Piotrek 20 
Nowy(a) na forum
Piotrek


Wiek: 39
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 10
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 19:29   

a gdzie ty mieszkasz że tak zdzierają.u mnie TP ma 1 osoba w okolicy więc nie mają szans każdy bierze neta radiowego. a takie traktowanie jak mnie potraktowali jest poniżej krytyki.
 
     
angina13
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 19:44   

znaczy się sołtys?? ;) kurcze..ani nie mów.. u mnie wszyscy sąsiedzi mają TP.. tylko nas tepsa nie chce ;)
wejdź na stronę www.anfa.pl --> zakładka "w domu" --> dla klientów indywidualnych..
..no i teraz jeszcze pytanko, czy byłoby to 1Mb.. bo na stronie jest napisane, że mam mieć 320 kbps, a ja nie miałam więcej niż 260 kb/s.. ale co zrobić.. na razie cieszę się, że mam w ogóle neta, bo ja bez dostępu do cywilizacji to masakra ;) jak bez ręki ;)
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 21:35   

Z 1mb masz maksymalny transfer rzędu 120-130kb/s. Nie więcej. Napewno nie 320kb. A jak to się liczy?? Otóż najwyższą prędkość jaką masz czyli w tym wypadku 1024kb dzielisz przez 4 i to co Ci wyjdzie jeszcze dzielimy przez 2 i otrzymujemy rzeczywistą prędkość w kilobajtach na sekundę.
A tak w ogóle to jakim cudem tepsa zdziera z Ciebie 150zł miesięcznie....
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
angina13
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 22:12   

ziomiwan, mam wrażenie, że nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałam ;) na razie walczę o linię TP i na chwilę obecną to TP jest dłużne w stosunku do mnie za niedotrzymanie terminu umowy.. co do zdzierstwa.. to odsyłam do strony http://www.anfa.pl/internet/dom tam też info odnośnie transferu.. bo
..wydaje mi się, że jednak nie masz racji.. ja nie piszę o bajtach (B) lecz o bitach (b).. nie jestem informatykiem ale jednak jestem zdania, że 1Mb/s to 1024 kb/s..
Kurcze ziomiwan, ale nakręciłeś ;) 320 to prędkość, którą mam wykupioną.. obecnie mój net nie wyciąga więcej niż 260 kbps (dzisiejsze pomiary 230 i 250 kbps)..
..a co dalej.. nie chcę płacić 150zł miesięcznie za 1024 kbps w "anfie" więc staram się o linię TP..
NOOO.. mam nadzieję, że teraz się zrozumieliśmy..
Pozdr
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 23:34   

Hehehe mój błąd ;) przepraszam.
Co do bitów. To właśnie napisałem Ci przelicznik na kilobajty ;) . Czyli Twoje 320kbps dzielimy na 4 i następnie dzielimy na 2 co daje nam 40kB/s czyli prędkość strasznie niska... Czyli 250kbps to jakieś 31kilobajtów... Jednak chcę zauważyć że w umowie z całą pewnością nie masz napisane że gwarantują Ci te 320kbps. Tylko napisane jest że do 320. Ale to nie o to nam chodziło. Swoją drogą myślałem że już niema prędkości niższych niż
512kB/s.... A jednak... i to za jaką cene. Masakra to mało powiedziane. Ja za 1mb w sieci radiowej płacę 50zł.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
angina13
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: Sob Lip 26, 2008 14:26   

Chłopaki jak ja wam zazdroszczę! Ja bym mogła nawet 80zł płacić za 1Mb.. no ale nie 150 :(
Tak, tak masz rację, prędkość do 320kbps (ja nawet też o tym myślałam ;) ) ale takiej jeszcze w życiu nie miałam..
Ehh.. 1 mega... na razie strefa marzeń ;)
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 17:16   

No 150zł to ździerstwo i okradanie w biały dzień. Ktoś wychwycił że nic innego nie macie do wyboru i zarabia na was krocie, kiedy sam płaci grosze za takie łącze.
Hmmm może wystąpcie do TP z propozycją że na własny koszt dociągniecie do siebie kabelek ;) .
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
angina13
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 20:58   

Tak też już kombinowaliśmy ;) tylko wtedy znów zrobił się taki problemik, że my ponosilibyśmy koszty dzierżawy za użytkowanie słupów energetycznych, a TP ma ponoć podpisaną jakąś umowę z Energetyką.. tak nam powiedział gość z En. ..już na wiele sposobów próbowaliśmy podejść TP i bez efektu :/
W końcu zaproponowali tą 10 miesięczną umowę, więc ją podpisaliśmy i na chwilę obecną (wg umowy) TP ma nam zapłacić za niedotrzymanie warunków umowy za 40 dni.. a my czekamy..
Coś teraz kombinuje tepsa, że ciągle brak warunków technicznych i takie tam.. ale umowa podpisana więc czekam na realizację.. każdy dzień zwłoki jest na ich niekorzyść.. bo ja będę walczyć.. nie poddam się.. mogą mi płacić po 50zł miesięcznie.. wtedy wykupię sobie wyższą prędkość u naszego zdzierczego dostawcy netu.. a TP będzie "sponsorem"..
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 21:29   

Poza tym TP nie opłaca się podłączyć neta w miejscowości w której jest nawet 50-80 chętnych osób na internet. Dlaczego?? Nikt tego niewie. Atakują przeważnie duże miejscowości/miasta. A dla tylu ludzików nie opłaca im się. Więc pewnie nie doczekasz się...
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
angina13
Nowy(a) na forum


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 9
Wysłany: Pon Lip 28, 2008 11:53   

Właśnie jestem po rozmowie z panią z Błękitnej Linii.. i brak mi słów..

"brak warunków technicznych".. NO COMMENTS

Więc poprosiłam Panią o wytłumaczenie w jaki sposób mogę dostać należne mi odszkodowanie.. "Musi Pani wystosować pismo do TP o zwrot odszkodowania"
Moim skromnym zdaniem, takie rzeczy powinny się dziać z automatu.. no ale co tu dużo mówić.. oto Polska (tepsa) właśnie..
Wymiękam.. poważnie.. ale czekam nadal ;) ..po trzech miesiącach mogę złożyć kolejną reklamację "niedotrzymania warunków umowy".. a za ten czas kolejne 150zł może uda się odzyskać.. powiem inaczej.. nie widzę innego wyjścia, żeby się nie dało..
Tepsa powinna się leczyć na niedotrzymanie ;P bo jak na razie to ma problemy z sobą ;)
Pozdr
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>