GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: e50, nokia

Nokia E50
Autor Wiadomość
niedobradzidzia 
Lubi porozmawiać na forum



Telefon: Samsung i900 Omnia, Omnia HD
Sieć GSM: Orange
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 169
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 08:23   Nokia E50

Witam, jestem tu nowa na forum i mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Otóż mam Nokię E50 i problem jest taki, że jak wyłączę i włączę, to często na pulpicie nie pokazuje zasięgu. Natomiast jak dzwonię, to pokazuje w lewym górnym rogu pełen zasięg i mogę normalnie dzwonić, tylko nie pokazuje na pulpicie. Czy to tak może być? Czego jest to wina? Telefon nie jest uszkodzony, ale chciałabym wiedzieć, czy to może być, czy też nie. Z góry dzięki i pozdrawiam :)
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 12:16   

Witam serdecznie,
..jest to dość dziwne zachowanie i raczej nie powinno tak być..
Jeżeli normalnie funkcjonuje to się nie przejmuj..E50 ogólnie jest mega awaryjna, więc uznajmy to za normalke, że coś się z nią dzieje..
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
niedobradzidzia 
Lubi porozmawiać na forum



Telefon: Samsung i900 Omnia, Omnia HD
Sieć GSM: Orange
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 169
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 12:27   

MaciaSS napisał/a:
Jeżeli normalnie funkcjonuje to się nie przejmuj..E50 ogólnie jest mega awaryjna, więc uznajmy to za normalke, że coś się z nią dzieje..
Pozdrawiam

Funkcjonuje normalnie, jak dzwonię, czy odbieram połączenie to pokazuje w prawym górnym rogu ilość kresek baterii, a w lewym zasięg i jest zawsze pełen. Tylko czasem na pulpicie, czyli na tapecie nie pokazuje zasięgu, a baterię zawsze. Czyli nie mam się tym przejmować? Ogólnie telefonik super w rozmowach bo ma bardzo wyraźną mowę, a dla mnie jest to najważniejsze jako, że mam implant ślimakowy.

I jeszcze mam jedno pytanie. Zawsze ładuję telefon na wyłączonym przez całą noc. Jakbym zrobiła tak, że złapałabym ten wskaźnik zasięgu i ładowałabym go na włączyonym całą noc? Nic by się nie stało? Wyłączałąbym go tylko jakbym musiała np. teraz na maturach. Co sądzicie?
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 15:19   

Witam serdecznie,
..jesli telefonik działa bez zarzutu to nic sie nie przejmuj :) .
Co do Twojej propozycji..NIC się się nie stanie..nie martw się :) .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 15:41   

Ja miałem podobny problem z zasięgiem, ale to tylko złudzenie. Z zasięgiem jest wszystko OK, ale mój telefon też gubi często. To także może zależeć od operatora (ja jestem w Erze).

Co do ładowania, mi się wydaje, że telefon trzyma dłużej jak go ładuję na włączonym krócej, aniżeli 12h na wyłączonym. Takie jest moje subiektywne odczucie, być może jest totalnie nieprawdziwe.

I witam nową forumowiczkę, mam nadzieję, że rozkręcisz się i będziesz aktywnie działać.

Gorąco pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 18:53   

Witam!
Co do ładowania na włączonym to napewno nic się nie stanie. Nie trzeba nigdy wyłączać telefonu gdy się chce ładować telefon, byłoby to trochę głupie gdyby tak właśnie trzeba bylo postępować. Nigdy nie ładowałem na wyłączonym i niewiem czy dłużej tak trzyma, ale mój i tak wystraczająco długo trzyma.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 20:01   

Ładować na wyłączonym powinno się w przypadku formowania baterii - jeśli jest to częściej robione, to nie jest to błąd, a zasługuje na pochwałę - bateria dłużej pożyje. Także litowo - jonowa. Ale dzisiaj mało kto przywiązuje do tego wagę.

Dla mnie ta postawa zasługuje na duży poklask.

Pozdrawiam bardzo serdecznie
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
niedobradzidzia 
Lubi porozmawiać na forum



Telefon: Samsung i900 Omnia, Omnia HD
Sieć GSM: Orange
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 169
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 21:34   

Buc napisał/a:
Ładować na wyłączonym powinno się w przypadku formowania baterii - jeśli jest to częściej robione, to nie jest to błąd, a zasługuje na pochwałę - bateria dłużej pożyje. Także litowo - jonowa. Ale dzisiaj mało kto przywiązuje do tego wagę.

Dla mnie ta postawa zasługuje na duży poklask.

Dzięki, zawsze tak robiłam z każdy telefonem i bateria ponad tydzień trzymała. Oczywiście litowo jonowe. Sporo miałam telefonów i każdy co do jednego trzymał mi naprawdę długo, a każde ładowanie było na wyłączonym i przez całą noc. Jak wstałam, tak włączyłam fona :D :P .
Właśnie ci co ładują na włączonym i 3h, albo krócej, w zależności jak telefon alarmuje, że bateria naładowana, narzekali, że trzyma krótko, więc już się pogubiłam.

Telefonów miałam sporo. Jako osoba niesłysząca próbowałam b. dużo modeli by rozmawiać przez implant ślimakowy. W każdym było coś nie tak, tylko E50 wyśmienicie się spisuje w rozmowach. Naprawdę w niej doznaję komfort słyszenia. Skoro mówicie, że nie mam się przejmować, to fajnie. Na pulpicie nie pokazuje, a jak wejdę w menu to po lewej stronie zasięg jest pełen. :D Czyli podsumowywując mam robić tak dalej, jak robiłam? Aha i mam sieć Orange... :)

Buc napisał/a:
I witam nową forumowiczkę, mam nadzieję, że rozkręcisz się i będziesz aktywnie działać.

Tak tylko czas pozwoli, to na pewno będę tu zaglądać, ponieważ forum jest naprawdę ciekawe i postaram się też pomóc, jeśli coś będę wiedziała. Ogólnie lubię komórki i przede wszystkim komputery. Pozdrawiam,
niedobradzidzia :)
_________________
Samsung Omnia + Samsung Omnia HD i gitara gra :)
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 10:32   

Co do ładowania telefonu - używałem Nokii 5110 z baterią niklowo - wodorkową i zawsze ją ładowałem na wyłączonym przez 12h i działa do dziś ponad tydzień, a niedługo minie 10 lat...

Na pewno mądrzejsze i bezpieczniejsze jest ładowanie telefonu, kiedy maksymalnie się rozładuje (czyt. zdechnie) i ładować go na wyłączonym przez dużą ilość godzin. Wtedy bateria ma dłuższą żywotność pod każdym względem.

Moje subiektywne odczucie właśnie jest paradoksalne, używam Nokii z dużym wyświetlaczem, sam często ładuję go wyłączony przez 12h, zostałem wyśmiany, ale uważam, że to jest dobra metoda. Pochwalam.

Co pokazywania opcji telefonu (zasięg) to nie przejmuj się - Nokia E50 nie jest może w pełni niezawodna, ale skoro działa i możesz bez problemu rozmawiać to to jest najważniejsze.

Co do forum - w moim odczuciu brakuje aktywnych użytkowników i przyda się rozmowna białogłowa. Ja się cieszę :wink:

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
niedobradzidzia 
Lubi porozmawiać na forum



Telefon: Samsung i900 Omnia, Omnia HD
Sieć GSM: Orange
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 169
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 11:24   

Buc napisał/a:
Co do ładowania telefonu - używałem Nokii 5110 z baterią niklowo - wodorkową i zawsze ją ładowałem na wyłączonym przez 12h i działa do dziś ponad tydzień, a niedługo minie 10 lat...

Również miałam ten telefon i jestem z niego bardzo zadowolona. Śmiali się ze mnie w szkole, że cegła itp bo mieli mniejsze Siemensy itp. Ale ja się tym nie przejmowałam. Ta Nokia przeżyła naprawdę wiele począwszy od upadków z dużych wysokości, a skończywszy na kałuży. Bateria mi trzymała ponad tydzień czy sporej ilości smsów i rozmowach mojej mamy. :D Mam do tej Nokii wielki szacunek, działa do dziś tak samo.
Buc napisał/a:
Co pokazywania opcji telefonu (zasięg) to nie przejmuj się - Nokia E50 nie jest może w pełni niezawodna, ale skoro działa i możesz bez problemu rozmawiać to to jest najważniejsze.

Fajnie, że jest wszystko dobrze i bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedzi na moje pytania. Forum mi się podoba i będę tu często zaglądać. Pozdrawiam,
niedobradzidzia :)
_________________
Samsung Omnia + Samsung Omnia HD i gitara gra :)
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 17:51   

Witam serdecznie,
To 3mam nową koleżankę za słowo i mam nadzieję, że będzie naszym najaktywniejszym uczestnikiem forum ;) .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 19:20   

Buc nie przesadzajmy ;) . To daje tyle co nic. Jedynie ładowanie na wyłączonym po formatowaniu baterii jest wskazane, a w innych wypadkach nie przynosi to większych korzyści.
A nową forumowiczkę serdecznie witam i mam nadzieję że dotrzyma słowa :) .
Pozdrawiam :)
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
niedobradzidzia 
Lubi porozmawiać na forum



Telefon: Samsung i900 Omnia, Omnia HD
Sieć GSM: Orange
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 169
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 21:35   

Dzięki chłopaki za zaproszenie :)

Na chwilę wracając do tematu, to dziś byłam w lesie i E50 w głębi lasu nie miała zasięgu, ale jak wyszłam na drogę to zasięg był na 3 kreski. Tyle, że dalej na pulpicie nie było. Wróciłam do Nakła i zasięg na pulpicie cudownie wrócił. Normalnie już nie wiem od czego zależy to. Może to wina...sieci? Pozdrawiam,

niedobradzidzia. :)
_________________
Samsung Omnia + Samsung Omnia HD i gitara gra :)
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 21:42   

Myślę, że zależy to od humoru telefonu. Ja się z czymś takim nie spotkałem, naprawdę. Z resztą, nie używam E50. Ale skoro masz zasięg to się nie przejmuj - nie ma co cudować, jeśli działa. A tak to możesz się nabijać z tego, że sam nie wie, kiedy ma pole :mrgreen:

Tyle ode mnie, pokazuj się na forum, kobiet tu brakuje.

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
niedobradzidzia 
Lubi porozmawiać na forum



Telefon: Samsung i900 Omnia, Omnia HD
Sieć GSM: Orange
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 169
Skąd: Nakło nad Notecią
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 21:50   

Buc napisał/a:
Myślę, że zależy to od humoru telefonu. Ja się z czymś takim nie spotkałem, naprawdę. Z resztą, nie używam E50. Ale skoro masz zasięg to się nie przejmuj - nie ma co cudować, jeśli działa. A tak to możesz się nabijać z tego, że sam nie wie, kiedy ma pole

No tak, to mam strasznie dowcipny telefon :mrgreen: , ale podoba mi się, a to najważniejsze, prawda? :)
Buc napisał/a:
Tyle ode mnie, pokazuj się na forum, kobiet tu brakuje.

Zauważyłam, że większość tutaj, to faceci :D . Spoko, jak czas pozwoli, to wpadnę :)
_________________
Samsung Omnia + Samsung Omnia HD i gitara gra :)
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>