GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czy, stacjonarne, telefony, znikna

Przesunięty przez: halohalo
Nie Sie 09, 2015 11:30
Czy telefony stacjonarne znikną?
Autor Wiadomość
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 18:42   

Telefony stacjonarne będą mieć coraz mniej klientów, a wszystko przez komórki. Obecnie wielu Polaków ma nawet ich po dwie. Kto może ten rezygnuje ze stacjonarnego przy każdej możliwej okazji i tak już niestety pozostanie.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 19:38   

I bardzo dobrze ;) . Lepiej jest mieć telefon komórkowy który można wszędzie zabrać niż stacjonarny który możemy mieć jedynie w domu, a korzyści z jego korzystania są żadne można powiedzieć.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
andrzej_aps 
Bywa na forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 08:56   

Nie sądzę, żeby telefonia stacjonarna znikła. Wasze wypowiedzi są z poziomu pojedynczego użytkownika (najczęściej młodego), albo użytkownika domowego. Tu zgoda. Ale wyobraźcie sobie jakiekolwiek CallCentre na komórkach. :shock: Bzdura. A linie informacyjne, z rozbudowanym systemem menu odsyłającym do właściwej osoby?

Firmy, korporacje i inne tego typu organizacje jeszcze długo będą korzystały z telefonii stacjonarnej. Oczywiście, że modyfikacji ulegnie (ulega) struktura łącz. Wszystko przesuwa się ku IP, ale mimo wielu zalet tego typu łączności są i wady. Dlatego współczesne systemy telekomunikacyjne sa już przystosowane praktycznie do wszystkich rodzajów łącz istneijacych na rynku - są w tym zakresie "multimedialne" :lol:


pzdr
_________________
andrzej@aps.com.pl
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 16:27   

To jest oczywiste, że stacjonarki nie zniknął, ale ciągły spadek ilości klientów jest nieunikniony - temu zaprzeczyć nie możesz, prawda? Nie wiem co musieli by wymyśleć, aby przyniosło to efekty.
 
     
diabełek 
Nowy(a) na forum



Dołączyła: 08 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 14:52   

Ja myślę, że telefony stacjonarne znikną śmiercią naturalną. Każde święta a dokładnie prezenty w postaci telefonów komórkowych, przyspieszają ten proces...
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 11:07   

Ich udział w rynku będzie stopniowo malał, ale nigdy nie zejdą poniżej pewnego poziomu. Myślę, że za jakieś 20 lat udział stacjonarek będzie symboliczny. Szczególnie w miastach widoczne jest to, że telefony stacjonarne posiadają wyłącznie osoby starsze. Młodzi korzystają z nich bardzo rzadko. Chociaż wskazać można przykłady, w których stacjo się opłaca. Moja szwagierka ma męża w Niemczech, a on dzwoni na polskie stacjonarne za darmo.
 
     
Mem 
Nowy(a) na forum


Telefon: Blackberry Kickstart
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 10
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 10:37   

Myślę, że z czasem poprawi się opłacalność posiadania telefonii stacjonarnej co utrzyma jej udział w rynku na jakimś ustabilizowanym poziomie.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 22:09   

Niby w jaki sposób to się może poprawić???? Ceny nie są ani trochę atrakcyjne...
Choć po obejrzeniu oferty Play Stacjonarny myślę nad zmianą operatora stacjonarki z Dialogu właśnie na Play.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 12:08   

Wczoraj czytałem, że miesięcznie Tepsa traci ponad 75 tyś swoich klientów, zatem trendy nie są dla nich optymistyczne.
 
     
masterkamil46 
Nowy(a) na forum
blog o telekom.



Telefon: Samsung u800
Sieć GSM: Plus
Internet: Orange Freedom
Komunikator: GG
Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 23:23   

Spokojnie, jeszcze masa firm ma telefony stacjonarne, a tam nie ma potrzeby zmieniania na telefonię komórkową. Firmy generują największe zyski, to są najważniejsi klienci telefonów stacjonarnych. Także tpsa dialog czy netia nigdy nie zrezygnują z usług telefonii stacjonarnej.

BTW: Mój blog o telekomunikacji: http://uslugitelekom.blox.pl/html
 
 
     
fonhalo2 
Bywa na forum


Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 33
Skąd: Warsaw
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 11:17   

Ja myślę że to jest jak z ubezpieczeniem pre paydowym pomoc , wchodzi coś nowego stare ubezpieczenie nie znika przez to to jak gsm i stacjonarny. Ale czy mamy telewizory czarno białe w naszych domach ? :P
 
     
Gina 
Lubi porozmawiać na forum


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 220
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 19:28   

Dużo firm na pewno nie zrezygnuje ze stacjonarek chociażby z tego powodu, ze numer telefonu mają np juz porozsiewany wszędzie na reklamówkach, wizytówkach, notatnikach swoich klientów, czy czym tam jeszcze od lX at. Ciężko takiej firmie zmieniając numer poinformować wszystkich zainteresowanych o tym bezstratnie, a nie sądzę, żeby można było numer stacjonarny przetransferować do telefonii komórkowej - chyba, ze się mylę :)
 
     
haloxavi
Gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 540
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 12:41   

Firmy wiadomo nie, ale klienci indywidualni odchodzą masowo. Firmy jedynie migrują pomiędzy operatorami telefonii stacjonarnej. Wygrywa ten kto zaproponuje lepszą ofertę.
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 21:11   

Całkiem możliwe, że niebawem możliwym będzie przeniesienie numeru stacjonarnego do operatorów komórkowych, a wtedy słabo widzę TP.
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Gina 
Lubi porozmawiać na forum


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 220
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 22:43   

Skoro słabo widzę wówczas TP to ja nie sądzę, zeby sobie na to pozwolili :) czy oni w sumie mają wówczas cokolwiek do gadania? Bo jeśli nie, to faktycznie marny ich koniec, chyba, że wkręcą się całkiem w oferty internetowe i inne takie cuda - postawią na neostradę :D
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>