GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: funkcje, nowy, podstawowe, tani, telefon

Tani, nowy telefon - Podstawowe funkcje
Autor Wiadomość
oZz 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 9
Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 23:54   Tani, nowy telefon - Podstawowe funkcje

Witam,
tak jak w temacie poszukuję najlepiej nowego telefonu, o podstawowych funkcjach czyli sms, dzwonienie, budzik, więcej mi do szczęścia nie potrzeba:) Do przeznaczenia mam do 250zł. Obecnie mam Siemens SX1 ( na sprzedaż) jednak znudziły mi się bajery, symbian, itd. Potrzebuję wytrzymałego telefonu o podstawowych funkcjach. Myślałem nad Motorolą F3, bo nówkę kupię już za 80zł, jednak czytałem że problemy mogą być z wysyłaniem smsów, a ich wysyłam dość dużo, coś tam z ekranem nie najlepiej jeśli o to chodzi. Druga możliwość to Nokia 6310i, telefon chyba wytrzymały, który długo trzyma baterię, (to też jest dla mnie ważne), jednak jak na swój rocznik to dalej trzyma się w cenie:) Ale byłby to chyba opłacalny wybór. Czy macie może jeszcze jakieś propozycje?? Tak jak już pisałem, telefon o podstawowych funkcjach, trzymający ładnie baterię, i to chyba tyle. Aparaty, mp3 i inne bajery są mi w 100% zbędne!:)
Pozdrawiam i czekam na jakąś pomoc
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 23:59   

hmmm. Proponuję Nokie:
6310i - ale drogi, choć najlepszy w historii
3510, 3410 - tylko używane i trzeba kupić baterię
3510i - słabsza bateria i trochę bajerów, ale prosty
6030 - niedrogi, jeśli używany, ale ma kolorowy wyświetlacz i nie ma licznika SMSów

Ale ja jednak wolę starą poczciwą 6310i, nie będziesz żałować wyboru


Jak coś sobie przypomnę to napiszę


Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
oZz 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 9
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 00:02   

z 3510i i 6030 miałem styczność, pierwszy posiadałem przez pewien czas, i byłem średnio zadowolony, 6030 miała dziewczyna i w w ogóle mi nie leży... jeszcze jakieś propozycje? Jak narazie to zostaję przy 6310i a co z tą F3 motką?
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 00:11   

Czołgiem!

Nie znam się na na motorolach, ale wiem, że mają megasłabe baterie i nie polecam.

6310i jest dobrym i dopracowanym telefonem, ale jest drogi i ma wiele zbędnych bajerów.
Jeśli coś tańszego to Nokia 6310 (bez i) jest tańsza i chyba dłużej trzyma, a w zupełności wystarczy Nokia 6210.

Przez lata używałem Nokii 6150, potem się cofnąłem do 5110. Telefon, SMS, budzik. Nic więcej, ale wadę mają taką, że są to cegły. 6150 nazywałem Bucofonem, wytrzymała niesamowicie (wpadła dwa razy do jeziora, wyleciała z 10 piętra, bo rzucaliśmy się nią na imprezie, dostawała po ścianie i działa do dzisiaj! Babcia używa, bo ma duże klawisze. Ale są to stare, tanie i wielkie telefony.

Pomyśl o 6210

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
oZz 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 9
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 00:29   

6210
http://www.allegro.pl/ite..._vat_marza.html

6310i u tego samego sprzedawcy ~100zł różnicy
http://www.allegro.pl/ite...ncja_sklep.html

w sumie to 6310i jest troszkę ładniejsza, ale znowu płacić za bluetooth z którego korzystać nie będę, synchronizację, portfel elektroniczny itd...

6210 ma to co trzeba czyli, dzwoni, pisze smsy, kalendarz, budzik, czyli wszystko co potrzeba, no i 100zł różnicy:) według danych to ma czas czuwania 300h, 104 h mniej od 6310i, ale pewnie można jakąś lepszą baterię dokupić prawda?
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 12:04   

Bateria w tak starych telefonach nadaje się tylko do wymiany. 6310i ma inne podświetlenie jak 6310 i 6210 (niebieskie) przez co mniej żre.

Bez problemu kupisz baterię polimerową z wibratorem i będzie działać ponad dwa tygodnie.

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 12:11   

6310i jest dobrą, wytrzymałą nokia ale za droga jak na swój wiek. Nie polecam chyba że znajdziesz ją do 200zł.
A motorola F3 byłaby bardzo dobrym wyborem. Tania, podstawowe funkcje, wytrzymała a bateria trzyma
Akumulator (mAh) 750
Czas czuwania wg producenta (h) 300
Czas rozmów wg producenta (min) 500
Więc całkiem nieźle a nawet bardzo dobrze. No i możesz sobie kupić NOWA za 80zł! Do tego w razie czego druga bateria, mocniejsza i żyć nie umierać. Smsy normalnie wysyła i działa naprawde bardzo dobrze.
Miałem z nią styczność przez około 2 tygodnie w zeszłym roku i sprawowała się wspaniale.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
oZz 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 9
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 00:25   

Co do F3 czytałem że tylko dwie linie na wyświetlaczu przez co jest niezbyt wygodna, dziennie wysyłam dużo smsów, na pierwszy plan wysuneła się nokia 6310i którą dorwę za 219 zł, innym wyborem po dołożeniu kasy jest 6300, bo ma odtwarzacz MP3 z czego korzystam jednak chyba lepie kupić za 219 zł nokie 6310i która jest bardzo dobrym telefonem podobno, a bateria jak marzenie i do tego zwykły odtwarzacz mp3 jakiś creative lub Sansa Clip 2 GB np. bo raczej to i tak lepiej gra aniżeli taka Nokia 6300.
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 01:21   

Używałem obu telefonów. 6300 jako empetrójka niezbyt się sprawdza - bateria prędko pada i słuchawki są mało wytrzymałe, choć eleganckie. Lepiej słuchać muzyki z urządzenia MP3.

6310i jest fajna, ma kilka zbędnych bajerów. Taniej Cię wyniesie 6210. Myślę, że lepszego telefonu nie znajdziesz.

Tyle ode mnie.

Jakby co, służę pomocą.

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 09:37   

Witam
F3 naprawdę fajny ale do niego naprawde nie można mieć większych wymagań, w końsu 80zł za nówke z gwarancją itp.
Jednak radziałbym poszukać coś innego niż 6310i... Myślę że jego lata świetności już minęły i teraz będziesz już się musiał liczyć z awariami w używanym i tak starym telefonie, nie mówię że napewno ale...
A baterię będziesz mógł do jakiegoś dokupić większą.
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 10:27   

Wydaje mi się, że prędzej się rozleci nowa 6300 niż stara 6310i. Ostatnio mój kolega musiał w Noki 6310i wymienić słuchawkę (parę złotych)

Bierz, nie marudź :mrgreen:


Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
oZz 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 9
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 21:13   

Dobra czas podjąć decyzję i złożyć zamówienie, ale nadal jest problem. Wybór tylko i wyłącznie pomiędzy 6210 a 6310i:) który wybrać?:D Jeśli chodzi o wygląd to bardziej pasuje mi 6310i, jest jak dla mnie bardzo ładny, zgrabny i przede wszystkim nie do zaje............ Proszę o jakieś podsumowanie dwóch modeli jescze raz i wskazanie lepszego waszym zdaniem i temat do zamknięcia, wyrzucenia itd:D
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 21:22   

Okej, to ja się wtrącę.

Nokia 6310i jest nowszym telefonem i wytrzymalszym niż jego poprzednik. Jak dotąd słyszałem, że kolega musiał wymienić słuchawkę bo mu trzeszczała, ale poprzez allegro to była groszowa sprawa.
Jest bardzo elegancki, ma mniejszy pobór mocy, bardzo dobre, błękitne podświetlenie.
Ma także masę funkcji, częściowo zbędnych: WAP, portfel elektroniczny, może bluetooth.
Wymiary są zbliżone, ale jednak wydaje się drobniejszy od poprzednika. Wadą jest wysoka cena, ale to jest jakość.

6210 to telefon w sam raz dla niewymagającego użytkownika, który nie chce wydać większej kwoty na telefon. Na pewno nowego modelu na rynku nie znajdziesz. Mam koleżankę, która zostawiła w spodniach tą Nokię i wyprała w automacie :D I działa!
Jest to starszy model i bardziej zawodny, jest mniej, hmmm..., intuicyjny. Jestem pewny, że nowszy model jest znacznie lepiej wykonany. Ale co do funkcji: SMS, telefon, poziomowa lista kontaktów, kalendarz. Nie ma zbędnych bajerów. Także jest brzydszy. Trzeba liczyć się z tym, że jest to model w swojej mierze mniej popularny niż Nokia 6310i, więc w przyszłości mogą być problemy z naprawą.

Powiem tak: ja na Twoim miejscu kupiłbym Nokię 6310i i nie płakał za tymi pieniędzmi.

Mam nadzieję, że to pomogło. Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
oZz 
Nowy(a) na forum


Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 9
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 21:40   

pomogło:) Temat do zamknięcia, kupuję 6310i:) dzięki wielkie.

Punkty za pomoc pododawane.

Pozdrawiam
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 21:44   

A, ślicznie dziękuję. :wink:

Tutaj nie ma zamykania tematów, jakby co jest mój numer GG, też planuję zakup 6310i to może się zgadamy.

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>