GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: plaski, szybki, telefon

Telefon - płaski i szybki.
Autor Wiadomość
Kawen-Tech
Nowy(a) na forum


Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 28, 2008 15:20   Telefon - płaski i szybki.

Dzień dobry / hej.

Może ktoś mógłby mi coś doradzić.

Potrzebuję telefonu, w którym mogę szybko i sprawnie przeglądać smsy. Tzn. dostaję sporo smsów i muszę czasem sprawnie przejrzeć wiele z nich (i ew. odpowiedzieć) w krótkim czasie. Mozolne ładowanie każdej wiadomości, powrót do listy itd. przemnożone kilkadziesiąt razy straszliwie irytuje (używam aktualnie Nokii 6030, wcześniej chyba 5140). Poza tym brakuje mi opcji szybkiego odpisania bez wybierania czy to ma być SMS, MMS, czy nie wiadomo co jeszcze. Przydałaby się też możliwość szybkiego przewijania listy wiadomości (żeby nie trzeba było klikać kilkadziesiąt razy za każdym razem, gdy potrzebuję dotrzeć do potrzebnej informacji) i oczywiście możliwie duży limit smsów. W tej poprzedniej Nokii miałem też wygodną opcję "usuń wszystkie raporty doręczeń", choć oczywiście byłoby wspaniale gdyby takie raporty same znikały po opuszczeniu, jak np. informacje o kosztach połączenia (nie wiem czy to jakiś telefon oferuje).
Wygodny byłby duży wyświetlacz, na którym mieście się więcej tekstu.

W ogóle przejrzyste, logiczne i szybkie menu jest pożądane. :-)

Drugą właściwością, na której mi zależy (choć już w mniejszym stopniu) jest kształt i waga - tradycyjny, ew. wysuwany, możliwie płaski i lekki, aby można było umieścić w kieszeni koszuli, a jeśli w spodniach - aby nie wybrzuszał się niecenzuralnie. :-)

Ważne też aby miał możliwość przekazywania informacji na komputer - wskazany Bluetooth i / ew. lub USB.

Nieżle by było też, gdyby posiadał wyraźny zegar na wygaszaczu, to przydatna funkcja, a także dyktafon i grupowanie kontaktów z możliwością ustanowienia różnych sygnałów połączeń.

Przeglądanie dokumentów, www, e-mail - trudno powiedzieć, na razie obchodziłem się bez tego, ale mam wrażenie że może się przydać. To chyba jednak w bardziej rozbudowanych (i droższych modelach).
Aparat, mp3 itp. - niekonieczne.
Gry - nie interesują mnie ani trochę. (w przypadku telefonu:-)

Cena - do ok. 800 zł, ale najchętniej do 550.

To ma by po prostu sprawny model do częstej komunikacji smsowej (bardziej do odczytu niż nadawania), taki, który zmieszczę do każdej kieszeni i nie rozładuje mi się w dwa dni zupełnie.

Próbowałem coś sobie wyszukać na stronach porównawczych, ale dla mnie nie jest ważna rozdzielczość aparatu ani pojemność na mp3, tylko to o czym napisałem powyżej, więc w sumie dalej nie wiem na co się zdecydować.

Dzięki z góry za pomoc

Kuba
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 11:28   

uważam, że nokia 6300 jest w sam raz. Sam takiego używam, a wymieniłem z 6030. Duży wyświetlacz, łatwy przegląd SMSów, płaski, dobrze leży w dłoni. Lecz fabryczna bateria jest dość słaba i musiałbyś się zaopatrzyć w nową na allegro.
Nie zamieniłbym 6300 na nic innego.

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 23:02   

Witam serdecznie,
Nokia 6300 jest bardzo dobrą propozycją i trafia w Twoje wymagania. Racja, że fabryczna bateria nie jest za mocna, ale jak sobie wymienisz na większej pojemności Li-Pol to będzie git :) :) :) . Ogólnie telefonik fajny, dopracowany i jeden z bardziej udanych modeli Nokii.
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
Buc 
Lubi porozmawiać na forum
Wielki, zły Buc



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 175
Skąd: Pabianice
Wysłany: Śro Kwi 02, 2008 13:49   

Ponadto ma możliwość robienia grup połączeń, ustawiana grafik i dzwonków na nie. Jednakże pyta się przy odpisywaniu wiadomości, jaki rodzaj sobie życzysz, ale to jest kwestia ponownego wciśnięcia przycisku.

Co do raportów, w tym telefonie są grupowane w innej skrzynce i nie zaśmiecają odbiorczej, jak to było w przypadku starszych modeli.

A i port USB jest uniwersalny, nie trzeba kupować nowego kabelka wystarczy taki standardowy jaki jest np. w aparatach cyfrowych.

Używam 6300 i nie zamieniłbym na żaden inny, polecam z całą stanowczością.

Pozdrawiam
_________________
Wielki, zły Buc
 
 
     
ziomiwan 
Nowy Operator
Pro Publico Bono



Telefon: Samsung Wave S8500
Sieć GSM: Plus
Internet: AgaNet
Komunikator: GG
Pomógł: 197 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 4404
Skąd: Słupsk
Wysłany: Śro Kwi 02, 2008 21:41   

Hmm do Twojego opisu idealnie pasuje Samsung z370 który sam posiadam i mogę napisać Ci na jego temat wszystko co wiem.
Szybkie przeglądanie wiadomości, żadnych pierdół czy ma być sms czy mms. Cienki, lekki.
Całkiem przyjazna przeglądarka www.
Bateria dobrze trzyma.
Chcesz coś więcej o nim wiedzieć to pisz!
Pozdrawiam
_________________
Nokia 3310-> Siemens A50->SonyEricsson T230i->Samsung x200->Motorola V3->SonyEricsson K750i-> Samsung z370->Motorola Z8->Samsung U700->Samsung S7330-> Samsung U800-> S5230 Avila-> Samsung i550-> Samsung S7220/S7350-> Samsung Pixon-> Samsung Monte S5620/LG Bali-> LG Swift-> Samsung Wave S723-> Samsung Wave S8500-> Galaxy S

Kto pod kim kopie, ten znam o Tobie plotki...
 
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>