GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum Strona Główna GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ
 UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 6300, czy, ericsson, k510i, nokia, sony

NOKIA 6300 czy Sony Ericsson K510i

Jaki telefon wybrać?
NOKIA 6300 (na 4 lata)
100%
 100%  [ 4 ]
Sony Ericsson K510i (na 2 lata)
0%
 0%  [ 0 ]
Nie mam zdania...
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 4

Autor Wiadomość
Kelen 
Nowy(a) na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 6
  Wysłany: Pon Lis 19, 2007 22:37   NOKIA 6300 czy Sony Ericsson K510i

Mam naprawdę duży problem w wyborze...
Na początku zastanawiałem się nad kupnem SE W200i lub SE K510i... ale ten pierwszy za mało miał kolorów i beznadziejny aparat, a ten drugi brak kart pamięci... więc postanowiłem sięgnąć po trochę droższe telefony dostępne w salonie ORANGE. A nimi są SE K550i i NOKIA 6300... w SE K550i niezabardzo podobał mi się wygląd (i klawiatura wygląda na naprawdę niewygodną), a od NOKII odrzuca mnie tragicznie duże zużycie energii (1-3 dni wytrzymuje?!)...
No i NOKIA ma duży, ładny wyświetlacz...
Trzymałem w ręku SE k550i... no i jakoś tak mi nie pasowała ta komórka :/ .Telefon, który chciałem teraz kupić miał być jakiś lepszy (ale nie więcej niż za 500 zł (w salonie orange)) i chciałem go mieć gdzieś od 2 do 4 lat (mam inne wydatki niż ciągłe kupowanie nowych telefonów :( )

Więc teraz zastanawiam się co wybrać: kupić NOKIE 6300 i mieć ją być może nawet 4 lata (o ile wytrzyma), a potem dopiero nowszy tel., czy kupić SE k510i i być może (najprawdopodobniej) kupić nowy (jakiś lepszy) telefon za 2 lata? NOKIA jest lepsza od tego SE, ale martwi mnie to, że trzeba ją tak często ładować ( :( ) i to, że bardzo często (tak czytałem) zdarzają się hot piksele.. :( a ja będę zamawiał chyba telefon przez internet (ze strony orange), a nie chce mi się bawić z kilkakrotnym wysyłaniem go, wymienianiem, naprawami itd.... natomiast w SE k510i brak kart pamięci :( .

Prosiłbym o pomoc w wyborze, bo jakoś sam zdecydować się nie mogę...
(nie ważne co wybiorę to na pewno będę bardziej zadowolony niż z mojego starego Siemensa C65 :P ).


PS: Aha i jak mógłby mi powiedzieć jakiś właściciel SE K510i jak długo bateria telefonu trzyma i jak się sprawuje, bo o tym telefonie za dużo nie wiem od użytkowników (tylko dane techniczne z różnych stron...).

PS2: Dodam Ankietę tak z ciekawości, ale przede wszystkim kierować się będę opiniami uzasadnionymi w postach...
 
     
Kristofer 
Nowy(a) na forum
Wierny Uzytkownik



Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 22
Skąd: Belvedere - London
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 23:58   

Siema..
Od razu na poczatku mowie ze nie jestem doswiadczony w takich sprawach (choc troszke cos tam wiem :) ) lecz na twoim miejscu wybralbym nokie poniewaz jest ona wg mnie ladniejsza nie tylko pod wzgledem wizualnym.. A co do wytrzymalosci to sie nie marw, jak nie bedziesz nia rzucal o sciane to wytrzyma (joke) jak to ktos powiedzial chyba darkgee "wiekszosc obudowy jest pokryta solidnym aluminium".
Teraz bateria, no coz zalezy takze co zamierzasz z telefonem robic czy bawic sie na okraglo puszczac muze, grywac w gierki czy poklikac pare sms'ow odebrac telefon oraz kliknac fotke co jakis czas. W tym pierwszym przypadku to bedzie tak jak napisales bateria starczy na 1-3 dni natomiast w tym 2 przypadku wytrzyma ci troszke dluzej..
A pozniej jak ceny telefonow spadna tj po 4 latach to kupisz sobie jeszcze cos nowszego..
Na twoim miejscu bralbym nokie itaki tez jest moj glos..

Mam nadzieje ze pomoglem (pomoglem jak moglem :D )

Pzdr
Kristofer.
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 08:06   

Witam serdecznie,
Ja również jak Kristofer polecam Ci 6300 - jest to telefonik dobrze zrobiony, ładny i dopracowany - gdybyś miał jeszcze jakieś pytania, to śmiało pisz na forum...napewno ktoś Ci odpisze :) .
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
darkgee 
Spec
Per Aspera Ad Astra



Telefon: Sony Xperia Z1 Compact
Sieć GSM: Heyah
Internet: Neostrada
Komunikator: GG
Pomógł: 132 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 2321
Skąd: Wilków
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:57   

6300 to jest naprawdę fajny i dobrze zrobiony telefon. Ma świetny wyświetlacz 240x320 z 16 mln. kolorów (tyle co dobry LCD!), świetną jakością mp3, intuicyjną obsługą, szybkim procesorem i jest wytrzymałym telefonem. Aparat ma 2Mpix, ale zdjęcia wychodzą dobre tylko w naturalnym oświetleniu (nie żeby robione w pomieszczeniach były złe cy coś, ale te w świetle dziennym wychodzą naprawdę dobrze). telefon mogę Ci polecić, bo jest to moim zdaniem jedna z najlepszym Nokii.
Pozdro
_________________
Nokia 6100->Sony Ericsson K300i->Motorola e770v->Sony Ericsson K800i->Nokia E51-> Nokia 5530-> LG GT540 Swift-> HTC 7 Trophy-> Samsung Galaxy S-> LG L9-> OnePlus One-> Sony Xperia Z1 Compact
 
 
     
Kelen 
Nowy(a) na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 6
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 18:16   

Dzięki za pomoc. Każda chociaż trochę uzasadniona opinia w tej sprawie pomoże mi dokonać wyboru (mam nadzieje, że właściwego, którego nie będę żałować :D ). Za każdą poradę serdecznie dziękuje :) ... i czekam na kolejne...

EDIT:
A bateria tej NOKIA podobno przy normalnym użytkowaniu (kilkanaście, (czasami kilkadziesiąt) smsów, ok. 1 godz. rozmowy, 2-3 fotki dziennie) wytrzymuje 2-3 dni, a wszystko podobno przez to nie nie można zmienić podświetlenia (zawsze jest 100%)...A ja też bym chciał czasami pograć, albo coś :P .
[Te informacje wziąłem z polskiego forum poświęconego temu telefonowi]

Ale może przywykłbym do dość częstego ładowania...
  
 
     
MaciaSS 
Aktywnie działa na forum



Pomógł: 74 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1098
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 18:19   

Witam serdecznie,
Nie ma za co :smile: polecamy się na przyszłość :)
Pozdrawiam :cool:
 
 
     
Kelen 
Nowy(a) na forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 6
Wysłany: Wto Gru 25, 2007 20:34   

No i wybrałem NOKIE 6300. Narazie jestem z niej bardzo zadowolony... ale minęło dopiero kilka dni, więc nic jeszcze nie jest pewne...

...Ale ten telefon ma piękne kolorki :D
 
     
Ciekawe artykuły znalezione w sieci




Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group





Forum WędkarskieWędkarstwo

Strona korzysta z plików cookies. Zapoznaj się z: Polityka Prywatności i Cookies Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
mapa strony
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13

Nasz Portal:


halohalo.pl - to co najciekawsze w telekomunikacji


Polecamy:







Po godzinach:


Kredyty, Karty, Konta - najlepsze oferty!



Dodaj link, reklamę >>