To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Operatorzy: T-Mobile, Plus GSM, Orange, PLAY - do irlandii z polskim kierunkowym?

Marek21 - Pią Wrz 14, 2007 11:11
Temat postu: do irlandii z polskim kierunkowym?
Witajcie. Mam mały dylemat, więc moze pomożecie :)

Mam znajomego, który posiada telefon z irlandzkiej sieci (meteor bodajze - zaczyna sie na 857).
Wysłałem przez przypadek mu sms, z polskim kierunkowym +48 (a nie tak jak zawsze +353).
I co mnie zaszokowało - otrzymałem raport dostarczenia wiadomosci.

I teraz pytania:

1) Czy on powinien dostać tą wiadomość, mimo że nie użyłem kierunkowego Irlandii tylko +48? (bo tak działa roambing czy inne jakieś przekierowania)

2) Moze jest w Polsce i dlatego dochodzi sms z kier. +48?

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi, gdyż zaczęło mnie to troche nurtować ;)

3gfreak - Czw Wrz 27, 2007 20:22

Witam,

Ciekawa sytuacja ale postaramy sie ja wyjasnic.

1)
Cytat:
Czy on powinien dostać tą wiadomość, mimo że nie użyłem kierunkowego Irlandii tylko +48? (bo tak działa roambing czy inne jakieś przekierowania)


Twoj kolega nie powinnien otrzymac wiadomosci i pewnie nie otrzymal.Raport doreczenia zostal wyslany pewnie z powodu niefuncjonalnosci sieci.Centra SMS nie sa w stanie w tym przypadku uzyc prawidlowego routingu i nie moga "przewidziec" do ktorego miedzynarodowego dialingowego numeru przekierowac wiadomosc.

2)
Cytat:
Moze jest w Polsce i dlatego dochodzi sms z kier. +48?


Nie ma znaczenia w jakim kraju by byl twoj kolega poniewaz wszystkie operacje sa rowniez przesylane przez servery/siec rodzimego operatora (w tym przypadku meteor) i miedzynarodowy kod pozostaje ten sam.Oczywiscie w ramach roamingu korzysta sie z innych sieci preferowanych/badz nie przez rodzimego operatora jednak routing(droga) operacji zawsze zawiera rodzimego operatora.

Pozdrawiam :wink:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group