To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Jaki telefon do 500-600zł?

unknownman - Sob Mar 10, 2012 20:59
Temat postu: Jaki telefon do 500-600zł?
Powitać wszystkich.

Nadeszła chyba pora wymiany wysłużonego Samsunga S7220, który zastąpił Avilę.

Niestety kompletnie nie mam koncepcji na następny telefon.
Wykorzystywany będzie głównie do smsów i dzwonienia, rzadziej do gier/aplikacji.

Zastanawiałem się nad Xperią 8, Nokią 500 lub C6, lub czymś ze stajni Samsunga, ale kompletnie nie wiem czym.
Jak widać, spore zróżnicowanie pomysłów, więc proszę Was o pomoc, co wybrać? :)

ziomiwan - Nie Mar 11, 2012 09:46

Skoro głównie do dzwonienia, a od czasu do czasu gierkę to może Samsung Wave S8500?
Sam mam go i muszę przyznać, że sprawdza się rewelacyjnie. Od czasu do czasu jakaś gierka, a przy smsach i dzwonieniu super. W Samsung Apps jest dużo gier i aplikacji więc na pewno znajdziesz wszystko czego Ci potrzeba.
A do tego świetny wyświetlacz Super AMOLED, oraz bardzo dobry aparat fotograficzny. Wcale się nie wiesza, działa rewelacyjnie i mega szybko.

unknownman - Nie Mar 11, 2012 11:11

ziomi dzięki :) Czytając tutejsze wątki i opinie na necie zacząłem się też zastanawiać właśnie nad Wave'm. Bo zbiera bardzo pochlebne opinie.

Z tym, że on nieco przekracza mój założony budżet.
Więc w takiej sytuacji pewnie pojawi się pytanie, czy nie dorzucić jeszcze 100zł i nie kupić Xperii Neo V?
Czy ktoś z forum miał z nią styczność i może coś konkretnego powiedzieć na jej temat? :)

ziomiwan - Nie Mar 11, 2012 18:11

A ile chcesz maksymalnie wydać??
Wave widzę, że za 490-500zł można kupić w świetnym stanie.

SE NeoV... sam nie kupiłbym go za nic. Ale możesz poszukać opinii ;)

unknownman - Pon Mar 12, 2012 12:09

O NeoV jest na razie niewiele opinii :)

Problem polega na tym, że szukam telefonu nowego, na razie nad lekko używanymi nie myślałem. Więc tutaj cena pójdzie nieco w górę.

ziomiwan - Wto Mar 13, 2012 12:58

Lekko używany jak napisałeś warto kupić. Zaoszczędzasz, a kupujesz coś o wiele lepszego.
Sam tak robię dość często. Kupuję telefon miesięczny-dwu i jestem sporo do przodu, a telefon jak nowy brak śladów użytkowania.

darkgee - Wto Mar 13, 2012 15:50

unknownman, S8500 jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Za 500-550zł kupisz smartfona (niech ci w końcu będzie ziomiwan :wink: ), który będzie wyglądał jak nowy. Praktycznie cała seria Wave jest zrobiona tak, że nawet po dłuższym czasie nie musisz bać się o to, że coś złego zacznie się z tym telefonem dziać, czego nie mogę powiedzieć o SE Neo V. Fakt, Neo V ma Androida, ale jeżeli ci zależy na tm systemie, to na Wavie też można go wgrać w wersji alpha, a najdalej za pół roku będzie można zainstalować w pełni sprawny system.
S8500 polecam z czystym sumieniem, bo sam nawet zastanawiając się nad swoim następnym telefonem biorę pod uwagę Wave'a. Tylko w modelu S8600 :)

unknownman - Sob Mar 17, 2012 12:32

Zaczynam się do Wave'a przekonywać.

To teraz kilka pytań mam.
Jak wygląda pisanie smsów? Klawiatura qwerty jest wystarczająco wygodna (szczególnie w porównaniu z Avilą)?
I czy słownik działa sensownie, da się w nim wyłączyć polskie znaki? TO w sumie najważniejsze pytanie aktualnie, bo smsów będzie sporo, a na Avili nie pisało się jakoś szalenie wygodnie.

unknownman - Sob Mar 17, 2012 12:52

I jeszcze jedno, nawigacja działa tylko w trybie online, czy również bez połączenia z siecią?
darkgee - Sob Mar 17, 2012 18:38

Na badę są nawigacje działające offline, np nDrive czy Don't Panic. Także o to się nie musisz martwić.
A jak z pisaniem na klawiaturce, to musisz poczekać na odpowiedź ziomiwana, bo on jedyny na forum ma Wave'a. Ale powinno to być całkiem wygodne, ponieważ po pierwsze w Wavie jest ekran pojemnościowy (i to jeden z lepszych na rynku) a w dodatku masz do dyspozycji T9 Trace, czyli pisanie słów poprzez jeżdzenie palcem po ekranie (zobacz sobie najlepiej na YT).

ziomiwan - Pon Mar 19, 2012 22:25

Można wyłączyć polskie znaki. Pisze się wygodnie zarówno na QWERTY jak i na 3x4.
Do tego właśnie pisanie poprzez jeżdżenie palcem po ekranie (całkiem wygodne).

Nawigacja działa świetnie, ja używałem nDrive ale są jeszcze inne.
Są również i nawigacje online, ale takie raczej Cię nie interesują ;) .

Telefon naprawdę wart polecenia. Sam chce kupić już wyższy model Wave'a i swój sprzedaję ;)

digbuzz - Pią Wrz 21, 2012 15:29

Ja polecam zakup smartfona Smartfon SONY Xperia P
Jak na taką cenę jest to sprzęt doskonały.
Polecam!

kami - Nie Wrz 23, 2012 20:54

Rozważyłbym zakup Samsunga Wave S8500


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group