To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Operatorzy: T-Mobile, Plus GSM, Orange, PLAY - Naliczanie niewiadomej usługi Plus.

roland187 - Śro Sie 24, 2011 21:58
Temat postu: Naliczanie niewiadomej usługi Plus.
Witam, niecały miesiąc temu wziąłem niezłą Nokię z Plusa w abonamencie za niecałe 100zł z 400min wymiennymi na sms i z pakietem na internet 2GB za dodatkowe 20 zł. Problem polega na tym, że z faktury wynika, iż pobierane są dodatkowe opłaty oznaczone jako "Usl.Multimed."
są dodatkowo naliczane kilka razy na miesiąc w kwocie od 2zł do niecałych 7zł za każdą, mimo dużego abonamentu z pakietem na internet. Dodam, że na bieżąco śledziłem liczniki danych i minut więc żadne z przekroczeń nie wchodzą w grę. Na dodatek ta 'usługa multimedialna' naliczana jest w minutach które są albo zaokrąglone albo dziwnie naliczane gdyż jest np. 2:0 min, 6:0 min itd. Żadnych sekund. To wszystko wydaje mi się dziwne no i nie chcę ciągle przepłacać. Zanim pójdę do salonu z zapytaniem chcę zaczerpnąć opinij u was- co oznacza "Usl.Multimed." Aby teraz zaprzestać z jej mimowolnego korzystania.

ziomiwan - Pon Sie 29, 2011 20:09

Usługi multimedialne. Może masz źle ustawiony profil transmisji danych do jakiejś badziewiastej usługi nokii?
Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

calb - Pią Lut 03, 2012 17:22

Mam ten sam problem - usługi multimedialne na rachunku, płatne za minuty. Reklamowałam te połączenia i u mnie okazało się, że to usługa videostreaming. Z regulaminu tej promocji wynika że trzeba mieć skonfigurowany specjalny APN dla działania tej usługi, którego ja nie mam, ale to nie przeszkadza plusowi naliczać opłat jakby usługa ta była aktywna. W dodatku nie korzystam z serwisów video, a tylko słucham radia...
ziomiwan - Pią Lut 03, 2012 21:24

Przy źle skonfigurowanym połączeniu videostreamingu połączenie jest możliwe i opłaty są pobierane jednak w dużo wyższej formie.
Jeśli słuchasz radia internetowego to za to również pobierana jest opłata rzecz jasna.

calb - Pią Lut 03, 2012 21:51

Co to znaczy połączenia na zle skonfigurowanym? Albo mam poprawna konfiguracje APN i usługa videostreaming działa, albo APN video jest nieustawiony i usługa nie powinna działać nabijając opłaty.

Co do radia, to owszem, za słuchanie przez internet się płaci, ale powinno być rozliczane z pakietu abonamentowego, a nie jako videostreaming, tak mówią nawet konsultanci BOK.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group