To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Orange, Netia, Dialog i innni operatorzy stacjonarni. A także operatorzy VoIP. - premium sms 95585 - kto zna?

ofiara95585 - Pon Lip 11, 2011 22:17
Temat postu: premium sms 95585 - kto zna?
Witajcie,

Ostatnio z mojej prepaidowej komórki w Plusie zniknęło sporo pieniędzy.

Mechanizm był prosty: jeśli tylko na komórce pojawiało się zasilenie większe niż 67,65PLN z komórki w ciągu kilkunastu sekund/paru minut wychodził sms pod numer 95585 o cenie 67,65PLN. Niestety nie wiem czy w "wysłanych sms-ach" pozostawał ślad wysłania - rejestr został wyczyszczony zanim się połapałem. Po tym na skrzynkę sms-ową przychodziła wiadomość od "Twojego operatora" że sms nie mógł zostać dostarczony, bo to błędny numer. Faktycznie Urząd Kontroli Elektronicznej, gdzie tego typu numery muszą być obligatoryjnie zgłaszane przez właścicieli nie ma tego numeru w rejestrze.
Ale pieniążki znikały, mimo, że sms-a nikt nie wysyłał.

Czy ktoś z Was zna ten numer / podobne przypadki i wie co jest przyczyną i jak się tego pozbyć z komórki/numeru?
Czekam na wynik reklamacji u operatora, ale ma on na odpowiedź miesiąc, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.


Pozdrawiam!

ofiara 95585

XerXes55 - Wto Cze 19, 2012 18:35

jaki masz telefon? Może jakiś wirus wysyłający premium sms?
ofiara95585 - Wto Cze 19, 2012 22:50

Witam,
Telefon to jedna z najprostszych, bardzo podstawowych Nokii.
Natomiast Plus dwukrotnie (bo sytuacja się powtórzyła) zwrócił całą kwotę, która zniknęła z konta. Nie wyjaśnił co było przyczyną, ale można przypuszczać, że przyczyna leżała (leży) po ich stronie.
Pozdr.

ziomiwan - Pon Lip 02, 2012 23:10

Musisz mieć włączoną jakąś usługę premium. Gdzieś kiedyś mogłeś wysłać DARMOWEGO smsa, który skutkuje późniejszym otrzymywaniem smsów premium...
Zgłoś do plusa wyłączenie wszelkich usług premium.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group