To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - Dobór ładowarki do nowej baterii

aro777 - Śro Sty 26, 2011 10:17
Temat postu: Dobór ładowarki do nowej baterii
Oryginalna bateria miala 1200mAh i łądowarka o mocy 1200mA. Zmieniłem baterie na Forever 1400mAh i ładuje mi ją do pełna pół doby. U sprzedawcy dowiedizałem sie ze ładowarka za słaba. Szukałem na allegro i znalazłem takie łądowarki o mocy 1500mA (na micro usb wiec wszystkie napiecie mają 5V). Czy To rozwiązało by mój problem? Czy może jeszcze troszke mocniejszą łądowarke, np 1600mA ??? Czy może musi być idealnie takie same natężenie, czyli łądowarka równa 1400mA ? W ogole bardzo trudno o jakąś konkretą ładowarke o takiej mocy, na allegro nie moge nic wiecej znaleść, aby sobie dobrac i dopasować. Moze jesli znacie rozwiazanie problemu i jakieś źródło skąd można takowązakupic to poprosze o odpowiedzi
ziomiwan - Śro Sty 26, 2011 23:33

Nie polecam zakupowania zamienników baterii.
Ale jeśli ładuje ją tak długo to wina raczej właśnie baterii, a nie ładowarki ;) . Czas ładowania nie powinien być dłuższy niż 1-1,5h więcej niż w przypadku ładowania poprzedniej baterii, ale zamienniki mają to do siebie, że często są uszkodzone, albo właśnie tak się ładują.
Możesz spróbować z inną ładowarką, ale wtedy będziesz ryzykować zepsucie telefonu.

aro777 - Czw Sty 27, 2011 10:46

Forever to wysokiej jakosci zamienniki, firma cieszy sie szacunkiem do jej wyrobow z ogni najwyzszej jakosci. Taką opinie ja slysze o tych bateriach. Oryginalna baterie ladowalo mi 2-4godziny.
ziomiwan - Czw Sty 27, 2011 15:06

Chyba sami o sobie takie opinie piszą ;) .
Coś co kosztuje 5-20zł gdzie oryginał kosztuje 50-100zł nie może być tak dobre jak oryginał i nie jest ;) .
Forever nie są najgorsze, ale do oryginalnych duuużo im brakuje.
A co to za telefon???

Czas ładowania nie powinien przekroczyć 4h. Mi telefon ładuje się około 1,5-2h maksymalnie, a bateria ma 1200mAh.

aro777 - Czw Sty 27, 2011 18:56

Za tą nie dalem 5zl tylko 38
Telefon to N97 mini, oryginalna bateria jakas padnieta, trzyma poltora dnia a po tym czasie z calego zakresu baterii (na wskazniku) schodzi do zera w godzine

ziomiwan - Czw Sty 27, 2011 21:39

A czy czasami nie robiłeś tej baterii formatowania??
Nie bateria musi być winna, być może wina leży po stronie symbiana który to ciągnie tyle energii.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group