To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Tablety PC, E-booki, Netbooki - Elastyczny tablet sprzętem przyszłości?

halohalo - Wto Sty 11, 2011 21:34
Temat postu: Elastyczny tablet sprzętem przyszłości?


Tegoroczne targi CES już za nami, a mimo wszystko nie dają nam o sobie zapomnieć (i nie dadzą przez najbliższy czas, bo jeszcze pora poczekać na ich obszerne podsumowanie, za napisanie którego zabrała się Kasia ;) ) . Pora jednak wrócić do rzeczywistości i zostawić to, co działo się w Las Vegas za nami. Za sprawą pewnego gadżetu, który – jak dla mnie – poszerza wizję przyszłego świata technologii, przeniesiemy się o kilka lat w przyszłość.

Andrew Nammiga, projektant urządzenia widocznego na zdjęciu, do stworzenia go chce użyć elastycznych ekranów. Dzięki ich zastosowaniu, ma być możliwe jego zginanie, a to z kolei daje nam duże możliwości. Jak sugerują nam wyrenderowane obrazki, z urządzenia sami będziemy mogli zrobić sobie cyfrową ramkę na zdjęcia, odtwarzacz mp3 czy też po prostu zegarek z budzikiem.

Jeśli urządzenie kiedykolwiek pojawi się w masowej produkcji, będzie pracowało najprawdopodobniej w oparciu o Androida. Co ciekawe, jest możliwe, że jego premiera może mieć miejsce nawet i w tym roku.

No cóż, mimo, iż jestem fanem najnowszych technologii, to wydaje mi się, że na TAKIE urządzenia jeszcze długo będziemy musieli czekać. Jak myślicie?



Źródło:
www.tabletowo.pl

ziomiwan - Wto Sty 11, 2011 23:34

Coś takiego Samsung stworzył, a dokładniej wyświetlacz 4,3'' który również przedstawił na CES. Czy długo nie będziemy mogli się tego spodziewać? Elastyczne wyświetlacze pojawią się szybko, ale pamiętajmy, że prócz wyświetlacza urządzenia posiadają również inne podzespoły ;) , o baterii nie wspominając, ale w przypadku ramek wystarczyła by podkładka która bezprzewodowo przekazywałaby energię co było już prezentowane.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group