To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Nokia, Lumia - Wymiana płyty głównej w nokii 8800d

AJC007 - Pon Wrz 20, 2010 13:48
Temat postu: Wymiana płyty głównej w nokii 8800d
Cześć,

Chciałbym zapytać was o opinię w pewnej sprawie:
Rok temu wykąpałem moją nokię 8800 w morzu i serwis nokii mówi, że uszkodzona jest płyta główna i naprawa nie jest możliwa. Posiadam drugi egzemplarz, podmieniłem płyty i telefon się włącza i normalnie reaguje (nie sprawdzałem co prawda mikrofonu itp., ale to już bzdurki).

W zeszłym tygodniu znalazłem na allegro używaną płytę z takiej nokii i chciałbym zamontować ją w swoim telefonie jednak mam kilka wątpliwości:
- co jeśli płyta pochodzi z demontażu kradzionego telefonu? czy ponoszę jakąś odpowiedzialność?
- czy mogę legalnie nadać nowej płycie głównej mój oryginalny numer imei?

Bardzo proszę Was o poradę, czy takie coś jest możliwe i legalne. Dzięki.

darkgee - Pon Wrz 20, 2010 19:30

Legalnie nie można zmienić numeru IMEI. Ale jeżeli płytka pochodzi z kradzieży, to najpewniej ma zmieniony IMEI.
AJC007 - Pon Wrz 20, 2010 23:09

Dzięki.
A jeśli płyta jest kradziona i ma zmieniony imei, nie będe miał żadnych kłopotów? Już chyba nie ma wtedy możliwości sprawdzenia, czy była skradziona?

darkgee - Wto Wrz 21, 2010 17:46

Raczej nie powinieneś mieć problemów. Jeżeli komuś ukradziono by taki telefon, to płyta byłaby już zablokowana.
ziomiwan - Wto Wrz 21, 2010 19:15

AJC007- oczywiście, że ponosisz odpowiedzialność karną, ponieważ jest to w Twoim posiadaniu i użytkowaniu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group