To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - poszukuję modelu: podczerwień, bluetooth, wbudowany aparat..

Isintia - Czw Sie 19, 2010 13:08
Temat postu: poszukuję modelu: podczerwień, bluetooth, wbudowany aparat..
Witam,
poszukuję telefonu jednocześnie z podczerwienią, bluetooth, wbudowanym aparatem oraz 160-cioma znakami na stronę sms'a (mam SonyErricsona k510i, w którym strona sms'a to praktycznie dwa zdania - za to w phillipsie 362 mam normalnie 160 symboli). Fajnie by było, aby miał dzwonki mp3, real music lub true tone, jednak to też zależy od ceny.

Chciałabym też, aby nie psuł się co trochę jak Motorole i nie był tak delikatny jak SE, które przy upadku z wysokości około 50cm rozpadają się na obudowę, klapkę, baterię oddzielnie (nie przesadzam) oraz aby możliwe było robienie zdjęć bez wydawania dźwięków, czego nie ma w niektórych LG i Samsungach. Moja cena to maksymalnie do ok. 500zł, jednak miło by było zmieścić się w około 300-stu.

Mam nadzieję, że taki telefon istnieje. Nie będę nim celowo rzucać. Nie mam żadnych typów. Bardzo proszę o podpowiedzi.

ziomiwan - Czw Sie 19, 2010 14:26

Nie dostaniesz ŻADNEGO telefonu z podczerwienią czyli IRDA. Dlaczego? Bo to przestarzała technologia i zupełnie nie potrzebna i nie przydająca się do niczego.
Bluetooth zastąpił właśnie podczerwień która była i tak do niczego.

A 160znaków ma również Twój k510i ale musisz wyłączyć polskie znaki w ustawieniach SMS.

Tak więc jeśli chcesz też podczerwień to przykro mi, ale raczej w niczym nie pomożemy.
No chyba, że jakiś stary telefon polecimy.

darkgee - Czw Sie 19, 2010 16:30

W telefonach najbliżej sprzed dwóch lat możesz znaleźć taką kombinację portów, jak np. SE K800i czy Nokia N95. Ale aktualnie w ogóle nie potrzeba Irdy, bo albo telefon ma tylko Bluetooth, albo w ogóle nie posiada portów komunikacji (ale to tylko w tych najtańszych).
ardsdz - Czw Sie 19, 2010 17:29

Tak, k800i miał taką kombinację, ale IrDA nie jest praktycznie W OGÓLE używana...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group