GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Operatorzy: T-Mobile, Plus GSM, Orange, PLAY - Najkorzystniejszy operator

Adamson - Czw Sie 05, 2010 12:41
Temat postu: Najkorzystniejszy operator
Witam.
Poszukuję operatora telefonii komórkowej.
Wybierałbym raczej wśród czołówki czyli Era, Orange, Plus.
Co moglibyście polecić?
Interesuję mnie tanie połączenia i SMS-y bez żadnych pakietów itd.

ziomiwan - Czw Sie 05, 2010 16:33

W jakiej sieci najwięcej smsujesz? Albo w której sieci masz osobę z którą nawięcej piszesz i rozmawiasz?
Merry - Czw Sie 05, 2010 23:30

Abonament czy prepaid?
haloxavi - Pią Sie 06, 2010 12:29

Adamson - wszędzie masz tanio dzięki pakietom. Jeśli bardzo nie chce pakietów to ja w Tak-taku Ery rozwiązuję to w ten sposób, że korzystam z pojawiających się podwójnych doładowań. Wtedy koszty mam dwa razy niższe, czy tam inaczej mówiąc mam dwa razy więcej pieniędzy do dyspozycji. W skrócie: więcej dzwonie i piszę za tyle samo.
ziomiwan - Pią Sie 06, 2010 15:06

Nie każdemu widzi się płacić w jednym miesiącu 50zł czy 80zł na raz, żeby dostać coś więcej. Niby to i tak to samo, a jednak różnica duża.
Merry - Nie Sie 08, 2010 23:05

Nie takie coś, bo dostać dwa razy więcej kasy to już jest konkretna sprawa.
ziomiwan - Pon Sie 09, 2010 10:16

Nieważne, czy dwa razy więcej. Ważne, że nie każdy, a nawet powiedziałbym, że większość woli zapłacić te swoje 30zł miesięcznie niż 60 czy ile tam trzeba.
A dlaczego? Tego chyba nie muszę pisać prawda?

Merry - Wto Sie 10, 2010 00:26

Ten, kto zna specyfikę podwójnego doładowania i dostrzega jego korzyści na pewno zaoszczędzi i wyda raz, a więcej.
Gina - Wto Sie 10, 2010 19:16

Do tego faktycznie trzeba się przyzwyczaić. Nie każdemu leży taka forma gospodarowania gotówką na telefon, ale faktycznie na dłuższą metę, tak w skali półrocznej na to patrząć, wychodzi się na tym lepiej niż na doładowaniach comiesięcznych. Kwestia zarządzania swoimi środkami :P Raz wydasz więcej, potem pół roku nic.
Merry - Sro Sie 11, 2010 13:26

No dokładnie, mieć dwa razy więcej kasy to już coś. Ja i tak doładowuję 30zł miesięcznie ze względu na darmowe rozmowy w sieci i Telefon bez Związku, ale z podwójnego i tak korzystam.
haloxavi - Pią Sie 13, 2010 09:52

ziomiwan napisał/a:
Nie każdemu widzi się płacić w jednym miesiącu 50zł czy 80zł na raz, żeby dostać coś więcej. Niby to i tak to samo, a jednak różnica duża.

To nie jest kwestia tego jak się widzi, tylko jak się kalkuluje i czy się ma wolne środki. Ja wolę wydać raz na pół roku te 175 zeta i mam z tego prawie 350 złotych, 50 zł na każdy z kolejnych 7 miesięcy, a wydaję ledwie połowę tej kasy. Podejrzewam, że każdy kto wie, że tak można i ma te wolne środki, robi właśnie tak.

ziomiwan - Pią Sie 13, 2010 21:57

haloxavi- i znów mówiąc o sobie próbujesz mówić w imieniu wszystkich ;) .

I właśnie to jest kwestia tego jak się komu widzi, a nie jak się kalkuluje. Tobie odpowiada taka forma i w porządku, ale są ludzie którzy wolą płacić sobie miesięcznie te X zł zamiast wydać na raz dwa czy cztery razy więcej.

Merry - Pią Sie 13, 2010 22:07

Tak, ale nikt też nie mówi, że musisz wydawać nie wiadomo jak wielkie sumy jeśli korzystasz z podwójnego. Kwestia indywidualna, ale chyba lepiej doładować w czasie podwójnego i prawie dostać dwa razy więcej kasy.
warka - Wto Sie 17, 2010 15:08

@Adamson trochę zamilkł , a bez tego ciężko coś doradzić, nie wiadomo ile ma osób w danej sieci, ile miesięcznie przeznacza na telefon etc. Jedyne co wiadomo , to fakt, że chce "dużą ilość smsów"
Z tego co kojarzę , to dla osób często smsujących dostosowany jest Pelikan w Orange, oczywiście pakiet zależy od kwoty zobowiązania, ale można mieć nawet do 5000 smsów.

Quest-GSM - Wto Sie 17, 2010 21:29

Jeżeli masz kilka osób z którymi często rozmawiasz to najlepiej wybrac abonament w Plusie i aktywować pakiet minut do 5 wybranych numerów. Jeżeli dużo piszesz to polecam z kolei Orange-oczywiscie mówię o pakietach wewnątrz sieci.
Gina - Wto Sie 17, 2010 23:55

Nie bierzesz pod uwagę tego, że te osoby mogą być w różnych sieciach. To w jakich sieciach ma się najczęściej obdzwaniane numery jest akurat niesamowicie istotne. Co komu po np darmowych sms'ach wewnątrzsieciowcyh w Heyah jeśli nie będzie miał do kogo ich wysyłać, lub po pakiecie 1000 minutowych z TT jeśli nie ma gdzie go wydzwonić :)
ziomiwan - Sro Sie 18, 2010 16:49

Gina- niema to jak napisać o oczywistej oczywistości no nie?...
haloxavi - Pią Sie 20, 2010 11:05

ziomiwan napisał/a:
haloxavi- i znów mówiąc o sobie próbujesz mówić w imieniu wszystkich ;) .

I właśnie to jest kwestia tego jak się komu widzi, a nie jak się kalkuluje. Tobie odpowiada taka forma i w porządku, ale są ludzie którzy wolą płacić sobie miesięcznie te X zł zamiast wydać na raz dwa czy cztery razy więcej.

nie mówię, że każdy musi tak ładować konto jak ja, tylko, że taka forma jest najbardziej opłacalna, chyba nie zaprzeczysz?

ziomiwan - Pią Sie 20, 2010 15:40

Nie zaprzeczalnie jest opłacalna i to nie podlega wątpliwości.

Ale jednak jest pewna grupa społeczeństwa która woli jednak tak czy inaczej doładować sobie raz w miesiącu za te 30zł zamiast raz za 60zł i mieć spokój przez dłuuugi czas.
Jednak tą grupę zaliczyłbym do tzw. ciemnogrodu.

Gina - Pon Sie 23, 2010 09:51

Ziom, nie taka oczywista oczywistość. Kolega napisał o 5 wybranych osobach i plusie, jeśli natomiast są w jednej sieci, to warto wewnątrz sieci ogarnąć ofertę zamiast brać plusa bo ofertuje 5 numerów za darmo.
haloxavi - Pią Sie 27, 2010 12:43

Gina - o czym ty piszesz :neutral:

Ziom to nie ciemnogród tylko ludzie nie doinformowani. Oni nie wiedzą o promocjach i po prostu na tym wiele tracą.

Merry - Pią Sie 27, 2010 13:42

Jakiego ciemnogrodu Ziom? Ja doładowuję sobie 30zł, dzięki czemu mam darmowe rozmowy w sieci w Heyah i korzystam tym samym z oferty Telefon Bez Związku. podwójnego korzystam także, ale nie zawsze doładowuję maksymalną kwota.
ziomiwan - Pią Sie 27, 2010 18:32

Ciemnogród czyli ludzie nie wierzący, że można dostać coś gratis, czy też uważający, że taniej im wyjdzie doładować co miesiąc po 30zł zamiast skorzystać z takiego podwójnego/potrójnego doładowania. I to nie odnosiło się do nikogo z forum ;) .

haloxavi- też się zastanawiam o co koleżance się rozchodzi ;) .

Artfriel - Sob Sie 28, 2010 22:01

Nie bede do tego zakladal nowego tematu, ale zastanawia mnie ktorego operatora byscie uznali za najkorzystniejszego, jesli bysmy przyjeli, ze osoba X ma rowna ilosc znajomych w kazdej sieci. Osobiscie nie przygladalem sie wszystkim sieciom tak bardzo, stad moje pytanie do was, bo widze, ze sie interesujecie. Tak wiec:
Zalozmy, ze pewna osoba ma po, powiedzmy, 8 znajomych w kazdej sieci, z ktorymi utrzymuje staly kontakt, mniejszy lub wiekszy - malo istotne. Ktora z sieci bylaby najkorzystniejszym rozwiazaniem? Pytanie dotyczy zarowno abonamentow, roznego rodzaju mixow jak i pre-paidow, wiec wy wybierzcie. Licze na obiektywne oceny, a nie reklamowanie swojego ;)

Pytanie jest zadane glownie z powodu mojej ogromnej ciekawosci.

Gina - Nie Sie 29, 2010 11:09

Ziom, już nieważne ;-) nie będę wygrzebywać kwestii sprzed x postów.
Ja bym zdefiniowała za xavim :) taka, dajmy na to, babcinka, która kupując kupony nawet nie wie, że może mieć 10% kwoty (co by ją na pewno urządzało) doładowania jeśli zrobi to online - może poprosić wnuczka :D Nie każdy ma czas się interesowac na bieżąco, ale takie podstawowe kwestie powinny się ludzi imać.

Artfriel - Nie Sie 29, 2010 14:34

Ale z tego co zauwazylem, to Wy interesujecie sie duzo bardziej ponad podstawowe informacje, dlatego was pytam. Nadal licze na odpowiedz na swoje pytanie.
ProstyBanan - Pon Sie 30, 2010 12:50

Wydaje mi się , że to kwestia indywidualna, zależy na czym skupiamy się najbardziej. Osobiście korzystam z Orange (Pelikan), głównie dlatego, że na codzień więcej smsuje niż dzwonie, a w tej taryfie akurat pakiet smsów jest dość spory.
Druga kwestia to wszelkie inne działania operatora typu: chociażby orange warsaw festiwal, loterie etc. Przynajmniej mam pewność, że operator podejmuje jakieś działania i nie stoi w miejscu.

Artfriel - Pon Sie 30, 2010 14:48

No to fakt, zalezy czy dzwonimy czy smsujemy. Kurde, nie chce mi sie kombinowac i stawiac roznych hipotetycznych sytuacji, zeby wyciagnac tego najlepszego operatora, bo pewnie i tak do tego nie dojdziemy ;) . Pozdrawiam.
ziomiwan - Wto Sie 31, 2010 14:38

Akurat pelikan orange jest starsznie drogi i nieopłacalny.

Trudno jednoznacznie polecić konkretną sieć... Choć na wstępie odrzuciłbym orange które jest według mnie tragiczną siecią która w ogóle nie powinna istnieć.

A Plus, Play, Era mają nieco podobne oferty i każdy z nich ma coś w sobie co zwraca na siebie uwagę....
Jeśli po równo do każdej sieci dzwonisz/piszesz to nieważne którą z tych trzech sieci wybierzesz, jednak jeśli do którejś więcej to oczywiście tę właśnie sieć.

haloxavi - Pią Wrz 03, 2010 11:23

Prosty banan - nie mów nam, że masz dużo smsów tylko wskazuj ile ich masz, i ile za nie płacisz. Ja dajmy na to płacę 6 zł za 600 smów (w pakiecie i w sieci) w Tak-taku, a ty?
Merry - Pon Wrz 13, 2010 00:18

Ze względu na bonusy, pakiety i promocje najlepsze są zdecydowanie Era i Heyah. Obecnie u pierwszego potrójne, a u drugiego podwójne doładowanie.
Gina - Czw Wrz 16, 2010 16:44

Podwójne w Heyah na nieco innych warunkach niż to miało miejsce zazwyczaj. W sumie różnica polega tylko na tym, że trzeba zmieścić się z oboma doładowaniami w jedynej turze tygodniowej - niby niewielka różnica, ale nie wiedząc o tym można łatwo rozminąć się samemu ze sobą i stracić bonus :)
haloxavi - Pią Wrz 17, 2010 10:07

Gina, trzeba jeszcze wydać kasę co nie? Fajnie, że macie podwójne, ale to nie jest ta idealna wersja tej promocji. My mamy potrójne w Tak-taku - przeze mnie już wykorzystane w kwocie 50 zł. Więcej nie było sensu - mam zbyt wiele kasy na koncie ;-)
Gina - Wto Wrz 21, 2010 14:13

Ja też przy potrójnym nie poszlalałam - pocisnęłam za bardzo w poprzedniej promocji. Nie potrzebuję aż tylu środków. Podwójne w Heyah to miła sprawa, ale trochę mnie zastanawia ta forma turowa - czy taka odmiana tej promocji miała już kiedyś miejsce, czy jeszcze nie? Ja osobiście sobie nie przypominam.
haloxavi - Pią Wrz 24, 2010 11:24

Chyba w grudniu tak było, ale nie daję gwarancji. Wtedy też trzeba było obniżyć wartość konta o 25 zł, potem doładować i wtedy jest kasa. Podwójne doładowanie w najlepszym wydaniu powinno się jeszcze w tym roku pojawić. Potrójne Tak-taka kończy się już za kilka dni.
Gina - Czw Wrz 30, 2010 11:14

Dziś ostatni dzień :) Podwójne Heyah trwało krócej - można było się pomylić w sumie, bo zazwyczaj te promocje trwały cały miesiąc, a tutaj ta turowa wersja nagle. W grudniu doczekamy się pewnie klasycznej wersji w obu sieciach, nie sądzę, żeby pozostali przy wersji turowej - to raczej dla zaznaczenia odrębności promocji w harmonogramie.
warka - Czw Wrz 30, 2010 13:17

@ Adamson , właściwie nie doprecyzowałeś pytanie. Interesują Cię oferty abonamentowe czy pre-paid?
haloxavi - Pią Paź 01, 2010 12:31

Gina pewnie tak, ale do grudnia jeszcze mnóstwo czasu. Tymczasem ponownie przedłużyli pakiet 1000 minut za 9 zł. Tym razem do 15 listopada. Przy okazji na Telepolisie piszą o kolejnym bonus do doładowania - podwojenie wartości doładowania z możliwością wykorzystania do wszystkich. Tylko trochę dziwna ta promocja bo nic na Erze o tym nie piszą.
Gina - Pon Paź 04, 2010 17:19

Nie natrafiłam na żadne info na portalach telekomunikacyjnych o tym przedłużeniu, ale faktycznie jest info na stronie Ery :) przyznam, zę jakoś superczęsto tam nie zaglądam, ale jednak czasami wyprzedza unformacyjnie pierwsze źródło te wtórne dość mocno. Cieszy mnie to przedłuzenie :)
Merry - Czw Paź 14, 2010 23:32

A czy te środki nie są przypadkiem do wykorzystania tylko w sieci?
haloxavi - Czw Paź 21, 2010 10:45

Merry, kasa z promocji "więcej za mniej" można wykorzystać tylko w sieci Era, ale ta promocja skończyła się 10 października.
mateuszBBB - Czw Paź 21, 2010 16:47

czesc. czy ktos z Was telekomowcy moze mi wyjasnic na czym polegaja pogaduchy w orange. taki twor jest teraz u nich w zwierzecych abonamentach. trzeba najpierw wszystkie minuty wygadac czy jak?
Merry - Pią Paź 22, 2010 19:02

Ze strony Orange:

Pogaduchy w Orange to:

* darmowe rozmowy w sieci Orange od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 – 08:00
* darmowe rozmowy w sieci Orange w weekendy (sobota 0:00
do niedzieli 23:59).

haloxavi - Czw Paź 28, 2010 17:38

Nie darmowe rozmowy, tylko określona liczba minut na konkretny okres czasu.
Merry - Czw Paź 28, 2010 23:31

To znaczy ile minut? Na stronie nie piszą nic o limitach. Czas obowiązywania oferty zależy od wysokości miesięcznego zobowiązania jeśli dobrze rozumiem.
haloxavi - Pią Lis 05, 2010 10:12

Chyba myślałem, że pisze w innym temacie - tak jak pisałaś pogaduchy to darmowe rozmowy w abonamentach Orange w wybranych godzinach. W Erze korzystam z dosyć podobnej opcji i to w Tak-taku. Usługa nazywa się sieć rodzinna. Wprawdzie liczba minut to 2 tyś, a ograniczenie liczby numerów to 5, ale w praktyce rozmawiam z dwoma osobami i nigdy jeszcze nie wykorzystałem wszystkich minut ;-)
Merry - Nie Lis 07, 2010 11:43

Jeśli tylko o darmowych rozmowach w sieci mowa, to doładowanie za 30zł co miesiąc jest najlepszą opcją- nie ma żadnych limitów, samo doładowanie gwarantuje bezpłatne rozmowy o dowolnej porze, a kwotę doładowania można wykorzystać na dowolny cel, np. połączenia do innych sieci, zagraniczne czy internet.
haloxavi - Pią Lis 12, 2010 12:56

Alle to trzeba mieć wielu znajomych w Heyah by był to dobry deal. W sumie sieć rodzinna, o której piszę kosztuje nas trójkę 5 zł miesięcznie, a mnie nic. Tylko właściciel abonamentu ponosi koszt - ja w Tak-taku nie płacę nic. Na rozmowy do wszystkich w sieci przeznaczam jeszcze pakiet 1000 minut. Z ciekawostek - Orange wycofało ze swojego pakietu 1000 minut wszystkie numery stacjonarne. Na szczęście stacjonarki wciąż są dostępne w pakiecie TT.
iPood - Sob Lis 13, 2010 19:05

Czy ja wiem czy tak wielu znajomych trzeba mieć.. wystarczy mi jedna osoba do której dzwonię częściej i już mam oszczędność. Ja w Heyah mam trzy osoby z którymi mogę długo gadać przez telefon i nie idzie jej nie zauważyć. Doładowuję raz na miesiąc za 30 zł i wystarcza mi na wszystko. Rozmowy zagraniczne, smsy do innych sieci i internet. Lubię darmowe rozmowy i smsy w sieci :p
haloxavi - Wto Lis 16, 2010 10:03

iPood każdy rozmawia inaczej - jedni z wieloma osobami krótko, a inni z kilkoma bardzo długo. 1000 minut pozostało w Tak-taku przynajmniej do końca roku, a teoretycznie koniec promocji miał nastąpić wczoraj.
iPood - Wto Lis 16, 2010 23:24

No racja, zależy od człowieka i od tego z kim się rozmawia. Po prostu dla mnie nie ma lepszej oferty niż Nowa Heyah, bo wszystko jest najtańsze. A co do 1000 minut w TT to chyba dobrze, że przedłużona. Święta idą to ludzie będą masowo dzwonić.
haloxavi - Pią Lis 19, 2010 10:45

No będą, ale przedłużenia nie wiązałbym ze świętami. Po prostu ten pakiet Tak-taka jest przedłużany systematycznie od kiedy go wprowadzono i pewnie jeszcze przez dłuższy okres będzie podobnie.
Merry - Sob Lis 20, 2010 13:02

W przypadku rozmów wewnątrz sieci korzystność danej oferty zawsze będzie zależała od tego, kto ma ilu znajomych, ale wątpliwości nie ulega, że taniej niż za darmo bez żadnych limitów nie może już być, więc tutaj Plus dla Heyah. Teraz darmowe rozmowy i smsy wprowadzono także w mixie. Aby skorzystać z usługi trzeba zwiększyć kwotę zobowiązania o 10zł, ale można ją następnie przeznaczyć na wszystkie inne usługi.
Magdalena-Anna - Sob Lis 20, 2010 23:15

ja jestem w plusie 7 lat, nie narzekam na tą sieć, teraz pojawiły się fajne oferty, drugą kartę mam w orange, zasilam ją za 10zł wykupuje pakiet i mogę korzystać z pakietu mimo że mam zablokowane połączenia wychodzące
iPood - Wto Lis 23, 2010 21:12

Merry, tam w mixie oprócz tych darmowych rozmów i smsów w sieci przy powiększeniu kwoty zadeklarowania o 10 złotych można sobie wybrać jeden pakiet z 'przebieraj. wybieraj', więc połączenia mogą być jeszcze tańsze, co sprawia, że się naprawdę opłaca. Oby jak najwięcej promocji :P Ale z okazji zbliżających się świąt fajna oferta :)
iPood - Wto Lis 23, 2010 21:17

A poza Heyah, jeśli mowa o Mixach, to i Era wypuściła swoją Mikserę na ilość doładowań. Można wybrać dwie deklaracje finansowe, 25 i 50 zł na wybraną ilość zasileń konta. Wygląda fajnie, bo szybko można dostać telefon :) No i w pakietach obniżających koszta jest blueconnect max i smsy do wszystkich sieci. Co sądzicie?
haloxavi - Czw Lis 25, 2010 12:24

W Tak-taku (i chyba w heyah również) pojawiło się podwójne doładowanie. Tym razem trzeba najpierw obniżyć wartość konta o 25 zł, a później doładować taką kwotą, jaką chce się podwoić. To wszystko trzeba wykonać w określonych tygodniach, ale pewnie już dostaliście smsy do Ery.
iPood - Pią Lis 26, 2010 02:12

Tak, okresy doładowań są aż cztery, ale w związku z tym, że pomiędzy żadnym nie ma ani dnia przerwy, to można przyjąć, że jest to jeden długi okres, trwający od 22 do 19 grudnia. A później jedynie w styczniu należy pamiętać, aby konto załadować i odebrać swoje gratisowe doładowanie.
haloxavi - Pią Lis 26, 2010 11:10

iPood nie można tak przyjmować, bo wartość konta trzeba najpierw obniżyć, a potem doładować w jednym tygodniu. Jeśli w jednym tygodniu obniżysz wartość konta, a w drugim doładujesz, to nie spełnisz warunków promocji. Trzeba o tym pamiętać. Tu są zasady --> http://www.era.pl/pl/indy...a/doladuj_konto
cover - Czw Gru 09, 2010 14:11

iPood - w styczniu dostaje się bonusową kasę od Tak Taka. Kwotę, którą chcesz podwoić musisz doładować w grudniu.
iPood - Czw Gru 09, 2010 18:42

cover napisał/a:
iPood - w styczniu dostaje się bonusową kasę od Tak Taka. Kwotę, którą chcesz podwoić musisz doładować w grudniu.

Wiem, o tym właśnie mówiliśmy. Tyle, że ja mam kartę w Heyah, ale promocja jest ta sama. Ja już doładowałem swoje konto maxem, czyli 150 złotych i czekam na drugie 150. Doładowanie powinno być w dniach 4-10 dorzucone do konta od operatora, o czym zostaniemy poinformowani smsem. Do 12 grudnia trwa trzeci okres w jakim można się ubiegać o podwójne doładowanie, ostatni zaczyna się 13 i trwa do 19 grudnia.

Merry - Pią Gru 17, 2010 18:28

A z pakietu darmowych rozmów w sieci przez 62 dni za 19zł można korzystać jeszcze do 30.12, więc konto do podwójnego można obniżyć zaopatrując się w tenże właśnie pakiet.
haloxavi - Pon Gru 20, 2010 12:41

Okresy, w których należało obniżyć konto, a następnie je doładowań już się zakończyły. Teraz po nowym roku czekam na bonus z podwójnego doładowania Tak-taka. Ważne, że udało mi się ponownie doładować konto za 150 zł i tym samym otrzymam identyczny bonus.
iPood - Nie Sty 02, 2011 16:44

Ja to samo. Heyah wrzuci na moje konto 150 złotych za kilka dni. W zasadzie bonusowe środki z podwójnego doładowania powinny znaleźć się na kontach biorących udział w promocji od 4 do 10 stycznia.
cover - Sob Sty 08, 2011 17:18

Też już dostałem podwójne doładowanie. Mam o 150 zł więcej na koncie :) Powinno mi spokojnie wystarczyć na jakieś 4 miesiące, bo dzwonię głównie do Ery. Kupuję w miesiącu dwa pakiety Odjechanej promocji i jeden SMSy i MMSy za grosze. Dostaję za to 2000 minut 600 smsów (podmienianych na 100 mmsów) do Ery. Można się nie rozstawiać z telefonem :) Czekam teraz na kolejne podwójne doładowania w Tak Taku. Orientujecie się może, jak powinno ono teraz wypaść? Co roku jest na Święta, ale chyba w ciągu roku też było, hm?
iPood - Wto Sty 11, 2011 16:33

A co byście powiedzieli na kolejne podwójne doładowanie :P ? Właśnie doczytałem na telepolis, że Heyah i Era daje od 12. stycznia możliwość złapania kolejnych darmowych złotówek :) Wystarczy 2x w ciągu 5 dni doładować konto kwotą nie niższą niż 20 złotych dla Heyah i min. 25 zł dla Ery, żeby otrzymać podwojenie drugiego zasilenia na konto. Sporo tego :D
ziomiwan - Wto Sty 11, 2011 18:12

No sporo, świetny sposób na wyciągnięcie kasy od Was ;)
iPood - Pią Sty 14, 2011 00:42

hehe, czemu od nas ? to my wyciągamy kasę od operatora. szkoda, że w Play ta usługa z bonusem jest już nieaktywna..a przynajmniej u mnie nie działa ;/
haloxavi - Pią Sty 14, 2011 12:20

Po nowym roku opy rzuciły się na promocje. Era dała podwójne doładowanie w Tak-taku, ale w innych sieciach też się dzieje. W Plusie również dają bonus za doładowanie, ale tylko na 15 dni i do sieci. Podwójne Tak-taka dotyczy wszystkich usług i nie ma ograniczenia czasowego. Nowe podwójne wykorzystam, ale tylko symbolicznie, bo dopiero co dostałem bonus z poprzedniej promocji.
komorka - Pią Sty 14, 2011 15:46

ja za każdy razem korzystam z podwójnego doładowania :) zazwyczaj najpierw 20 zł drugie doładowanie 50 zł dzięki czemu dostaje kolejne 50 :D świetna sprawa
Merry - Sob Sty 15, 2011 11:46

W Heyah jest dokładnie takie samo podwójne doładowanie, miła niespodzianka, zwłaszcza, że dopiero co wpłynęła kasa ze świątecznego podwójnego i ponownego przeliczenia stanu konta po nowym roku ( 1% więcej). Z promocji pewnie skorzystam w lutym, bo póki co środków na koncie mi nie brakuje. Grunt, że ważności konta się sumują.
haloxavi - Sro Sty 19, 2011 13:59

Komorka - ja zazwyczaj doładowuję za maksymalną kwotę podwojenia Tak-taka, czyli 150, ale z racji częstotliwości podwójnych w ostatnim czasie, tym razem doładuję za 25 zł dwa razy.
ziomiwan - Sro Sty 19, 2011 18:02

I właśnie dlatego wyciągają od Was kasę i zarabiają na tym kilkakrotnie więcej ;) .
Co prawda dobre jest podwójne, ale trzeba robić to z głową, myśleć ;) .

cover - Pią Sty 21, 2011 15:17

ziomiwan - jedynym minusem podwójnych doładowań w Tak Taku jest to, że jeśli chcesz na nich sporo skorzystać, to musisz od razu wyskoczyć z dużej kasy, ale z drugiej strony, jeśli teraz w styczniu doładujesz za 150 zł, to będziesz mieć 300 zł, czyli (w moim przypadku) oznacza to brak doładowywań przez jakieś 5 miesięcy. Tak czy siak wydałbym przez ten czas to 150 zł na doładowania. Nie widzę tutaj żadnego naciągania na kasę.
ziomiwan - Pią Sty 21, 2011 22:20

To, że zrobią następne za jakiś miesiąc/dwa i znów większość tych która doładowała teraz doładuje, bo przecież to okazja.
cover - Nie Sty 23, 2011 16:14

I będzie mieć o połowę tańsze połączenia :) Ale wiadomo, że nie ma sensu robienie z telefonu skarbonki i doładowywania konta w Tak Taku więcej niż jest to potrzebne tylko dlatego, że doładowanie zostanie podwojone.
haloxavi - Sro Sty 26, 2011 11:15

ziomiwan - szkoda nie korzystać z takiej promocji, bo nie wiadomo kiedy będzie kolejna. Za 2, 3 miesiące? Na pewno nie. Z reguły kolejne podwójne doładowanie pojawiało się w Tak-taku dopiero w okolicach maja/czerwca.
Merry - Nie Sty 30, 2011 20:44

Jeśli ma się wolne środki, to rzeczywiście warto skorzystać, bo przy doładowaniu za 150 zł można przedłużyć ważność konta o 6 miesięcy, czyli można nie doładowywać następnie przez pół roku bez obaw, że środki przepadną.
cover - Nie Sty 30, 2011 21:41

Środki z podwójnego doładowania nie mogą przepaść bo nie są na żadnym koncie promocyjnym tylko na głównym. Są do wykorzystania tak długo, jak długo konto to jest aktywne.
ziomiwan - Pon Sty 31, 2011 10:24

Sęk i cały problem w tym, że nie zrozumiał nikt prócz haloxavi o co mi chodziło.
Kolejna promocja zapewne będzie za 2-3 miesiące ;) ostatnio co chwile jest jak słyszę.

haloxavi - Czw Lut 03, 2011 18:27

Podwójne doładowanie dali w Tak-taku na przełomie listopada i grudnia, no i to teraz, na przełomie stycznia i lutego. Nie była to nowość - w zeszłym roku również dali podwójne, tylko jakoś pod koniec stycznia się zaczęło.
Merry - Pią Lut 04, 2011 10:17

Wyczytałam właśnie, że poza podwójnym doładowaniem Heyah przedłużyła także ofertę telefon bez związku do końca kwietnia i reklamują wszędzie telefony za 1zł, między innymi Lg Bali i Nokię C3. Jeśli ktoś doładowuje za 30 lub 50 zł miesięcznie to warto aktywować tę usługę, sama niedługo odbieram telefon.
haloxavi - Sro Lut 09, 2011 11:30

30-50 zł miesięcznie? To nie lepiej od razu wziąć Mixa? Chyba koszty takie same, a telefon ma się od razu. W Tak-tak Fonie również dostaje się telefon, ale 50 zł to koszt jego utrzymania przez 3 miesiące.
Merry - Czw Lut 10, 2011 13:55

Tak, ale różnica polega na tym, że w ofercie telefon bez związku można w każdej chwili zrezygnować nie ponosząc za to konsekwencji. To jest raczej opcja dla osób, którym nie zależy na tym, by dostać telefon od razu. Modele i ceny są praktycznie takie same jak w mixie, a teraz ofertę można aktywować do 31 kwietnia.
cover - Czw Lut 10, 2011 15:40

ziomiwan napisał/a:
Kolejna promocja zapewne będzie za 2-3 miesiące ;) ostatnio co chwile jest jak słyszę.

Jak na razie przedłużyli okres obowiązywania obecnej. Doładowanie w Tak Taku można podwoić do końca lutego.

haloxavi - Pią Lut 11, 2011 13:00

Hmmm.... nigdy nie przedłużali podwójnego doładowania. Ja już doładowałem konto dwa razy, więc nic mi to nie zmienia. Pewnie jednak wielu innych wygospodaruje w ten sposób więcej środków na doładowanie konta Tak-taka.
Merry - Sob Lut 12, 2011 01:24

Jest przynajmniej więcej czasu na zgromadzenie środków na doładowanie. Poza tym jeśli ktoś ma ważne konto, to doładowując konto później może jeszcze zwiększyć jego ważność o te kilka dni. Nie pamiętam by kiedykolwiek podwójne doładowanie trwało 2 miesiące.
haloxavi - Sro Lut 16, 2011 13:09

Widziałem newsa, że Heyah dała pakiet internetowy. Prawie takie sam jak blueconnect max w Tak-taku. Dobry krok - tego brakowało tej ofercie. Cena również 9,08 zł tak?
Merry - Sro Lut 16, 2011 22:47

Tak, cena taka sama jak w Erze: 9,08 zł. Pakiet obejmuje 100 mb, po przekroczeniu limitu nie naliczane są dodatkowe opłaty, a spada prędkość. Czytałam też, że dają 25 mb za darmo na początek.
Janka5 - Pią Lut 18, 2011 19:00

Hej, Niedługo kończy mi się umowa i czy warto przejść z Orange do Play ?
ziomiwan - Pią Lut 18, 2011 22:43

Warto jak najbardziej.
Jeśli gdzieś chcesz przejść to tylko Play, albo Plus.

Janka5 - Sob Lut 19, 2011 16:48

Dzięki :) Wybrałabym chyba play, muszę przejść się do Nich i dokładnie się o wszystko dopytać.
ziomiwan - Sob Lut 19, 2011 19:19

I to jest najlepszy sposób na sprawdzenie, czy przejść czy nie.
Sprawdzisz ofertę przeliczysz sobie wszystko i będzie jasne.

haloxavi - Sro Lut 23, 2011 10:57

Janka5 napisał/a:
Hej, Niedługo kończy mi się umowa i czy warto przejść z Orange do Play ?

Podstawowe pytanie - do pre-paida czy na abonament?

Merry napisał/a:
Tak, cena taka sama jak w Erze: 9,08 zł. Pakiet obejmuje 100 mb, po przekroczeniu limitu nie naliczane są dodatkowe opłaty, a spada prędkość. Czytałam też, że dają 25 mb za darmo na początek.

Tak-tak nie ma tych 25 MB. To do jakiegoś testowania, czy co?

iPood - Sro Lut 23, 2011 19:38

haloxavi - te 25 MB to jest dla Heyah, ponieważ pakiet internetowy wszedł do 'łapki' kilka dni temu jeśli się nie mylę. Taki rodzaj promocji i udostępnienia swoim użytkownikom transferu na próbę. Włączyłem u siebie i śmiga :)
cover - Sro Lut 23, 2011 21:05

W Tak Taku ten pakiet internetowy jest już od dawna, dlatego nie ma gratisowych 25 MB. Użytkownicy Heyah dostali je, żeby go bezpłatnie przetestować.
haloxavi - Pią Lut 25, 2011 14:24

No to fajowo. Tak-tak nie dawał testu przy wprowadzeniu blueconnect max, ale wtedy zmiana była ogromna, że szok. Przed tym pakietem za 5 MB płaciło się 5 zł, a po jego wprowadzeniu brak limitu danych za 9 zł (później 9,08)
Merry - Pią Lut 25, 2011 23:33

Testujecie już ten pakiet? Nie wydawałam zbyt dużo miesięcznie na internet, więc nie wiem czy będę wykorzystywać cały ten pakiet. Skorzystam może z tych 25 mb na start, trzeba to jakoś aktywować?
iPood - Pon Lut 28, 2011 15:28

Korzystałem, teraz już mam cały pakiet :) Żeby uruchomić darmowe 25 MB musisz wpisać kod: *110*12#
czekasz na sms i możesz śmigać przez tydzień za darmo :)

Merry - Pon Lut 28, 2011 23:22

No już mam, śmiga elegancko, przy użyciu kompresora strony otwierają się chyba jeszcze szybciej, myślę, że na tydzień to spokojnie wystarczy, a później wykupię pakiet. Nie trzeba się przynajmniej martwić, że zbyt dużo kasy pójdzie na internet, bo co najwyżej spadnie prędkość.
ziomiwan - Wto Mar 01, 2011 12:28

9zł za 100mb to i tak dużo.
Merry - Sro Mar 02, 2011 17:22

Jest nieźle, ale skoro można mieć 3 razy więcej po wysłaniu jednego kodu to dlaczego z tego nie skorzystać. Czytałam dziś, że w Plusie dla firm, przy abonamencie 49 lub 69 zł można mieć pakiet 500mb za podobną cenę, więc jak na ofertę biznesową to szału nie ma.
ziomiwan - Sro Mar 02, 2011 23:10

Załamujesz mnie z każdym kolejnym postem... Aż nie chce mi się już zaczynać myśli związanej z pakietami, bo i tak uznasz, że w heyah jest lepiej, jednakowoż Nibylandia to piękny zakątek...
Merry - Wto Mar 29, 2011 20:44

Nie uważam, że wszystko, co w Heyah jest najlepsze, ale jak na średniej wysokości abonament to taki transfer nie jest relatywnie duży.
warka - Wto Kwi 12, 2011 13:50

chyba większość operatorów daje takie możliwości o jakich wspomniałeś. Pytanie też w jakiej sieci masz najwięcej znajomych? Orange teraz wprowadził jakieś zmiany- tzn. w taryfach indywidualnych można dostać 2 razy więcej minuty. W taryfach biznesowych- rabaty na abonament oscylujące w granicach 50-70% , więc zapowiada się dość ciekawie.
Choć wszystko jest pewnie kwestią osobistą.

harnas - Wto Kwi 19, 2011 00:27

ziomiwan napisał/a:
9zł za 100mb to i tak dużo.

Ziomiwan, w Heyah i TT 9zł kosztuje pakiet internetu bez limitu danych, więc nie jest to 9zł za 100MB. Po 100MB może się włączyć limit prędkości, a to coś innego.
W Heyah dają tydzień za darmo (25MB+lejek). W TT, kiedy wprowadzali usługę, dopiero po jakimś czasie zaczęli włączać lejek.

iPood - Wto Kwi 19, 2011 17:18

To prawda, w Heyah i Tak Taku dostępny jest pakiet z nielimitowanym transferem. Można też uruchomić sobie kompresor, co pozwoli na jeszcze szybsze uruchamianie się stron i oszczędzanie transferu przed włączeniem się lejka. Ja jednak odkąd korzystam z pakietu int w Heyah to lejek nie włączył mi się ani razu.
tulalala - Wto Kwi 19, 2011 17:35

chyba operatorzy mają zbłiżone do siebie oferty i dają takie możliwości o jakich tutaj wspomniano. Orange, Plus teraz wprowadzaja zmiany- tzn. w taryfach indywidualnych można wiecej minut wewn sieci. W taryfach biznesowych- np, rabaty więc zapowiada się dość ciekawie. Również to dotyczy oferty telefonów, np Nokia e7, która ostatnio bije rekordy popularności.
ziomiwan - Wto Kwi 19, 2011 22:08

harnas - sam nie wiesz co piszesz... Ten limit prędkości jest taki, że internetu niemal wcale niema. Chyba, że lubisz czekać parę minut.
warka - Sro Kwi 20, 2011 14:30

no właśnie jak jest z tymi modelami biznesowymi? Polecacie jakiś w sposób szczególny ? (orange)
ziomiwan - Czw Kwi 21, 2011 23:29

Ciężko dziś znaleźć prawdziwie biznesowy telefony. Większość posiada te same funkcje, jest tak samo mobilna, posiada to co dawniej telefony biznesowe tylko miały.
Chyba każdy telefon z systemem będzie dobrze się sprawdzał w warunkach biznesowych.

harnas - Pią Kwi 29, 2011 10:29

ziomiwan napisał/a:
harnas - sam nie wiesz co piszesz... Ten limit prędkości jest taki, że internetu niemal wcale niema. Chyba, że lubisz czekać parę minut.

Doskonale wiem co piszę - w Heyah i TT jest pakiet internetu bez limitu danych. W praktyce limit prędkości spowalnia transfer danych. Ale po pierwsze- w Heyah można to obejść po prostu aktywując po raz kolejny pakiet Internet Non Stop. Po drugie - warto korzystać z kompresji danych (kompresor mini lub opera mini) i wczytywać strony w wersji lite. Mniej danych do wczytania to szybsze wczytanie strony.
Lejek można ominąć i jest to znacznie lepsze rozwiązanie, niż późniejsza transmisja danych zgodnie z cennikiem podstawowym - choć w Heyah z tym dramatu nie ma, bo mają najniższe w taryfach voice, stawki podstawowe (2gr/100kb).