To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Dostęp mobilny - internet komórkowy, LTE, WiFi, WiMAX... - Jaki internet mobilny (w telefonie!)?

Artfriel - Pią Cze 18, 2010 16:41
Temat postu: Jaki internet mobilny (w telefonie!)?
Potrzebuję pomocy przy wyborze operatora, gdyż mam zamiar takowego zmienić. Obecnie mam telefon na kartę, sieć - orange. I bardzo ważny przy tym wyborze jest dla mnie internet, ponieważ ostatnio co raz mniej korzystam z komputera, a co raz więcej korzystam z internetu w telefonie. Oczywiście koszty rozmowy również odgrywają dla mnie ważną rolę, smsy oraz różnego rodzaju pakiety etc. Moje pytanie jest jednak związane z internetem. Aktualnie mogę jedynie wykupić 20mb transferu za 10zł, co mnie raczej nie satysfakcjonuje i mam nadzieję, że jest gdzieś możliwość wykupienia większej ilości przesyłania danych za niedużą kwotę. Przyznaję, że niechętnie podchodzę do ery oraz plusa, więc chyba najbardziej interesuje mnie internet w orange i w playu. Aczkolwiek proszę się do tych dwóch sieci nie ograniczać. Z góry dziękuję za pomoc.
darkgee - Pią Cze 18, 2010 17:07

W Erze masz za 9zł całomiesięczny dostęp do internetu, ale z ograniczeniem- po przekroczeniu 100MB ściągniętych danych prędkość internetu spada do 16kb/s.
W Playu natomiast masz za 15zł 500MB, które wygasają po 30 dniach. Play ma też inne pakiety z wiekszą ilością danych, ale nie pamiętam kwot, jakie trzeba za nie dać :mrgreen:
To którą ofertę wybrać zależy od twoich preferencji. Jeżeli tylko przeglądasz stronki, to lepszym wyborem będzie Era. Jakbyś chciał jeszcze posłuchać radia internetowego czy pooglądać filmiki na YouTubie, to weź Playa, bo te 100MB wykorzystasz w kilka dni.
Te oferty są dostępne chyba w każdej taryfie Ery i Playa.

Artfriel - Pią Cze 18, 2010 17:52

Dzięki za szybką odpowiedź. No play wydaje mi się opcją korzystniejszą (zwłaszcza, że dochodzą jeszcze ceny za rozmowy i smsy), ale chyba bardziej po zmianie telefonu. Mój aktualny (Nokia 5800XM) raczej nie łączy się najszybciej, więc tu może korzystniejsza by była era, ale planuję również zmianę telefonu. Myślę o HTC HD2 lub czegoś w tym stylu i tutaj też będę potrzebować pomocy, ale to w innym temacie :razz:

Jeszcze raz dziękuję za szybką pomoc i pozdrawiam :)

ziomiwan - Pią Cze 18, 2010 21:04

# Koszt Pakietu 25MB to 5 zł z VAT (na 30dni)
# Koszt Pakietu 100MB to 10 zł z VAT (na 30dni)
# Koszt Pakietu 250MB to 20 zł z VAT (na 30dni)
# Koszt Pakietu 500MB to 35 zł z VAT (na 30dni)

Tak przedstawia się oferta Plusa.

W gruncie rzeczy Play wypada najlepiej.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group