To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - Jak w komórce S8300 UT zwiększyć głośność początku dzwonka?

xadox - Wto Cze 01, 2010 21:26
Temat postu: Jak w komórce S8300 UT zwiększyć głośność początku dzwonka?
Witam,

Mam pytanie jak w temacie;
czy i jesli tak to jak można zmienić coś w ustawieniach komórki S8300 UltraTouch aby początek dzwonka (gdy ktoś do nas dzwoni lub wysyła SMSa) był od razu w odpowiedniej głośności a nie tak jak jest to w tym telefonie domyslnie, że pierwsza sekunda melodii jest trochę cichsza i dopiero potem jest już odpowiednia głośność?

Z góry dzięki za pomoc

ziomiwan - Wto Cze 01, 2010 23:09

Jeśli dobrze Cię rozumiem, a raczej tak to jest to zabezpieczenie firmy Samsung dla nas użytkowników, a mianowicie dla ochrony naszego słuchu, abyś w razie trzymania telefonu przy uchu nie ogłuchł od tak głośnego dźwięku gdy ktoś do Ciebie dzwoni.

Bo chyba nie masz na myśli narastającej melodii??

xadox - Śro Cze 02, 2010 10:24

Zastanawiałem się nad obejściem tego problemu w następujący sposób:

przerobić sobie dzwonek w np. Audacity tak, że zwiększę głośność sameego początku dzwonka dokładnie w tym przedziale czasowym, w którym on jest ściszony podczas odtwarzania go poprzez komórkę (podczas gdy ktoś do nas dzwoni) - resztę pozostawię bez zmian.

Pytanie: czy to może zadziałać i czy orientujecie się ile setnych sekundy dokładnie trwa ten bardziej cichy fragment z samego początku?

ziomiwan - Śro Cze 02, 2010 10:56

Ale w czym Ci to przeszkadza, bo nie rozumiem??
Jak sądzę telefon sam wykryje jak głośny w danym momencie jest dzwonek i ściszy go do swojej "bezpiecznej" głośności.

Możesz zrobić tak, że dasz 1sekundę ciszy w dzwonku, czyli jak ktoś zadzwoni to przez sekundę nie będzie dzwonka, a dopiero po sekundzie usłyszysz dzwonek.

xadox - Śro Cze 02, 2010 11:28

Przeszkadza mi to ponieważ przyjęło się coś takiego jak "puszczanie sygnału" inni mówią "puszczanie dzwonka" i polega to na tym, że ktoś chce Ci dać znać, że np. zaraz będzie, że czeka na Ciebie ... cokolwiek.

Osoba, która puszcza mi ten sygnał u siebie w słuchawce słyszy tylko jeden sygnał i się rozłącza, ale przez to, że w samsungu sam początek dzwonka jest wyciszony ja nie słyszę, że ktoś ten sygnał puścił - widzę tylko info na ekranie, a przecież nie o to chodzi żeby cały czas w ekran patrzeć lub mieć wibrację włączoną, która nie zdaje egzaminu kiedy telefon nie ma kontaktu z ciałem.

ziomiwan - Śro Cze 02, 2010 18:27

Nie masz większego wpływu na to. To jest zabezpieczenie słuchu użytkownika telefonu, tak pisał mi sam Samsung Mobile.

Możesz spróbować ze zwiększeniem głośności pierwszej sekundy dzwonka, może to pomoże.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group