To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - Samsung - BADA system

diego - Pon Maj 17, 2010 18:30
Temat postu: Samsung - BADA system
Wiecie coś o nowym systemie na smartfony Samsunga - Bada??
ziomiwan - Pon Maj 17, 2010 23:30

Tak wiemy. Ale co Ty chcesz wiedzieć?
ardsdz - Wto Maj 18, 2010 16:14

A ja Ci tak w tajemnicy powiem, że całkiem fajny jest, ale ciii :wink:
komandos - Wto Maj 18, 2010 20:10

W sumie Samsung odsadzi teraz konkurencję z tym system operacyjnym. Sybian to przy Bada jakiś przeżytek. Pytanie tylko czy marketingowcy i projektanci Samsunga nie schrzanią sprawy. Jak dadzą przyzwoite ceny i porządne aplikacje, to Nokia będzie miała ciepło. Swoją drogą orientujecie się w jakich przedziałach cenowych mogą chodzić nowe telefony z tym systemem?
darkgee - Wto Maj 18, 2010 20:51

Z filmików, które widziałem i pierwszych recenzji, to sam system jest bardzo dobry. W udany sposób łączy iPhone OS z Androidem. A przy tym zapewnia większą swobodę w modyfikacji.
Teraz wszystko zależy od third-party deweloperów. Od tego czy zapewnią wsparcie dla Bada OS zależy być, albo nie być tego systemu.

ziomiwan - Wto Maj 18, 2010 23:25

Samsung Wave pojawił się w przedsprzedaży za 1600zł!! Czyli cena niska jak na takie cudo o wiele lepsze od iPhone, z tego co widziałem to BADA jest bardzo ładnie, ciekawie i funkcjonalnie wykonana.
A co do programów i gier to Samsung podpisał już kilka umów z dużymi dostawcami, więc na pewno nie będzie problemów. Kto jak kto ale samsung zapewne zadba o swoich klientów ;) .

ardsdz - Śro Maj 19, 2010 10:02

Tak, a na dodatek Bada jest bardziej przystępna i ma większe możliwości w programowaniu niż WM... tego się nie spodziewałem.
ziomiwan - Śro Maj 19, 2010 11:58

Zaskoczyli nas. Wiedziałem, że będzie to coś naprawdę konkretnego, ale to co oferuje (z tego co widziałem i czytałem) to jestem pod ogromnym wrażeniem.
Już dostępne jest SDK czy jak to się tam zwie pod BADA.

diego - Śro Maj 19, 2010 20:45

mam teraz iphona i nie jestem zachwycony zastanawiam się czy samsung i jego bada bedzie lepszy, silniejszy i jakie beda aplikacje?? jestem w szoku bo maja nawet swoj portal, i polska jako jeden z nielicznych krajów bedzie miała swój sklep internetowy dla bada http://www.badaos.pl/
darkgee - Śro Maj 19, 2010 20:47

Fajna ta stronka. Nie wierzę, że taki mocarny telefon bedzie sprzedawny za takie grosze (oczywiście w porównaniu do iP 3GS, czy HTC HD2). Nic tylko kupować!

diego, a co ci się nie podoba w iPhonie?

blondi - Śro Maj 19, 2010 22:49
Temat postu: Bada OS
Ja jestem pozytywnie nastawiona do Bada Os(w filmiku zachęcającym do Bady można przez chwilę zobaczyć nowy TouchWiz który obsługuje akcelerometr, bardzo fajnie to wygląda). Szybkość działania tego ekranu jest zaskakująca.Orientuje się ktoś może jakie są ceny w euro wave'a? Zastanawiam się nad tym telefonem ale mam czas do czerwca, może wtedy wejdzie do oferty orange. Aha i wie ktoś czy Samsung App store jest dostępny również w polsce?
ziomiwan - Czw Maj 20, 2010 14:45

W złotych znam cenę, bo już jest u nas w przedsprzedaży za 1600zł droga blondi.
ardsdz - Czw Maj 20, 2010 15:01

Kurde... trochę kasy to, to jest... no, ale znając życie, to jak stanieje, to się na niego napalimy i pół forum go będzie mieć :wink:
darkgee - Czw Maj 20, 2010 16:42

Ja zobaczę jak będzie się miała sprawa z aplikacjami (głównie gierkami :wink: ). Jeżeli pojawią się jakieś interesujące tytuły (a wszystko na to wskazuje), to nie będę miał oporów przed kupieniem Wave'a.
Trusia - Czw Maj 20, 2010 22:09

Pewnie będzie dużo ciekawych polskich aplikacji dzięki konkursowi Bada Cup http://developer.bada.com...onID=L000000002
który ma też polską edycję, a zwycięzkie aplikacje mają być dostępne za darmo w sklepie. S8500 bym też chętnie kupiła, poza tymi wszytskimi ciekawymi funkcjami ma nagrywanie w HD ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group