To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Samsung - Samsung Avilla S5230 czy Samsung Delphi B3410 + ankieta

ib9mes10 - Czw Maj 13, 2010 11:56
Temat postu: Samsung Avilla S5230 czy Samsung Delphi B3410 + ankieta
Mam zamiar kupić sobie telefon z ekranem dotykowym i zastanawiam się nad tymi dwoma modelami telefonów wymienionych w nazwie tematu(Samsung Avilla S5230 | Samsung Delphi B3410 ). Możecie mi powiedzieć jakieś wady i zalety tych telefonów. Który jest lepiej kupić i dlaczego?

Z góry dzięki :mrgreen:

ardsdz - Czw Maj 13, 2010 18:15

Avila to bardzo dobry telefon z wyświetlaczem dotykowym. Zarówno w swojej cenie jak i rodzaju telefonu-nie ma sobie równych. Ma bardzo dobry dotykowy wyświetlacz, system działa płynne, aparat nie należy do najlepszych, ale też nie przeraża. Zdjęcia są całkiem przejrzyste i pozbawione pikselyzmu, czy rozmazania, ale przy większym przybliżeniu widać ich niedoskonałości. W ikonki nie jest trudno trafić, ale ze względu na moje kościste palce, ja tego akurat oceniać nie powinienem :wink: Co jeszcze... Muzyka-działa jak należy, nie ma jakiegoś strasznego szumu, czy łopotania. Jest dobrze. Bateria? No, nie oszukujmy się... Jak mi starczała 3dni... Fenomen to, to nie jest...

Delphi, to nieco inny telefon, zrobiony głównie z myślą o pisaniu. Klawiaturą qwerty nadrabia braki w swoim pseudodotykowym wyświetlaczu i wychodzi mu to całkiem sprawnie, jednak nie powalająco. Również jego system wydaje się mniej stabilny, ale nie na tyle, by jakoś szczególnie to przeszkadzało. Jego aparat też nieco straszy-na zdjęciach widać niestety pewne zamazania itp.

Ja jestem za Avilą.

ib9mes10 - Czw Maj 13, 2010 19:02

czytałem na forach , że Delphi ma jakiegoś słabego softa - jakie są tego "objawy" , skutki ? xD
ziomiwan - Czw Maj 13, 2010 20:59

Avila jest raczej lepsza moim zdaniem. Masz na nią wiele różnych modyfikowanych softów więc możesz zmienić jej wygląd nie do poznania.
No i bardzo dobrze działa.

ardsdz - Pią Maj 14, 2010 13:21

Chodzi o to, że telefon potrafi się zacząć wyłączać i ciąć, skutkiem tego jest powolna praca i pozbawienie komfortu użytkowania. Dodatkowo telefon niemiłosiernie muli. Nie we wszystkich telefonach tak się dzieje! Ale my jesteśmy ostrożni dlatego jednogłośnie polecamy Ci Avilę.
Iron Maiden - Śro Lip 28, 2010 16:22

Witam wszystkich:) Powiem w ten sposób, posiadam w domu oba telefony (avilę mam ja, delphi ma mój mąż) ogólnie nie mam zastrzeżeń co do delphi ale avila jest o wiele lepsza: po 1) ma większy ekran i 3 pulpity co ułatwia korzystanie nawet z widgetów, na delphim po prostu nie ma na to miejsca, po 2) avila ma czulszy ekran, reaguje doskonale na dotyk, przy tym drugim można szału dostać, po 3) piękne kolory i więcej możliwości ma avila niż delphi, m.in. lepszy aparat, odtwarzacz mp3, bogatsze menu, po 4) w delphi zauważyłam starego typu podmenu, chodzi mi o to że jest takie samo jak np. w e250 co jest niewiarygodnie nudne.

Delphiego ratuje w tej sytuacji fizyczna klawiaturka qwerty, która jest megawygodna, avila ma niestety wirtualną... reasumując bardziej polecam avilę komuś kto liczy na wygląd i funkcjonalność telefonu a delphi temu kto dużo pisze smsów, bo do niczego innego się nie nadaje wg mnie. Mam nadzieję że pomogłam:) pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group