To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - Samsung Omnia Lite Czy Galaxy I7500?

Melisa - Czw Lut 18, 2010 14:46
Temat postu: Samsung Omnia Lite Czy Galaxy I7500?
Witam :)
Szukam telefonu z ekranem dotykowym i wifi w abonamencie Play 40/24m-ce w kwocie max.500zł.
Nokia 5800 niedostępna, 5530 nie chcę, Corby Pro zbyt młodzieżowy, więc pozostaje Samsung Omnia Lite lub Galaxy 7500.
Wiem, że każdy z nich ma swoje zalety i wady, ale proszę o podpowiedź, który z nich jest lepszy .

ziomiwan - Czw Lut 18, 2010 14:50

Jeśli stawiasz na internet to bierz Galaxy 7500, jeśli trochę internetu, trochę pracy, trochę zabawy to bierz Omnie Lite.
ardsdz - Pią Lut 19, 2010 12:22

Ja mam Omnię lite od jakiegoś czasu i jak narazie jestem zadowolony. Wi-fi działa świetnie przez co korzystanie z internetu jest wygodne, dotykowy ekran działa dobrze(na dotyk reaguje właściwie, chociaż nawet posiadacz takich kościstych rąk jak ja mam problem z ucelowaniem w ten nieszczęsny znaczek START na górze ekranu).Praca? Pakiet Office i jego narzędzia nadają się znakomicie do przeglądania gotowych artykułów jak i do tworzenia własnych(ja jednak używam zakupionych programów graficznych, vide mój avatar).

Natomiast Galaxy jest nieco większy i bardziej przystosowany do internetu, co już wcześniej kolega wspomniał. To niewątpliwie mocny atut systemu Android, który wbrew pozorom nie jest wcale gorszy od Windowsa(Omnia). Trzeba się jednak do niego przyzwyczaić. Kolejną zaletą Galaxy jest aparat. Ma 5MPx, jednak zdjęcia takie dobre wcale nie są niestety... Mimo wszystko bardziej polecam Galaxy, no chyba, że bardziej zależy Ci na wygodzie korzystania-wtedy bierz Omnię.

Melisa - Śro Lut 24, 2010 14:53

Jestem już szczęśliwą posiadaczką Omni Lite i jestem bardzo zadowolona :D To mój pierwszy telefon z systemem :oops: więc uznałam, że to chyba lepsze rozwiązanie,
jedynie przydałyby się jakieś 1-2 sensowne gry, ale niewiele jest na ten model ...czy jakieś małe podpowiedzi na ten temat mogłabym prosić.. czy działają z jakiegoś innego modelu?

ardsdz - Śro Lut 24, 2010 15:15

Tak, działająm NIEKTÓRE z LG i Nokii. Poszukaj na Googlach frazą OMNIA GRY, albo java aklcelerometr, polecam również te skonstrułowane na Omnię II. Jest wiele gier na WM6.5, też spróbuj. Jest też wiele for(?) o Omnii.
Podsumowując: te na zwykłą Omnię też będą działać. Nie mogę Ci niczego polecić, gdyż osobiście wolę jednak strategie na dotykowy ekran, niż gry wykorzystujące czujnik ruchu(akcelerometr).
Podałbym link do forum, ale mogą to uznać za reklamę, hehe...

PS. Gratuluję wyboru. Ja ze swojej też jestem zadowolony. Polecam znaleźć jeszcze azharsunny ITouch znacząco poprawiający dotyk.

Melisa - Pon Mar 08, 2010 10:32

Jeszcze 1 mała prośba :)
jeśli chcę odinstalować grę/aplikację ( był to plik cab ) i zainstalował się w telefonie to jak się do tego zabrać? Przepraszam za to , ze trochę nie w temacie i pytanie może dla kogoś śmieszne, ale to mój pierwszy telefon z wm :oops:

ardsdz - Pon Mar 08, 2010 14:40

Wchodzimy w ustawienia. Ustawienia pamięci. pamięć główna. Tam, mamy zainstalowane elementy. Zaznaczasz co chcesz i usuwasz :wink:
Mniej więcej tak.

Melisa - Wto Mar 09, 2010 12:09

Wielkie dzięki !!! Teraz już wiem gdzie szukać :)
ardsdz - Wto Mar 09, 2010 16:48

Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś problemy postaramy się pomóc.
Z góry przestrzegam przed zabawą w rejestrze telefonu i ingerencją w pliki systemowe. Potem może być znacznie trudniej, dlatego też lepiej jest usuwać aplikacje w sposób opisany powyżej.
Pliki exe(te, które instalujemy poprzez program ActiveSync z komputera na telefon) również usuwamy w ten sposób.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group