To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Operatorzy: T-Mobile, Plus GSM, Orange, PLAY - [play - abonament] Zatajenie szczegółów umowy

hydraulik - Śro Lut 10, 2010 12:13
Temat postu: [play - abonament] Zatajenie szczegółów umowy
Witam serdecznie.
2 dni temu dziewczyna postanowiła przejść z orange pop na play fresh. W salonie pani zaproponowała nam abonament play25 na 6 miesięcy za pół ceny (12.50). W czasie ok. 10 minutowej rozmowy ani razu nie padła z jej strony informacja o opłacie aktywacyjnej (jak się dziś okazało 29zł - jak by nie było - 2.5 x abonament). Co więcej, na moje pytanie czy w takim razie całość opłat za te pół roku to tylko 75zł (6x12.50) odpowiedziała że tak.

Oczywiście wiem, że umowy należy czytać przed podpisaniem, a informacja o wysokości opłaty aktywacyjnej była zamieszczona na tej umowie, jednak arkusz został nam pokazany "w celu sprawdzenia poprawności danych osobowych", wiadomo- salon, kolejka, pośpiech.

Moje pytanie brzmi czy są szanse na rozwiązanie tej umowy, ew. dochodzenie swoich praw w jakikolwiek racjonalny sposób, dziewczyna czuje się oszukana przez tę kobietę która raczej z premedytacją pominęła jakże istotną (w odniesieniu do wys. abonamentu) opłatę.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi (i tak wiem, dla wielu osób mówimy o śmiesznych pieniądzach, chodzi o zasady).

Pozdrawiam.

ziomiwan - Śro Lut 10, 2010 21:11

Niestety nie. Trzeba czytać regulamin, a jeśli nie czytamy to musimy się liczyć z takimi sytuacjami.
Niby powinna powiedzieć o tej opłacie, ale z drugiej strony wymienić wszystko co jest w umowie nie sposób.
Nic nie wskóracie. A te 29zł to niezbyt dużo więc i szkoda nawet zachodu.

Na przyszłość mogę radzić jedynie tyle, aby czytać regulaminy ;) .
Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group