To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Telefony komórkowe, smartfony, akcesoria - jakie wybrać? - LG GT505 czy NOKIA 5800

mateusz01 - Nie Sty 10, 2010 00:06
Temat postu: LG GT505 czy NOKIA 5800
Chce kupić telefon i zastanawiam się czy LG GT505 czy NOKIA 5800?
Proszę o pomoc.

ardsdz - Nie Sty 10, 2010 13:16

Choch, toś sobie wybrał te telefony... Jeden lepszy od drugiego, tylko nie w tę stronę co trzeba. Nokia ma Symbiana LG ma swój własny systemik(oba są niedopracowane). LG ma lepszy aparat i to o wiele, Nokia jest lepsza dotykowo, tylko wkurza konieczność przyciskania tefo samego dwa razy. Nokia lepsza do słuchania muzyki, do GPS'u oba sięnie nadają(są za słabe odbiorniki...). LG jest bardziej wytrzymały, ale to akurat w dotykowcach jest najmniej potrzebne, bo to telefony raczej wymagające poszanowania. Oba mają qwerty VirtyalV(werja wirtualna wyświetlana na ekranie). LG ma lepszą baterię. Nie polecałbym żadnego z tych telefonów. LG jest napewno lepiej oceniany, ale to telefon bez firmowanego OS.

Powiedz szczerze; czy zależy Ci na Symbianie, czy innym Windowsie, czy tylko chcesz telefonu z dotykowym wyświetlaczem i wi-fi? Jeśli Ci to wystarczy to bierz tego LG.

Jeśli nie to zastanów się na OMNIĄ LITE(b7300), albo normalna jak wyrwiesz gdzieś taką.
G1 z Androidem też jest dobry, do systemu się przyzwycaisz, a jest na niego masa aplikacji(i będzie więcej darmowych).
Nokię odradzam. Lepiej wybrać, któryś inny. Ja już swoje przykłady podałem.

darkgee - Nie Sty 10, 2010 13:22

W sumie nie różnią się zbyt wiele. Jedyną róznicą jest system operacyjny. 5800 posiada Symbiana (który ma więcej możliwościowi), a LG posiada własny system (który jest bardzo stabilny i szybki, ale nie ma tylu funkcji do zaoferowania). Poza tym Lg ma aparat 5Mpix, a Nokia 3,2Mpix średniej jakości. A i 5800 ma ekran wiekszy o 0,2".
W sumie to zależy co oczekujesz od telefonu. 5800 jest bardziej nastawiona na muzykę, a GT505 popstrykasz lepsze fotki.

ziomiwan - Nie Sty 10, 2010 13:40

Ja polecałbym bez dwóch zdań LG GT505 czytałem o nim wiele recenzji, oglądałem wiele filmików na YT, miałem możliwość sprawdzenia go w sklepie i szczerze polecam telefon. Małe gabaryty, mała waga, z tego co wyczytałem stabilny system, szybki, robi świetne fotki, a i nawigacja działa dość dobrze.
O noki nie da się powiedzieć nic dobrego o gabarytach, aparacie czy też panelu dotykowym...

ardsdz - Nie Sty 10, 2010 14:02

O! Szefie, ten GPS napewno nie jest dobry. Może z 3 razy widziałem jak działał należycie... Ale napewno brałbym ten telefon zamiast Nokii, odpuściłbym nawet sobie system, abo wziąłbym coś innego.
ziomiwan - Nie Sty 10, 2010 16:38

Działa dość dobrze, a nie dobrze, działa nieco gorzej niż te na symbiana czy WM, ale na siłe można jej używać.
ardsdz - Pon Sty 11, 2010 19:27

Zresztą GPS w telefonie to jedynie bajer, a nic porządnego w stylu porządnych marek zajmujących się produkcją Navigator'ów. Ot, przed znajomymi się można pochwalić, albo włączyć jak się już naprawdę zgubisz.
darkgee - Wto Sty 12, 2010 16:56

Ja wiem czy tylko bajer? Na WM sprawuje się bardzo fajnie. Kumpel miał Omnię, to nie mieliśmy żadnych problemów z nawigacja.
ziomiwan - Wto Sty 12, 2010 21:19

No jako bajer nie, bo całkiem całkiem dokładnie pokazuje nam położenie gdy jesteśmy w trasie, czasami pokaże, że jesteśmy w polu, ale szybko koryguje położenie. A piszę to bo sprawdzałem ostatnio na moim i550 GPS i zaskoczyło mnie jak dokładnie wskazuje polożenie jak i prędkość z jaką jedziemy samochodem.
Oczywiście lepsza jest nawigacja z prawdziwego zdarzenia, ale od biedy i taka nam wystarczy.

Gonzales - Wto Sty 12, 2010 22:21

U mnie w noki N95-1, która ma już 2 latka GPS działa dobrze i dokładnie różnica między licznikiem samochodowym wynosi 7-9 km/h ale wiadomo w telefonie nie ustawiamy informacji o rozmiarze kół, grubości opony to samo w liczniku samochodowym nie podajemy takich informacji więc to raczej wydaje mi się być normą i nie ma co się dziwić tym przekłamaniem... Szybkość wyszukania satelity też chwile trwa do 1minuty lecz jak się najpierw włączy wyszukanie satelity, a w między czasie ustawia się trasę różnica jest nie odczuwalna... Jedynym minusem jaki dostrzegam to bateria która szybko się rozładowuje więc trzeba mieć ładowarkę samochodową do auta bo jak padnie telefon to kaplica...
ardsdz - Śro Sty 13, 2010 15:33

AGPS, mapy łączność z internetem, dodatkowe koszty, jeśli chcemy mieć coś co w miarę dokładnie pozwoli się kierować; "Ludzie! O to mi chodzi!", jakby powiedział Eurypides.
A tak nawiasem; nie wiem z czego wy korzystacie, albo jaki macie fart, czy ja może żyję w zadupiu gdzie nie łapią fixy i łączności z satelitą, ale na Boga, jak wam ta nawigacja chodzi dokładnie i takąże pozycję pokazuję?! NA TELEFONIE?! :razz:

darkgee - Śro Sty 13, 2010 17:05

AGPS to nie jest wielki koszt. AGPS ściąga tylko dane najbliższych stacji przesyłowych, aby dokładniej pokazać naszą pozycję. Przy zimnym starcie to jest najwyżej kilkadziesiąt kilobajtów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group