To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
GSM, Telefony, Smartfony, Telekomunikacja, Internet - Forum
Forum telekomunikacyjne dotyczące tematów związanych z GSM, telefonią stacjonarną, Internetem, radiokomunikacją i szeroko rozumianą telekomunikacją.

Pozostałe marki telefonów - problem z NEC e616 pomocy!

olecka - Wto Gru 29, 2009 17:07
Temat postu: problem z NEC e616 pomocy!
witam,
mam problem. Zakupiłam Nową baterię do NEC'a (płaską, 700mAh), bo stara się wykończyła. mam też nową ładowarkę, bo stara, ta oryginalna mi się spaliła. Kiedy odpakowałam fabrycznie nową baterię i włożyłam do telefonu zaświeciła mi się klawiatura i na ekranie pokazał się napis NEC, pełna bateria i brak zasięgu (ale nie podświetlone, tylko czarne), za chwile zgasło i na wyświetlaczu zewnętrznym pokazuje się to bateria i brak zasięgu. Telefon nie chce się włączyć, a ładowanie chyba te nie pomaga, bo świeci się tylko czerwona dioda, ale nie ładuje. A gdy włączę telefon bez karty SIM, zewnętrzny wyświetlacz zaczyna świecić i pisze, że prosi o kartę sim. Gry ją włożę i znowu zamknę baterię, od początku to samo, tel się nie włącza, na wyświetlaczu pisze NEC i nie chce się włączyć. W czym jest problem!? Nowa bateria powinna być naładowana do sformatowania. Nie wiem już co robić... Proszę o pomoc

ziomiwan - Wto Gru 29, 2009 20:18

Szczerze mówiąc nic nie mogę zrozumieć, z tej napisanej w chaotyczny sposób wypowiedzi... Napisz jeszcze raz, powoli, jasno i zrozumiale.
olecka - Wto Gru 29, 2009 22:44

w momencie włożenia baterii podświetla się tylko klawiatura a na ekranie pojawia się niepodświetlony napis NEC i pokazuje pełną baterię. Gdy wyjmę kartę sim, prosi o nią, a gdy ją włożę, to samo co na początku. Nie ładuje. Nie włącza się. cały czas jest tylko podświetlona klawiatura i pokazuje baterię i brak zasięgu, mimo, że jest wyłączony(?) a włączyć się nie chce.
ardsdz - Śro Gru 30, 2009 12:21

Telefon pozostaje w trybie przygotowawczym, łapie zwiechę i nie chcę się włączyć do końca. Chyba o to tutaj chodzi, tak myślę. Być może to wina baterii, ale żeby potwierdzić musiałbym wiedzieć, czy na starej też się tak robiło. Wiem że czasem zdarzają się takie anomalie po włożeniu nowej baterii, ale zwykle mijają po powtórnym włączeniu urządzenia, dlatego musimy wykluczyć inne możliwości takiego działania. Jak się nie uda pozostaje serwis...
ziomiwan - Śro Gru 30, 2009 12:59

I co rozumiesz przez słowa "stara bateria mi się wykończyła" i w jaki sposób ładowarka się spaliła? W czasie gdy była podłączona do telefonu i ładowała go?
Musisz powiedzieć wszystko jak było naprawdę, inaczej nie będziemy mogli pomóc.

ardsdz - Śro Gru 30, 2009 17:47

Możliwe jest, że jeśli bateria spaliła się w czasie ładowania mogła tym samym uszkodzić wewnętrzne części telefefonu. Problem mogła też spowodować ładowarka, jeśli stało się tak jak pisze kolega. W tym momencie stawiam na schajczenie obwodów... Przeaktualizowałbym też soft, to najprawdopodobniej pomoże, jeśli nie stało się to co myślę i napisałem wcześniej. Reset też by się przydał.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group